.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Решение на 'Балканския въпрос' ?

    Създаване на 'Съюз на Балканските държави' изцяло с цел за създаване на мостове между всяка една балканска страна и разрешаване на балканския въпрос веднъж за винаги.
    Съюзът би предоставил вид защитна мембрана, срещу намесите на Великите сили, заради, които на първо място, се комплицира ситуацията на балканите. Заради тяхното отнемане и подаряване на територии, както и създаването на две държави, които от хиляди години така или иначе не съществуват (Македония, Гърция). Всички тези действия на големите сили на миналия век, до ден днешен създават напрежение м/д балк. народи. Все пак, кои са най-подходящи да разрешат този въпрос? Само хората на балканските народи, никой друг не може по добре от тях да знае, то и не знаят.

    Какво мислите, на мнението ли сте, че това е добра идея? *нека не са впускаме в излишни приказки, като "те няма да го допуснат, невъзможно е и тн." Тук се обсъжда една идея, една хипотетична ситуация, където да кажем, че е възможно.
    Мислите ли, че липсва нещо в идеята, къде са й недостатъците, какви биха били плюсовете ?

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Аз с румънците съюз няма да правя! Само с румънка
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Аз с румънците съюз няма да правя! Само с румънка
    Eто все българско бе, те до 19-20 век, на кирилица са писали. А в Букурещ половината от центъра (стария) са били български собственици. И то някои доста богати.

    А румънците няма как да бъдат изключени от съюза. Те като народ, нямат каквато и да е било територия, която да оспорват за тяхна, нито исторически, нито военни причини. Защото днешната им държава 50 проца от територията им е подарена, все намазали от великите сили.

    Честно казано, България, дори бих могъл да включа към това число Турция. Са единствените държави, които всяка територия с кръв са я извоювали на Балканите. И не са получавали никакви подаръци.
    Дори не добавям като подарък област Добри и Силистра, които получаваме след ВСВ. Така че най големите претенции могат само България да имат, за балкански територии и място на влияние. Естествено съобразени претенции с факта, че съседките ни са приели подареното като свое, макар абсолютно не заслужено, в ущаб на България.
    Последно редактирано от BlacklaslalNigga : 09-26-2022 на 13:12

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Eто все българско бе, те до 19-20 век, на кирилица са писали. А в Букурещ половината от центъра (стария) са били български собственици. И то някои доста богати.

    А румънците няма как да бъдат изключени от съюза. Те като народ, нямат каквато и да е било територия, която да оспорват за тяхна, нито исторически, нито военни причини. Защото днешната им държава 50 проца от територията им е подарена, все намазали от великите сили.

    Честно казано, България, дори бих могъл да включа към това число Турция. Са единствените държави, които всяка територия с кръв са я извоювали на Балканите. И не са получавали никакви подаръци.
    Дори не добавям като подарък област Добри и Силистра, които получаваме след ВСВ. Така че най големите претенции могат само България да имат, за балкански територии и място на влияние. Естествено съобразени претенции с факта, че съседките ни са приели подареното като свое, макар абсолютно не заслужено, в ущаб на България.
    Малко си чел за Крайовкста спогодба. И тук идва типичния балканец който го обръща на история и минало и то с много неточности. За това няма да стане това което си наумил
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Прочетох, видях си грешката. Благодаря, че ме светна ^^
    Няма да редактирам коментара.

    Само да напиша поради това че съм запомнил "Крайовската спогодба" грешно. Съответно Добруджа и Силистра не са подарък, който не е след ВСВ.
    Последно редактирано от BlacklaslalNigga : 10-18-2022 на 12:37

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    И тук идва типичния балканец който го обръща на история и минало и то с много неточности. За това няма да стане това което си наумил
    Я, кажи, според има ли въобще смисъл от такъв съюз ?
    Или вече живеем прекалено напред във времето спрямо онези събития преди вече почти 100 години(ако ВСВ е последното събитие) и всичко това би било безсмислено и не само, би отворило стари рани, които така или иначе зарастват бавно.

    Ама Македония...

  7. #7
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Я, кажи, според има ли въобще смисъл от такъв съюз ?
    Или вече живеем прекалено напред във времето спрямо онези събития преди вече почти 100 години(ако ВСВ е последното събитие) и всичко това би било безсмислено и не само, би отворило стари рани, които така или иначе зарастват бавно.

    Ама Македония...
    Ние сме част от евросъюза в който са Гърция,Румъния,Хърватия и още много други които са забравили войните от миналото и гледаме в бъдещето. За жалост не живеем в мирно време.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си