.
Отговор в тема
Страница 114 от 118 ПървиПърви ... 1464104110111112113114115116117118 ПоследнаПърви
Резултати от 2 826 до 2 850 от общо 2929
  1. #2826
    Поредния лосион за суха кожа. За сега съм доволна, ще видим, когато кожата ми привикне с него как ще е.

  2. #2827
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972

    ^ един от най - добрите сухи шампоани за мен, често го подновявам




  3. #2828
    Супер доволна съм от сапуна и крема за ръце на Lace Love от Орифлейм.

  4. #2829
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Eclat de fleurs на Lanvin
    Последно редактирано от lunacy : 04-02-2017 на 21:56

  5. #2830
    Здравейте!

    Запален AliExpress shopper съм и съм си купувала какви ли не неща оттам - сако за $100, обувки, дрехи, аксесоари, джунджурии. Понаучих доста от магазините - знам къде да намеря реплики на Zara, на Valentino и пр., обувки, корейска козметика, хубави канцеларски материали, бебешки неща, реплики на Pandora от сребро и всякакви други.

    Създадох тази група и в нея споделям попаденията си - https://www.facebook.com/groups/742130632634337/

    Присъединете се към Aliexpress - дреболийки

  6. #2831
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Pink sugar на Aquolina


    гъба конджак за лице с активен въглен от DM (тази вдясно)


    кастилски сапун с лавандула

  7. #2832
    Мега фен Аватара на YSMF
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    в компютъра ти
    Мнения
    3 220
    Цитирай Първоначално написано от lunacy Виж мнението
    Pink sugar на Aquolina
    любим <3

  8. #2833
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от YSMF Виж мнението
    любим <3
    знааам беше писала за него няколко пъти, всъщност даже май от теб го научих Д:

    много е траен наистина, миналия ден се напръсках с него към 8 вечерта и на следващия ден на обяд пак усещах аромата

    мега приятен е, но алкохолната миризма в началото ми е мааалко в повече / по принцип залитам по изключително леки плодови/флорални неща /

    въпреки това, за тая цена трайността и всичко като цяло е бомба

  9. #2834
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 696
    Аз да питам, тъй като никога не съм ползвала, а вчера минах през Лили и си го взех този сух шампоан. Колко често го ползвате?

  10. #2835
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Цитирай Първоначално написано от lunacy Виж мнението

    кастилски сапун с лавандула
    От къде взе кастилския сапун, много искам да си взема, но не го намирам по магазините?

    Това са последните ми козметични похождения:



    Humans need fantasy to be human.

  11. #2836
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    ^ взимам го от един магазин за растителна козметика в Пловдив- ако случайно си от там, намира се на улица Христо Г. Данов

    не съм го срещала никъде другаде, в София не мога да го намеря- търсих го и там в разни био магазини

    ако ти попадне, силно го препоръчвам- ползвам кастилски сапуни от година сигурно, това ми е третата опаковка май и всички, които съм пробвала са прекрасни- мия си зъбите, косата, тялото с него /да, става за всички тези неща д:/, прала съм дрехи с него и се справя по- добре от който и да е препарат, даже с упорити петна; пише че става и за чистене на мебели

    звучи като реклама, но наистина не мога да го похваля достатъчно

    иначе ето това е магазинът: https://www.facebook.com/natsbiocosmetics/

    взимала съм си с коноп /май/, с роза и сега този с лавандула
    Последно редактирано от lunacy : 04-16-2017 на 11:09

  12. #2837
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Мерси за информацията. Не съм от Пловдив, но мисля да си го поръчам онлайн ако не го намеря в магазин. Искам да го използвам предимно за коса. Чела съм че е добър продукт и искам да си направя домашен шампоан или да го използвам без да добавям нищо към него.
    Humans need fantasy to be human.

  13. #2838
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от ValLoveYa Виж мнението
    Мерси за информацията. Не съм от Пловдив, но мисля да си го поръчам онлайн ако не го намеря в магазин. Искам да го използвам предимно за коса. Чела съм че е добър продукт и искам да си направя домашен шампоан или да го използвам без да добавям нищо към него.
    знаеш ли, видях го в сайта на Зоя /био магазина/- можеш от там да си го поръчаш
    иначе, да- подходящ е за коса, но ако косата ти е боядисана може да смъкне цвета по- бързо
    по- щадящ е от шампоаните и измива добре


    Цитирай Първоначално написано от pandabear
    Аз да питам, тъй като никога не съм ползвала, а вчера минах през Лили и си го взех този сух шампоан. Колко често го ползвате?
    обикновено няколко пъти на седмица
    имам мазен скалп и се старая да не си мия косата твърде често

    както дойде го ползвам реално, понякога го слагам и без косата ми да изглежда мазна вместо текстуриращ спрей /ако искам да си направя прическа с плитки например, защото косата ми е много мека и трудно задържа каквито и да е фризури Д:/ или просто когато искам да има повече обем и плътност

  14. #2839
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Мерси lunacy. Не съм се боядисвала. А има ли значение типа коса, защото моята се омазнява, гледах че има и с цитруси и не знам дали няма да е по-подходящ?
    Humans need fantasy to be human.

  15. #2840
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    ^ и моята се омазнява доста и въпреки това сапунът се справя добре; този с цитруси не съм го пробвала, но предполагам че ще е подходящ за мазна коса : )

    по темата:
    арганово масло от Зоя
    Последно редактирано от lunacy : 04-17-2017 на 17:48

  16. #2841
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Разгледах Зоя и мого неща ми харесаха. Решила съм да премина към био козметика, понеже скалпа ми е чувствителен и ми се появява пърхот и сърбеж от разните химии в шампоаните и не само за косата и за лицето също. Но първо ще изпробвам кастилския сапун.

    А от кога използваш био козметика и има ли съществена разлика и от кои продукти си най-доволна?

    Извинявай че те разпитвам така, но ми е любопитно ;д
    Humans need fantasy to be human.

  17. #2842
    Голям фен Аватара на lunacy
    Регистриран на
    Jun 2012
    Мнения
    972
    Цитирай Първоначално написано от ValLoveYa Виж мнението
    Разгледах Зоя и мого неща ми харесаха. Решила съм да премина към био козметика, понеже скалпа ми е чувствителен и ми се появява пърхот и сърбеж от разните химии в шампоаните и не само за косата и за лицето също. Но първо ще изпробвам кастилския сапун.

    А от кога използваш био козметика и има ли съществена разлика и от кои продукти си най-доволна?

    Извинявай че те разпитвам така, но ми е любопитно ;д
    няма за какво да се извиняваш, мога да бръщолевя за козметика вероятно дни наред д:

    използвам био козметика от близо година и започнах да се интересувам от това, понеже и аз бях разочарована от много продукти и състава им; има много статии в интернет за вредните вещества в козметиката

    мисля че тези ще са полезни за да добиеш обща представа:
    http://www.davidsuzuki.org/issues/he...tic-chemicals/
    https://thetruthaboutcancer.com/cosm...g-ingredients/

    голяма част от съставките в козметиката са съмнителни, а някои от тях се считат за опасни и мен това ме притесняваше-просто предпочитам да знам какво слагам в тялото си; кожата също е орган и абсорбира веществата с които я "храним"

    откакто ползвам натурална козметика мисля че ефектът е по-дълготраен-наскоро си говорих с една приятелка за някакъв продукт и тя каза че след като спре да го използва кожата ѝ се изсушава доста за отрицателно време

    това е знак че съставките в самия продукт са неефективни и дават само моментно решение на ситуацията; натуралната козметика е като цяло по-скъпа и се предполага да решава проблема цялостно, не само да го маскира

    също така, много от био продуктите имат огромна гама от приложения-едно масло /примерно/ може да замести половината козметика, която ползваш и да се справя по-добре

    на първо място, както казах съм много доволна от кастилския сапун-почти всеки ден си го ползвам и е универсален; наскоро бях на място в Зоя /смесения магазин на Неофит Рилски в София/ и имаше няколко вида
    дори да не ти свърши добра работа за косата /в което се съмнявам/ можеш да го ползваш за мнооого други неща, така че според мен определено си заслужава

    а това е най- добрият дезодорант, който съм ползвала и също можеш да го намериш в Зоя: http://images.ethicalsuperstore.com/...th-travel.jpeg (Salt of the Earth)

    козметиката на Alverde в DM също е добра като цяло и евтина; напоследък ползвам ето това масло за ръце: https://media.meindm.at/asset/dmshop...010637_B_P.jpg

    писала съм за продукти, които харесвам и в темата за ревюта

    ако те интересува нещо по- специално можеш да питаш тук или на лично, но в общи линии: интересувай се от съставките на продуктите, които купуваш, защото понякога са безполезни и/ или вредни

    // всичко това е моят опит с козметиката, естествено, има био продукти, от които не съм доволна и комерсиални, които пък ми вършат чудесна работа

    но цялостно, лично за мен, натуралната козметика има по- дълготраен ефект и рядко съм била разочарована

    /// и не, не рекламирам Зоя д:

    иначе:
    течната версия на Salt of the Earth


    Maybelline Vivid Matte Liquid 35 /коeто е доста далеч от matte/


    някакъв тоник за лице на Alverde с хума, който върши що-годе добра работа
    Последно редактирано от lunacy : 04-24-2017 на 15:46

  18. #2843
    Мега фен Аватара на ValLoveYa
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Far, far away*
    Мнения
    4 265
    Мерси много
    Humans need fantasy to be human.

  19. #2844
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775





    очертава се да ми хареса дори повече от velvet серията


    с това ще видим как ще се спогодим лятото
    Всеки ден ми е екзистенциална криза.

  20. #2845
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от ValLoveYa Виж мнението
    Разгледах Зоя и мого неща ми харесаха. Решила съм да премина към био козметика, понеже скалпа ми е чувствителен и ми се появява пърхот и сърбеж от разните химии в шампоаните и не само за косата и за лицето също. Но първо ще изпробвам кастилския сапун.
    Споделям проблема ти с чувствителния скалп (и кожа изобщо), преминах през серия медицински и "био" шампоани, които продължиха серията сърбеж-пърхот-ранички. Ако не си пробвала шампоаните на Lush, пробвай и с тях, засега нямам оплаквания. Препоръчвам зеления ("Карма нещо-си") и този, който им се води "лечебен" (бял с боклучки:Д)!;
    //цитрусите дразнят чувствителния скалп, нищо че действат добре на мазния;

  21. #2846
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 696
    Пльосвам всичко, с което се сдобих покрай рождения ден, миналата седмица:


















  22. #2847
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Пърхотът по етиология е от гъби. Аз бих се насочила към дерматолог и евентуално антимикотик, вместо несериозното "имам чувствителен скалп"
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  23. #2848
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Когато имаш коса като от реклама на "Пантен", а след измиване с даден шампоан при сушенето настане зима, продължи да се усмихваш по същия начин.

  24. #2849
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Щом казваш. Аз само споменах на какво се дължи петогенезата. Сигурно в най-общия случай. Да не говорим, че "зимата" си сочи натам. Peace. Добронамерен съвет. Повечето хора се оплакват заради незнание и неглижиране.
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  25. #2850
    Мега фен Аватара на pandabear
    Регистриран на
    Oct 2012
    Мнения
    3 696
    Ама нищо не си обяснила за патогенезата, давай по-подробно, че сто процента, момичетата от горните коментари не са толкова компетентни, колкото теб. Malassezia globosa може да е толкова обширна тема. Не знам колко е несериозно тяхното "имам чувствителен скалп", но твоят добронамерен съвет е още по, особено на база информацията, която те са написали тук, хах.

    /подкрепям Blab за Lush. Прекрасни и ефективни продукти имат.
    Последно редактирано от pandabear : 05-08-2017 на 23:24

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си