Истински случай, фантазия или фантазия граничеща с реалността, преценете сами.

На 23 години съм от София. Втора година съм във факултета по журналистика към СУ. Харесвам си специалността, отдаден съм на нея почти изцяло. Искам да стана един ден един от ония журналисти, на които като им чуе човек името и веднага го асимилират със напориста, запомнена и силна личност... ама надали, тука в БГ нещата стават само с пари и с връзки. Иначе ми се ще да пробия в Нова ТВ, даже имам и един приятел на баща ми, който работи там, но за сега ми е още рано. А преди близо седмица от мой колега разбрах за едни курсове по практика, безплатни, организирани от университета чрез някаква европейска програма за развитие, и така нататък, не обърнах много внимание на това, но пък само като чух "безплатни курсове" и почнах да го разпитвам какво е и що е. Колегата ми обаче понеже не се интересува особено много от курсове, а изобщо и от следването си, не успя много добре да ми разясни за какво става въпрос и просто ми даде телефона на професор Илиев, който знаел всичко за въпросните курсове. Аз естествено веднага извадих телефона от джоба си и тръгнах да въртя на професора. На момента обаче не успях да се свържа, даде ми свободно и след малко ми затвори. Явно имаше лекции в момента. По-късно пак опитах и пак същото. Реших, че до края на деня ще опитам и трети път но не повече, за да не бъда нахален. И така, завъртях след близо два часа пак. Е, този път успешно.
-Ало.
-Професор Илиев?
-Да, на телефона е.
-Здравейте, понеже ви нямах телефона, един мой колега ми го даде.. Заааа.. Става въпрос за курсовете по практика, по журналистика. В смисъл трябва ми някаква информация.... (прекъсна ме)>
-Да, да момче заповядай в кабинета ми след 17:00 часа за да не говорим по телефона, ще ти обясня, че не мога да разговарям сега.. Тук съм се оплел в едни калабалъци заради твойте колеги, ела после при мен да говорим.
-ОК, благодаря, до после, благодаря много...

< 17:13ч., в кабинета на проф. Илиев >
... -които искат да се осъвършенстват, това е една добра възможност, възползвайте се, европейските фондове финансират, всичко се поема, просто се поизчерпаха вече, те доста от колегите ти се възползваха. Аз в една от лекциите си най-официално ви приканих за програмата, ти явно не си присъствал за жалост..
-Ами да аз почти две седмици бях болен за съжаление доста изпуснах сега наваксвам.
-Да те доста от колегите ти бяха болни нямаше известно време доста народ. Тааа... Това са си куросве, които в един удобен момент стига ръководството да го решим, ще ти послужат директно за курсова работа. Разбираш ли? Зависи какво си избереш... Значи сега ще ти кажа какво е останало. (вторачвайки се във дисплея на лап-топа си) ... Ами виж сега, три курса има свободни в момента, ако не си харесаш някой от тях, след около 2 седмици очаквам да се освободят още два.
-..аха.
-Иначеее.. имаш "Условия на труд във завод за метали", практиката е в Мюнхен, другото е "Ниво на бедност на населението" практиката е в Рим, и третото е "Табута и ценности при нудистите" като практиката е в град Естепона, в Испания. Избирай мойто момче, че колегите ти и те чакат...

СЛЕДВА ЧАСТ 2>>