.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Бонсай

  1. #1

    Бонсай

    Нсакоро си купих един босай фикус бенджамин. Казаха ми че се поливал веднъж на 2 седмици.Заминах на почивка и след четири дена се върнах и го намерих с увехнали листа. Дали е нормално, защото още не е свикнал с атмосферата вкъщи, и мога ли някак да му помогна?

  2. #2
    не дочетох темата, сори
    Последно редактирано от nqmaznacheniee : 09-10-2013 на 13:20

  3. #3
    Супер фен Аватара на ADMIRALKA14
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    На границата между реалността и непостижимото!
    Мнения
    1 485
    Той хубаво се полива на две седмици веднъж, но знаеш ли кога последно са го поливали в магазина? Може двете седмици да са минали. Иначе и аз от една седмица му се точа на едно бонсайче, ама все не мога да се наканя да го купя.
    "As every cat owner knows, nobody owns a cat" - Ellen Perry Berkeley

    Цитирай Първоначално написано от Chacho
    Ако някой ми беше казал, че жена ми и любовницата ще се засекат в тийнпроблем, щях да загина от смях. Сега малко се понааках ;(

  4. #4
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Ехаа, тва растение е много яко, само дето няма къде да го сложа.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    и моето окапа и изсъхна и колкото и да го поливах аааха

  6. #6
    Мега фен Аватара на Smrazqvashta
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    4 577
    Трябва му светлина. Не трябва да му е много топло, нито ветровито. Бонсай е влаголюбиво растение и не трябва пръста му да остава прекомерно суха. Също е хубаво от време на време да му пръскаш листенцата с вода. Желателно е водата да е престояла, това важи за всички цветя, като цяло. Хубаво ще е понякога вместо да го поливаш страндартно, както останалите цветя да го потапяш във водна вана. Т.е. какво имам впредвид, поставката на саксията ти да е с вода, така не се натрупват соли. Но трябва да внимаваш да не остане и прекалено мокро и да изгние. Иска си доста грижи, няма как. Но пък са изключително красиви, моето вкъщи е страхотно. Също не забравяй пресаждането и наторяването, които са много полезни.

  7. #7
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Цитирай Първоначално написано от Smrazqvashta Виж мнението
    Трябва му светлина. Не трябва да му е много топло, нито ветровито. Бонсай е влаголюбиво растение и не трябва пръста му да остава прекомерно суха. Също е хубаво от време на време да му пръскаш листенцата с вода. Желателно е водата да е престояла, това важи за всички цветя, като цяло. Хубаво ще е понякога вместо да го поливаш страндартно, както останалите цветя да го потапяш във водна вана. Т.е. какво имам впредвид, поставката на саксията ти да е с вода, така не се натрупват соли. Но трябва да внимаваш да не остане и прекалено мокро и да изгние. Иска си доста грижи, няма как. Но пък са изключително красиви, моето вкъщи е страхотно. Също не забравяй пресаждането и наторяването, които са много полезни.
    Значи, грижи се за него като за бебе. Ще се научиш на отговорност.

  8. #8
    Ок благодаря на всички

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си