.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Ако има картоиграчи..

    Здравейте! Пускам тази тема защото мислих бая време но не можах да намеря точния алгоритъм за изчисление. Та ето я ситуацията: в нашия клас картите са на почест, по-точно покера. Не че не си праскаме белотец ама можем само като имаме свободен, а това не се случва много често. Та днес с един мой приятел решихме малко да поекспериментираме и създадем нов вид покер. Всичко започна на базик: "Ти теглиш определен брой карти, аз теглиш определен брой карти, аз тегля, и избираме най добрата си комбинация от 5, слагаме залози и гледаме кой печели". Нещо като вариант на 5-картният покер. Но след това видяхме че това е дота забавно и решихме да направим някой модификации: решихме че би било добре ако играча всъщност само държи 4 карти а останалите 6 са на масата (вариация на тексаския. Получи се добре. Тъй като играча разполага с 10 карти, решихме че би било забавно ако комбинациите, които можеш да направиш са 6-картни, което породи и нови видове комбинации като: 3 pairs, 2 three-of-a-kinds, голям стрейт (2,3,4,5,6,7), голям флъш (6 купи, пики и т.н), каре с чифт, голям стрейт флъш и голям роял флъш (от 9ка до асо от една боя). Но аз и моя приятел не можем да се разберем за 2 определени.

    Според мен:........................................... ........................Според него:
    High Card.............................................. .....................High Card
    Pair.............................................. ..............................Pair
    Two Pairs............................................. ......................Two Pairs
    Three-of-a-kind........................................!!!!.. ............Three Pairs................!!!!
    Three Pairs............................................. ....................Three-of-a-kind
    Straight.......................................... ............................Straight
    Flush............................................. ............................Flush
    Big Straight.......................................... ......................Big Straight
    Big Flush............................................. .......................Big Flush
    Four-of-a-kind.............................................. ..............Four-of-a-kind
    Straight Flush............................................. ................Straight Flush
    Four-of-a-kind с Pair................................!!!!.......... .....Big Straight Flush........!!!!!
    Big Straight Flu............................................... ............Four-of-a-kind с Pair
    Royal Flush............................................. ...................Royal Flush
    Big Royal Flush............................................. ..............Big Royal Flush

    Та въпросът ми е: Някой може ли да изчисли шансовете за комбинации с питанки и да напише кой от нашите вариянти за подредба на комбинациите е по удачен?
    Последно редактирано от Noone95 : 12-06-2013 на 18:14

  2. #2
    BadBlueTroll Мега фен Аватара на psychopath
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    София
    Мнения
    9 889
    Еми класическия вариант (тексас холд ем) е по-добър и балансиран : )

  3. #3
    Така е, аз също го харесвам най-много. Но просто се опитваме да си създадем нещо като фън вариант Просто се чудих дали някой може да помогне с изчисленията на шансовете

  4. #4
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Welcome to the Jungle...

  5. #5
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    идеята ви е смотана, начинът на подредба - абсолютно неправилен

    3-те еднакви не са дори близко като вероятност да се паднат като 3 чифта

    3-те чифта са комбинация от 6-те карти, т.е. трябва да е някъде след карето, като освен това имате и комбинация 2 по 3 еднакви, която я няма въобще

    горе долу трябва да са чифт => стреит флъш => ройал флъш =>3 по 2 чифта => 2 по 3 еднакви => каре + чифт => биг стреит флъш => биг роял флъш

    като цяло не ми се смятат комбинациите, но трябва да се получи нещо подобно
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  6. #6
    забравих да спомена 2 по три...
    но от мои наблюдения и от няколко изиграни ръце 3 чифта се пада не чак толкова трудно. И макар че роял флъш е комбинация от по-малко карти, 3те чифта се получават хиляди пъти по-лесно. затова няма как да е след рояла. А иначе не твърдя че е добра, просто начин за убиване на времето. А 2 по три наистина би трябвало да е доста нагоре

  7. #7

    Cool

    Не..Това не е добра идея..Играй тексаския и тва е ..Да правиш нов не се връзва ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си