И аз съм била в горе-долу такава ситуация, но проблема според мен няма решение. Съжелявам, че ти казвам най-лошото, защото както всеки който пише по такаватеми, така и ти искаш да имаш съвети от рода "Покажи му, че го харесваш много и всико ще бъде наред". Да ама не. Той сам ти е казал, че щом реши нещо връщане няма. И аз опитвах в продължение на 2-3 месеца (не е много, но все пак са си опити) и нищо не стана. Но и твоето държание трябва да си има обяснение.
Вариант 1. Все още обичаш бившото си гадже и надеждата че ще с върне скоро не умира. Точно за това се държиш така с момчетата които си падат по теб. Т.е. показваш им, че ти вече си заета и няма нужда да правят излишни опити.
Вариант 2. Твърде наранена си от заминаването на бившото ти и все още не си готва за нова връзка, не си готова да обичаш някой така както обичаше него.
Вариант 3. Просто те е страх и със новото ти гадже да не стане така както с бившото ти и да изгубиш и него.

Да ти кажа честно третият вариант е най-добър. Ако е той пеосто му го обясни. Кажи му че всичко е заради стахха от това да не го изгубиш, а в същото време този стар те е провокирал да се държиш така и да го отблъснеш, но след като си го загубила си осъзнала как всъщност имаш. Не разчитай на това с жестовете. Той е момче!! Ако той беше направил тов с теб може би щеше да е по-лесно..примерно да ти донесе голям букет от рози или някакво мече. Все има начин, но това е разликата между двата пола. Момичетата не случайно са наречени "Нежният пол" ние сме по-чуствителни и по-лесно могат да ни накарат да се "разнежим", но за момче цветя или мечета не вървят нали?

Таа съвета ми:
Опитай се да поговорите пак и да разбере наистина какво всъщност чустваш. Покажи му че те боли от действията ти и , че съжеляваш за тях. А ако не стане - горе главата и продъвжи напред, оглеждай се за някой друг и ако го намериш не прави тази грешка с него. Пък и ако бившото ти гадже се върне и все още го харесваш може пак да се получи нещо КЪСМЕТ!!!