.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1
    wockzzie
    Guest

    Този пубертет..

    За първи път започвам тема относно моя проблем...Да точно така става дума за АКНЕ. Ама разбирате ли кожата ми прилича като омазана с олио, бърша мия по три пъти на ден, пазя хигиена - нищо! Пробвал съм всичко, зинерити, сода бикарбонат, кремчета, сапунчета абе каквото се сетите от - до. Направо не знам. Мазна е и имам пъпки почти навсякъде. Имам този проблем от мхм 3 години, от 7 клас сега станах 10-ти и малко понамаля де. И не знам свръхчувствителна ли е какво, но като тренирам много ми се зачервява много кожата и направо трагедия. И моля без дерматолози, не помогнаха. Та въпросът ми е да не му обръщам внимание до като мине ли какво? Защото това си е психически тормоз всяка сутрин да ставам да се гледам да се гледам по 10 пъти на ден. Ако знаете нещо което на вас ви е помогнало моля да споделите.
    поздрави.

  2. #2
    Голям фен Аватара на Котка.
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    563
    Тоя психически тормоз сам си го правиш...Намери ДОБЪР дерматолог.Питай приятелите си за добър, ако са ходили.Не яж шоколад, чипс, не пий газирано и т.н.

  3. #3
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2011
    Мнения
    15 883
    дерматолог - не може да не искаш,това е единственото,което може да ти помогне + търпение и да продължаваш да спазваш хигиената
    банално,но - не ги пипай и не ги чопли
    можеш да си минаваш лицето със спирт + крем здраве... мн евтино,но познавам момиче с много пъпки ( имаше и по гърба чак до кръста,деколтето и т.н.) нейните бяха ситни,но много - само с това се оправи... ходеше без грим,очистваше си често лицето и у тях го мажеше със спирт сутрин,като се прибере от училище и вечер,а като се прибере слагаше крем здраве и не го махаше ,вечер като се намажеше със спирт пак крем здраве... за няколко месеца кожата на лицето и изглежда много по-добре

  4. #4
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    хормонални изследвания
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  5. #5
    Акне Аут активен лосион/крем ползвал ли си?

  6. #6
    Незнам аз съм на 17,досега акне не съм имал,така че не е задължително за пубертета.Принципно аз съм чувал, че тва е от по-слаб черен дроб и така се изхвърлят токсините, ама незнам при тебе как е!

  7. #7
    Пробвай крем против акне с цинк. Много помага, това е един от малкото продукти, които ми помогнаха, когато имах такъв проблем. И за още нещо се сетих- шведска горчивка, в аптеката се продава. Кремът с цинк аз лично го купих от магазин "Лечител", но предполагам, че има и на други производители. Също може да приемаш хранителна добавка- бирена мая на таблетки и да пиеш чай от коприва (малко гаден на вкус, но помага, трябва да се пие всеки ден). Също и Даверцин гел от аптеката (медицински гел против акне за локално лечение). За да подейства всичко това най-важно е постоянството

  8. #8
    Дерматолозите обикновено изписват някакви антибиотици, от които във времето нещата стават още по-зле.
    Истината: без junk food, никакви газирани напитки, минимум сол и захар. Повече натурални храни, много вода и пресни плодове и зеленчуци (или прясно изцедени сокове от тях).
    За мазна кожа: спира се сапуна и др. продукти за къпане/миене и се заместват с каша от хума. Прясно изцеденият лимон може да се ползва за почистване на лицето, само внимателно с очите. Някои етерични масла ограничават потенето, но трябва да се внимава да са истински, защото ако не са, може да предизвикат алергии. Маслото от чаено дърво, разтворено в някакво базово масло (напр. от пшеничен зародиш) е едно добро решение.
    Не зная дали марката Хималая има някакви лечебни козметики, но повечето неща са изпробвани и вършат добра работа.
    В заключение: За да се изпробва кое прави белята с омазняването - никакъв алкохол, люто и пикантни подправки за ок. месец време. То ще си покаже кое. Абе, въобще трябва цялостно да се преразгледа и промени хранителния режим и да се направи консултация с ендокринолог. Аз бих попитала и хомеопат.

  9. #9
    CookieMonster24
    Guest
    Пий повече вода, и избягвай да ядеш мазни и препечени неща. Продължавай с хигиената. Ако искаш инвестирай в нещо против акне което си струва. Например аз използвам Garnier Skin Naturals Washgel (синия) който можеш да намериш в dm например. Струва не повече от 8 лв. и след 1-вата седмица вече пъпките започнаха да намаляват и да не "червенеят" толкова

  10. #10
    Супер фен Аватара на LipSy
    Регистриран на
    May 2010
    Град
    България
    Мнения
    2 134
    Би могъл да ти помогне дерматолог, които разбира от работата си. Навсякъде има лекари, които не обръщат внимание на пациентите си и ти явно си попаднал точно на такива. Поразпитай малко. Ако ли не, в интернет има много домашни маски за лице против акне, но трябва да се правят редовно. Щом кожата ти е толкова проблемна не мисля, че продукти като Гарниер или тем подобни биха помогнали.

  11. #11
    Супер фен Аватара на NissaN
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    1 201
    Мий си лицето по.често със сапун или го мажи с някъв подходящ крем (Попитай в аптеката).

  12. #12
    Аз съм на твоята възраст , но досега съм имал само 1 пъпка ( и то на носа ;д ) . Не е задължително да е от пубертета , защото има и хора който отдавна са минали пубертета , а пък имам МНОГО пъпки .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си