.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 33
  1. #1
    monster_in_me
    Guest

    Exclamation Трябва ми субективно мнение.. СПЕШНО, защото се побърквам!

    Така, ще давам направо.. Моята история е такава:
    Преди около месец се сприятелих с приятел на гаджето ми. Пишехме си, но не казах на гаджето ми, защото е ужасно ревнив. Въпросното момче е наистина страхотен човек. Аз съм един от малкото хора, с които той може да се отпусне да говори, тъй като по принцип е доста а-социален тип. Може да се каже, че сме доста добри приятели.
    Лошото е, че усещам как, от скоро, когато го видя или осъществим контакт (било то в чат или по телефона) ми се появяват пеперудки в стомаха и наистина съм объркана. С приятелят ми сме заедно от малко повече от година, но от около 2-3 месеца насам усещам как не ми е толкова приятно с него, както беше в началото. Започна да ме обижда. Постоянно сме с приятелите му и не сме излизали само двамата от много време, а ако се случи да излезем само двамата - не е за дълго.
    Не съм му изневерявала никога, но преди около седмица се случи така, че се видяхме тайно с въпросното момче и просто се целунахме (не знам защо, но просто така стана). От няколко дни излизаме заедно, говорим си, разхождаме се и има моменти, в които просто се втренчваме един във друг и се усмихваме. На двамата ни е приятно в компанията на другия. От една страна се чувствам по-щастлива с него, защото той не ме натоварва психически (като гаджето ми) и прави толкова мили жестове, които никога не бих очаквала от приятелят ми... Но от друга страна мисля, че започвам да чувствам нещо по-силно към момчето, а не знам дали и при него е така и не знам как да действам и какво да мисля. Каза ми, че иска да остана с приятелят ми. Не знам защо настоява...
    Той ще замине след около 2 седмици и ще се върне след 4 месеца, а през тези 4 месеца оставам с приятелят ми, тъй като заради гаджето ми спрях да общувам с почти всичките ми приятели. Сега не знам какво да правя. Как да разбера дали момчето има чувства към мен и дали ще се получи нещо. Наистина не ми се иска да напускам приятелят си заради него, защото така историята става гадна, тъй като те двамата са приятели (не много близки,но...). И все пак не виждам смисъл във връзка, в която постоянно ми се правят забележки за всичко и заради, която загубих всичките си приятели.
    ТЪРСЯ МНЕНИЕ КАКВО ДА ПРАВЯ, А НЕ ХЕЙТ ! Благодаря предварително!

  2. #2
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Субективно или обективно?

  3. #3
    Повече от фен Аватара на tigity
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    O.C. `In ThE DaRK` cЭn7raLnI Gr0biШ7a
    Мнения
    395
    Според мен трябва да избереш един от двамата, защотото така едва ли не ги залъгваш поне аз така бих направила.Ако гледаме от гледна точка на изгодата ОБАЧЕ може да останеш със сегашното си "гадже" докато се върне другото ти "гадже", но това означава, че трябва да го лъжеш, което според мен не е удачното решение. Но все пак си помисли с кой е по правилно да бъдеш за да не останеш и без двамата накрая
    без ПОДПИС ... xD

  4. #4
    monster_in_me
    Guest
    Извинявам се.. Обективно*

  5. #5
    Супер фен Аватара на tireheb
    Регистриран на
    Apr 2013
    Мнения
    2 581
    "Преди около месец се сприятелих с приятел на гаджето ми" <- дотук четох

    мнението ми е, че трябва да кажеш на гаджето си, при което вече не сте заедно. няма друга опция, особено щом става дума за негов приятел

  6. #6
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Сама си си виновна.

    А) Позволила си на някакъв да те командори, отблъсквайки всички твои приятели. Не знам колко заслепена трябва да си била, че да го допуснеш. Позволяваш да ти прави забележки.

    Б) Изневерила си му. Добре, де, аджеба, щом толкова много не ти харесва приятеля ти защо не го скъсаш? Нека ти отговоря - защото онзи заминава за Х период от време и защото нямаш приятели, в следствие от точка А), и не искаш да останеш сама.

    Не смятам, че харесваш онзи. Просто харесваш тръпката от това да се криете и гледате влюбено.

    Съвет няма да ти дам. Сърбай си попарата.

  7. #7
    monster_in_me
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от tigity Виж мнението
    Според мен трябва да избереш един от двамата, защотото така едва ли не ги залъгваш поне аз така бих направила.Ако гледаме от гледна точка на изгодата ОБАЧЕ може да останеш със сегашното си "гадже" докато се върне другото ти "гадже", но това означава, че трябва да го лъжеш, което според мен не е удачното решение. Но все пак си помисли с кой е по правилно да бъдеш за да не останеш и без двамата накрая
    Много си права. Не искам да залъгвам никого, защото това е МНОГО извън моят морал. За пръв път се получават така нещата (да се разкъсвам между двама по този начин), но просто не знам дали момчето има чувства към мен и се чудя как да разбера.

  8. #8
    monster_in_me
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Сама си си виновна.

    А) Позволила си на някакъв да те командори, отблъсквайки всички твои приятели. Не знам колко заслепена трябва да си била, че да го допуснеш. Позволяваш да ти прави забележки.

    Б) Изневерила си му. Добре, де, аджеба, щом толкова много не ти харесва приятеля ти защо не го скъсаш? Нека ти отговоря - защото онзи заминава за Х период от време и защото нямаш приятели, в следствие от точка А), и не искаш да останеш сама.

    Не смятам, че харесваш онзи. Просто харесваш тръпката от това да се криете и гледате влюбено.

    Съвет няма да ти дам. Сърбай си попарата.
    Вчера разбрах, че заминава, а колкото до сегашния ми приятел, обеща "да се поправи".

  9. #9
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от monster_in_me Виж мнението
    МНОГО извън моят морал.
    Абе, твоя морал май има широк диапазон.

    "Изневерих; позволих на гаджето ми да ми прави забележки, да ме командва; отблъснах приятелите си; във връзка съм с човек, когото не обичам, но не искам да го оставя, защото все пак е пишка, а другата ще се върне след месеци".

    едит:
    Цитирай Първоначално написано от monster_in_me Виж мнението
    Вчера разбрах, че заминава, а колкото до сегашния ми приятел, обеща "да се поправи".
    И ти му повярва? Хората поправят ли се?

  10. #10
    monster_in_me
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Абе, твоя морал май има широк диапазон.

    "Изневерих; позволих на гаджето ми да ми прави забележки, да ме командва; отблъснах приятелите си; във връзка съм с човек, когото не обичам, но не искам да го оставя, защото все пак е пишка, а другата ще се върне след месеци".

    едит:

    И ти му повярва? Хората поправят ли се?
    Казах, че е извън моя морал, защото ми се случва за пръв път и не ми е особено приятно. Да съм повярвала - не, по-скоро шанс.

  11. #11
    Повече от фен Аватара на tigity
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    O.C. `In ThE DaRK` cЭn7raLnI Gr0biШ7a
    Мнения
    395
    ами ако вапросния "заминаващ" не ти е изяснил картинката до сега нз какво трябва да очакваш в бъдеще все пак мисля че трябва да се разделиш със сегашния си, поради простата причина, че не го обичаш вече, а връска без любов няма смисал, но ОБАЧЕ според мен не трябва веднага да тръгваш със сериозни намерения към другия, защотото тва момче както виждаш или го има или го няма просто добре си обмисли нещата, може просто да ти трябва малко почивка от приятеля ти не знам мн малко информация даваш
    без ПОДПИС ... xD

  12. #12
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от monster_in_me Виж мнението
    Казах, че е извън моя морал, защото ми се случва за пръв път и не ми е особено приятно. Да съм повярвала - не, по-скоро шанс.
    Ключавата думичка в случая е особено.

  13. #13
    Голям фен Аватара на sneering
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    530
    Кви приятели са тия двамата не можах да разбера?
    Сто процента въпросния пич е наясно с това което се случва в теб сега от самото начало,и е имал тази цел да стигне дотук.
    Действал е кофти спрямо приятеля си,искал те е и е имал някакъв вид подход и държание в което си се влюбила. Като сложим факта че имаш и връзка с човек,който донякъде успоредно допринася с изчерпването си и нормалните за дълга връзка мини-скандали и ето изпъква нашия нов герой.
    По-добре бъди толерантна и кажи за намеренията си на сегашния си приятел,хем да разбере що за приятели има,хем да види че си склонна да се впечатляваш лесно и да се отричаш от онова,което си твърдяла че искаш.

  14. #14
    monster_in_me
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от sneering Виж мнението
    Кви приятели са тия двамата не можах да разбера?
    Сто процента въпросния пич е наясно с това което се случва в теб сега от самото начало,и е имал тази цел да стигне дотук.
    Действал е кофти спрямо приятеля си,искал те е и е имал някакъв вид подход и държание в което си се влюбила. Като сложим факта че имаш и връзка с човек,който донякъде успоредно допринася с изчерпването си и нормалните за дълга връзка мини-скандали и ето изпъква нашия нов герой.
    По-добре бъди толерантна и кажи за намеренията си на сегашния си приятел,хем да разбере що за приятели има,хем да види че си склонна да се впечатляваш лесно и да се отричаш от онова,което си твърдяла че искаш.
    Въпросния не е човек, който общува с много хора. Точно това имам предвид под "а-социален". И в компания сме излизали заедно и се държи по същия начин. Сигурна съм, че се държи естествено, не защото да "изпъква", а защото просто е такъв. И в момента наистина се замислям над това, което чета и пиша, за това не ме нападайте. Не клоня към никой от двамата в момента, за това пуснах темата

  15. #15
    Маги права си че тя също има вина . Най-вече в това че се е отделечила от приятелите си заради него . Това винаги ми е изглеждала ужасно глупаво

    Но в случая тя е намерила в другото момче това което в гаджето й одавна е загубила . От това което прочетох приятелят й не е стока защо да се занива с него
    Нормално е когато си самотен и отбъснат от любимият ти несъзнателно да търсиш това от друг.

  16. #16
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Съгласна съм, Мони. Но поне да го беше отрязала първо.

  17. #17
    anonymous708973
    Guest
    Стига, хора. Отстрани наистина изглежда лесното, ама като опре до вашето дупе... малко по-различно е. Човешките отношения не са никак прозрачна и обяснима материя.

    Безкрайно грозно ми се вижда да останеш с приятеля си още 4 месеца, докато онзи се върне. Кво, толкова ли те е страх да си сама? Разбирам този страх, но само донякъде.
    Даже по-добре остани сама, размисли трезво и като се върне другото момче, ще можеш да прецениш обективно дали имаш бъдеще с него.

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    5 138
    Колкото по-бързо скъсаш с приятеля ти , толкова по-добре за него и няма да го нараниш много.
    Но първо се убеди ,че НОМЕР 2 има чувства към теб..

  19. #19
    anonymous708973
    Guest
    Абе, какви са тия съвети от момче да си върже гащите по тоя егоистичен начин?

    Няма значение дали номер 2 я харесва. Не би трябвало да има. Той може да е Гошо, Сашо или Иван, може да е висок, може да е нисък, може да слуша рок или чалга... няма никакво значение, може да е ВСЕКИ следващ, който й обърне внимание и й засвидетелства уважението, което липсва от приятеля й.

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от DisappointedDreamer Виж мнението
    Съгласна съм, Мони. Но поне да го беше отрязала първо.
    Мдамм това е така . Но явно при нея има голяма несигурност .

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    5 138
    Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
    Абе, какви са тия съвети от момче да си върже гащите по тоя егоистичен начин?

    Няма значение дали номер 2 я харесва. Не би трябвало да има. Той може да е Гошо, Сашо или Иван, може да е висок, може да е нисък, може да слуша рок или чалга... няма никакво значение, може да е ВСЕКИ следващ, който й обърне внимание и й засвидетелства уважението, което липсва от приятеля й.
    Еми ,ако приятелят й не беше я уважавал ни най-малко - не мисля ,че щеше да се наложи да пуска тези тема и да се чуди дали да скъса или не . Просто , ако се чувства малко незадоволена емоционално от приятеля си , може да го помоли да седнат и да поговорят за проблема . Да обсъдят нещата , пък може момчето да се поправи.

  22. #22
    Самият факт,че я обижда говори колко я уважава .

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2011
    Мнения
    5 138
    Цитирай Първоначално написано от girlwithblueeyes Виж мнението
    Самият факт,че я обижда говори колко я уважава .
    Никъде не прочетох къде я е обиждал, но дори така да е... това не е 100% гаранция ,че не я обича .
    Има и такива хора , които не разбират от постъпките и поведението си. Но все пак , ако тя не чувства вече нищо към него и не го харесва - да късат веднага . Гледам от всички възможни точки.

  24. #24
    Ако си била щастлива с приятеля ти , едва ли щеше да се появи друг. сама си прави извода вече

  25. #25
    Мега фен Аватара на Amore-Mio*
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    4 596
    Какво търсиш още с тоя индивид?
    Не стига, че не го обичаш, но му и позволяваш да те обижда, да те командва, да ти прави забележки, да те разделя от приятелите ти. Къде ти е уважението и гордостта,най-вече към самата теб? Инак, аз съм на мнение, че трябва да се разделиш с настоящия си приятел, независимо дали ще си с другия или с някой друг, който ще срещнеш впоследствие. Но няма смисъл да даваш разни шансове и да се измъчваш, когато няма нито тръпка, нито чувства.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си