.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Помощ-изчезнаха ми всички програми на компютъра!

    Здравейте!Моля,ако някой разбира от тези неща да ме посъветва какво да направя.Ето какво стана...
    Изтеглих си някаква програма(няма значение,беше нещо за смяна на картинките на десктопа) и я запазих(и инсталирах) в диск D(Downloads), където се намират всички важни неща,които тегля...конвертори,плейъри, browser,skype,photoshop,adobe reader и какво ли още не. Не ми хареса новата програма и затова я деинсталирах(както всеки път,нищо ново...често го правя), но когато се върнах в папката Downloads от 50 файла,които имах,са останали само 2-3 и най-важните ги няма!!! Не знам как така изчезнаха...проверих да не би да са "скрити" - не са. В търсачката също не ги намирам...Как могат да изчезнат така не знам! Наистина много моля да ми помогнете!
    Благодаря!!

    p.s. забравих да кажа,че съм с windows 7
    Последно редактирано от sunshine68 : 10-01-2013 на 08:48

  2. #2
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Мисля, че е крадец.

  3. #3
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    99% от скрийнсервърите(сменящите картинки) по тракерите и сайтовете, са вируси.
    Качи го във вирустотал, за да видим, какво точно е имало в него.

  4. #4
    Повече от фен Аватара на TheMan9191
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    358
    Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    ако имаш инсталирана антивирусна програма, тогава е възможно каченият файл да е заразил останалите с някакъв вирус и така антивирусната да ги е изтрила, но може и да са в карантината

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от TheMan9191 Виж мнението
    Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.
    Пробвах това,но не се оправиха нещата...
    Вероятно наистина е бил вирус,но в антивирусната ми всичко свети в зелено,пише,че няма проблеми, никъде не пише нищо....направо не знам вече...

    Благодаря за отговорите,някой ако има още някакви предположения,ще съм благодарна ...

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от sunshine68 Виж мнението
    Пробвах това,но не се оправиха нещата...
    Вероятно наистина е бил вирус,но в антивирусната ми всичко свети в зелено,пише,че няма проблеми, никъде не пише нищо....направо не знам вече...

    Благодаря за отговорите,някой ако има още някакви предположения,ще съм благодарна ...
    провери ли в карантината на антивирусната? - някъде трябва да има quarantine/vault, немалко вероятно е да намериш там онези файлове, обаче ако ги възстановиш оттам, така рискуваш да заразиш и други файлове

  8. #8
    Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм

  9. #9
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от sunshine68 Виж мнението
    Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм
    Да се сети да споменеш, каква АВ имаш, не, защото няма значение, те нали всички са на еднакво ниво.
    Нещата може да ги няма в една папка, а да са в друга.
    Преинсталираш, няма друго решение по начина, който обясняваш и не казваш нищо.

    Цитирай Първоначално написано от TheMan9191 Виж мнението
    Пробвай да върнеш компютъра си към по задна дата. Start menu -> Принадлежности -> Системни инструменти -> Възстановяване на с-мата. От там вече ще трябва да може да се оправиш.
    Ще оправи кое ? Машината и е заразена, това не се лекува с рестор на системата.

  10. #10
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Malwarebytes Anti-Malware
    Hiren's boot CD
    Kaspersky Rescue Disk

    или преинсталация

  11. #11
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094

  12. #12
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Ей за тва се деинсталира с Revo Uninstaller, за да не стават такива глупости.

  13. #13
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от OoVasKoO Виж мнението
    Ей за тва се деинсталира с Revo Uninstaller, за да не стават такива глупости.
    Или хващаш една отвертка, една звезда, отваряш харда и го изчистваш хубаво с памук напоен със спирт за дезинфекция.

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от sunshine68 Виж мнението
    Проверих там, какво ли няма,около 40 файла заразени(май така се води не разбирам много) - но са от стари дати, файловете са други,нямат нищо общо с тези в папката с изчезнали неща...нито един не е от там...хмм
    провери също така дали антивирусната ти има history т.е. история на събитията, или пък log-ове, там можеш да намериш информация за това какво точно се е случило с файловете т.е. в случай че антивирусната ги е изтрила или преместила
    Последно редактирано от npp : 10-03-2013 на 09:29

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    провери също така дали антивирусната ти има history т.е. история на събитията, или пък log-ове, там можеш да намериш информация за това както точно се е случило с файловете т.е. в случай че антивирусната ги е изтрила или преместила
    AVG е антивирусната ми, проверих всичко там,но няма и следа от тях...преинсталацията наистина ли би помогнала?(за връщането на файловете предполагам няма начин?)

  16. #16
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    ако avg не е дала съобщения за зараза, тогава може и да е бил някакъв вирус, който avg не го засича, друг по-малко възможен вариант е когато си инсталирала и деинсталирала онази програма (за смяна на картинките на десктопа) тя при инсталацията да се е екстрактнала в онази директория(downloads) и след това да е заличила всички файлове от директорията, които е успяла да изтрие - но това само в случай че програмата е правена от някой злонамерен програмист или такъв, който не е направил тя да се екстрактва в temp директорията и е направил да изтрива всички файлове при деинсталация - но това е малко вероятно

    можеш да пробваш да възстановиш файловете с някаква програма за възстановяване на изтрити файлове - най-добре питай oovaskoo, той знае коя програма е подходяща за целта: http://www.teenproblem.net/users/view/1175627.html
    Последно редактирано от npp : 10-03-2013 на 10:19

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си