.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Post Какво да уча?

    Тази година ще съм 12 клас а още не съм сигурен какво да уча.В тази тема искам просто всякакви съвети и предложения ще ми бъдат полезни.Значи в училище, това което ми харесва е математиката и смея да кажа че съм добър, и изобщо точните науки - физика , химия.Уча в математическа гимназия - профил мат. и инф. Доскоро си бях наумил за информатиката, понеже вкъщи си писах програми, знам С++, Java , обаче не знам дали ще издържа да вися по цял ден пред компютъра, като цяло не искам да стоя дълго пред компютър.Другото което е, може да е мит или не знам, ми се струва че хората от този бранш се някак социално изолирани, и аз си мислих че професията няма общо със соц живот, ама май не е така.За медицина съм навит,където има математика или изобщо точна наука, ама май е късно вече да се ориентирам натам. Също така много би ми харесвала работа ,където се пътува повече и се иска креативност.

    Другата ми страст са машините - въобще коли,самолети, танкове , бойни машини като имам време гледам филми и чета в нета и ми е адски интересно.Мислих си за някакъв самолетен механик , ама като чета в интернет за какви заплати става въпрос в Луфтханса-Техник... си е направо подигравка с труда и отговорноста ти (800лв). Освен някакъв вид авио инженер би ми харесало или пък авио диспечер, друг е въпроса дали има реализация в България и колко хора са нужни на държата от тази специалност, и дали тези хора не са предварително избрани

    MНОГО бих се радвал да ми помогнете малко
    Последно редактирано от ritobis : 08-16-2013 на 05:24

  2. #2
    Фен Аватара на Dannie96
    Регистриран на
    Jun 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    137
    Отаваряш сайта на университета, към който си се насочил или на някой университет, ако още не знаеш къде искаш и гледаш специалностите. По- добре първо за магистър и после, ако си избереш специалност, виж какво трябва да запишеш за бакалавър. Където аз съм гледала има добри описания на специалностите и т.н.
    Иначе информатиката знам, че има бъдеще и добра почва в България. И заплатите са добри, но както ти си решиш.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Колкото повече те радва нещо, толкова повече време му отделяш. Колкото повече време отделяш, толкова повече те бива в него.
    Явно нищо не ти е наистина страст в момента - ако те кефеше да програмираш нямаше да излизаш от вас в момента. Нормално ти е за годинките, споко. След още някоя и друга ще се ориентираш като измислиш какво да правиш с живота си.
    Дотогава запиши нещо колкото да има. Всичко, което си изброил, иска доволно математика, тъй че трудно ще сбъркаш. Аз това бих те постъветвал, знам ли ..

  4. #4
    Повече от фен Аватара на Rocknroll
    Регистриран на
    Jul 2013
    Мнения
    346
    Цитирай Първоначално написано от Dannie96 Виж мнението
    Отаваряш сайта на университета, към който си се насочил или на някой университет, ако още не знаеш къде искаш и гледаш специалностите. По- добре първо за магистър и после, ако си избереш специалност, виж какво трябва да запишеш за бакалавър. Където аз съм гледала има добри описания на специалностите и т.н.
    Иначе информатиката знам, че има бъдеще и добра почва в България. И заплатите са добри, но както ти си решиш.
    +1

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ^ Идеята беше, че само технически специалности си е набелязал. Малко вероятно ми се струва да реши догодина, че му се учи арабистика или филосфия примерно. И да запише ТУ някакво инженерство там (въобще не ги и разбирам :Д) сигурен съм, че на математиката ще се набляга най-много. Пък после с нея преспокойно може да се преориентира към ИТ ако това му се прииска.

    Пък дори и да му се обърне на 180 градуса мирогледа, с някакво инженерство, компютърно или не :Д , може после буквално каквото му щукне да запише магистратура. Ако запишеш хуманитарна специалност го нямаш този лукс
    Ей примерно - https://www.universityadmissions.se/...sortBy=nameAsc
    Безплатни са, на английски са и за капак 1/3 от тях изцяло дистанционни

  6. #6
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Докато не отидеш да учиш 1-2 години, да видиш кое, как е, няма да разбереш какво искаш. Аз исках да уча за космонавт, ама наще счетоводител, че счетоводител. Сега имам ракета 2-ра ръка, аквариум и нямам право да летя...
    n00bs

  7. #7
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    а аз какво да уча?:Д

    //за Auriss +че

  8. #8
    Голям фен Аватара на Starless
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    604
    -

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си