.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1

    Exclamation Проблем с GTA Vice City

    Здравейте, днес като се опитах да инсталирам GTA Vice City ми излезе следното съобщение: Grand Theft Auto VC cannot find enough available video memory. Преди също съм играла тази игра на същия компютър, но не е имало проблем. Може ли да ми кажете на какво се дължи това?

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    каква е видеокартата - точен модел?, ако не знаеш, ползвай aida64 за да провериш (в меню computer --> summary): http://www.aida64.com/downloads/aida64extreme300exe

  3. #3
    Значи модела на видеокартата ми е Intel GMA 950

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    влез в настройките на BIOS-а при рестарт на системата, което става с клавиш del или f2 при първоначалният екран, след това намери къде е настройката за споделената памет на видео адаптера - оттам можеш да я настроиш, след което ще трябва да излезеш от BIOS-а с save and exit

  5. #5
    Може ли да ми обясниш, по-подробно, защото не съм много на "ТИ" с тези неща Като пробвах да вляза не става нито с del нито c f2, не знам защо

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    с лаптоп ли си или с настолен?, и ако си с лаптоп, кои са марката и модела на лаптопа?

  7. #7
    С настолен съм - hp compaq dc7600 small form factor

  8. #8
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Драйвърите помагат на софтуера да разпознава хардуера, провери с тях да няма проблем, щом не я вижда.

  9. #9
    Как по-точно, всички драйвери ли трябва да обновя?

  10. #10
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    По желание можеш да обновиш всички, но е желателно да започнеш с видеодрайвърите, защото 'cannot find enough available video memory' се отнася към тях.

  11. #11
    А как мога да го направя?

  12. #12
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Последно редактирано от OoVasKoO : 06-29-2013 на 16:22

  13. #13
    Не, с компютър съм...
    Последно редактирано от BetyMcSmile : 06-29-2013 на 16:20

  14. #14
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Ами с ква операционна система си - windows xp?

  15. #15

  16. #16

  17. #17
    Излезе ми това съобщение:
    The driver being installed is not validated for this computer. Please obtain the appropriate driver from the computer's manufacturer.

    Setup will exit
    ...

  18. #18
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цъкни с десен бутон върху Моя компютър/My computer и натисни Свойства/Properties.
    Кажи ми какъв ти е точно windows-a:

    Microsoft Windows XP Home Edition
    Microsoft Windows XP Professional

    Кой от двата?

  19. #19
    Microsoft Windows XP Professional

  20. #20

  21. #21
    Същата грешка... -.-

  22. #22
    Супер фен Аватара на ge6aaaa3
    Регистриран на
    Jan 2011
    Мнения
    1 541
    В продавалника си намираш едно външно видео за 50лв и ще ти върви играта... Ти сигурно си с 1ГБ РАМ, което и без това е недостатъчно, пък камоли да увеличиш дела за видеото... Я си напиши всички характеристики на машината, за да не гадаем!
    едит: може да е от самата игра...

  23. #23
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    ей тва е :

    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en...439.html?dnr=1

    Тя каза, че преди е вървяла играта. Пробвахме с драйверите за видеокартата от сайта на intel и от сайта на hp и за двете изписваше някаква грешка, че не са правилни и трябва да се инсталират оригиналните(не са и давали дискове за драйвери). И с Driver Genius пробвах, пак същата грешка Тоя проблем са го имали доста хора и с по-добри видеокарти. Пратих и directx и играта тръгна, ама няма звук и лагва Айде сега вие помагайте, че на мен ми писна

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    избързали сте с драйверите, защото може просто някак си BIOS-а да е бил reset-нат на default-ните настройки и така настройките за споделената памет на вграденото видео(intel gma950) да са се понижили

    betybcsmile пробвай да влезеш в BIOS-а с натискането на клавиш F10 при самото стартиране, просто го натискай многократно непосредствено след като стартираш компютъра докато не се появи екрана на BIOS setup utility, след това потърси настройката за определяне на споделяната(share) памет за видеоконтролера и качи с една стъпка нагоре(примерно ако e 32MB качи на 64), след което излез от BIOS-а с save and exit, ако след това отново има проблем, пак влез в BIOS-а и качи с още една стъпка нагоре, и така докато играта не проработи, а ако въпреки всичко не тръгне, тогава проблема може да е друг
    Последно редактирано от npp : 06-30-2013 на 13:20

  25. #25
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Е това е последната мярка, ами ако оплеска нещо? Дано да се получи.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си