.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Проблем с " гинекомастия"

    Здравейте, нов съм в форума и не знам дали тази тема трябва да е точно тук, затова ако съм объркал раздела се извинявам.

    Имам проблем с зърната на гърдите ми, отслабнах доста килограми и след това някак си се разшириха и одебелиха, и е много грозно, казаха ми че това ще изчезне след няколко месеца, но се мина вече година и прочетох че се получава от недостиг на мъжки хормон или нещо от сорта, също така прочетох че се получава на 70-80% от тинейджърите и се махало след пубертета. Чаках около година и нещо но си остава все така.. Сравних го с други снимки от гинекомастия и са сравнително еднакви.. :/ Имам моя снимка с гърдите ми, но не знам как точно да я кача, разгледах за този мъжки хормон и намерих че бабините зъби (едно растение) се варят и след това се пият за 1 седмица и това покачвало този хормон и мисля да пробвам, но все още не съм сигурен и затова реших да направя една тема тук и се надявам някой който разбира от тези неща да ми обясни, тренирам от около 2 години , почти всеки ден и сега съм на 17 години.

    Качих я в нета :

    http://postimg.org/image/hif28r491/

  2. #2
    Повече от фен Аватара на marrcandy
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    332
    Бил ли си си прегнил?

  3. #3
    Дори не знам какво е това, никога не съм взимал никакви хапчета,инжекции или подобни работи

  4. #4
    Супер фен Аватара на firstdiesel
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    село Горно надолнище
    Мнения
    1 545
    иди на доктор .. от къде знаеш че е гинекомастия .... под зърната имаш ли твърди топчета ??
    8-6-4-2-1-1-1-1-1-9

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от m4xstyl33s Виж мнението
    Здравейте, нов съм в форума и не знам дали тази тема трябва да е точно тук, затова ако съм объркал раздела се извинявам.

    разгледах за този мъжки хормон и намерих че бабините зъби (едно растение) се варят и след това се пият за 1 седмица и това покачвало този хормон и мисля да пробвам, но все още не съм сигурен и затова реших да направя една тема тук и се надявам някой който разбира от тези неща да ми обясни, тренирам от около 2 години , почти всеки ден и сега съм на 17 години.
    Ами нещата са много по-сложни отколкото предполагаш. И само с едно вземане на бабините зъби и качване на хормона едва ли ще се оправят нещата.
    Няма сто процента сигурност,че хормонът (тестостерон) ще се повиши и остане така. Щото когато хормонът се повиши,част от него "ароматизира" и се превръща в женски хормони,естрогени. Които могат да влошат още повече нещата. защото (съвсем естествено и логично) женските хормони предизвикват засилен растеж на гърдите. Тъй,че като увеличиш мъжкия хормон (тестостерон) има потенциална опасност да влошиш положението си. Защото той може да се превърне в организма в женски хормони,естрогени.

    И стигаме до това.Как да се попречи излишният тестостерон да се превърне в женските естрогени. Тая биохимична реакция тестостерон-естроген е най-значителна в мастната тъкан. Колкото в едно тяло е повече мастната тъкан,толкова по-голяма част от тестостерона се обръща в женски естроген. Тоест за да не става това,трябва максимално да се редуцира мастната тъкан. Обратното,натрупването на повече мускулна маса намаля това хормонално превръщане. А тренировките във фитнеса увеличават по съвсем естествен път нивото на тестостерона.

    И което е много важно за предразположените към гинекомастия. В бирата има голямо количество фитоестрогени,тоест естрогени от растителен произход.

  6. #6
    А така вече подути тез зърнЪ "спадат" ли, или единствения начин е операцията

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Първо трябва да се изчака да мине пубертета и хормоните да се стабилизират към 18-20 години. Тогава може да спаднат сами. Второ,ако има излишни мазнини и наднормено тегло трябва да се намалят с подходяща диета и спортуване. И ако тези неща не дадат резултат и стои грозно и неприятно,едва тогава може да се мисли за операция. Освен това,ако състоянието не изчезне до 18-19 г е добре да се направи преглед при добър ендокринолог и се изследват хормоните в лаборатория. Ако те не са в норма,може би ще помогне обикновено медикаментозно лечение.

  8. #8
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Също така тези,които спортуват,ходят на фитнес и имат подобен проблем,трябва да се въздържат от вземането на стероиди. Които също могат да предизвикат гинекомастия. Голяма част от стероидите могат да предизвикат това състояние.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си