.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590

    Диета с кисело мляко и лимони

    Здравейте,
    Мнооооого отдавна не съм писала във форума, ама сега ще се запиша. Може би темата ще ви се стори тъпа и дефакто може и да е, ама нищо не губя, ако я напиша и пробвам. Та преди 3 години заминах в чужбина за малко, първоначално отслабнах доста, от големия стрес, а после за месец качих около 10 кг, които до ден днешен не съм ги и смъкнала. Хем се движа доста, ходих и на народни танци, кантарът не мръдва. Аз не че особено съм се закъхарила за тези кг де, ама в навечерието на Нова година сметнах, че искам пак да стана колкото преди, а именно 60-62 кг. Аз по-слаба изглеждам отврат, та не мисля повече да свалям. Имам едни 6-8 кг да смъкна, но при мен са видими. Та четох сега за една диета ( а аз ниииикога не съм спазвала диети) диетата е следната: първи ден ядеш едно кисело мляко и пиеш сокът на един лимон. Ако искаш си ги месиш, ако искаш по отделно, когато ислаш тогава ги ядеш/пиеш, просто количеството трябва да е изядено и изпитп за деня. На втория ден е кисело мляко с 2 лимона, на третия с 3 лимона и така до 7 ден със 7 лимона. После може да се направи 1 седмица почивка и пак да се започне диетата или я правиш 2 седмици последователно, но пеосро от втората седмица намаляш лимоните с 1 на ден.
    Ако те заболи корем, веднага спираш, не всички могат да понасят всички витамини, а може и язва да се предизвика. Задължително преди лимоновия сок се яде нещо, защото ще си раздразните стомахчетата. По време на диетата се яде както обикновено. Ако искате по-големи резултати се ограничава какво се яде, но задължително се яде! Уж за седмица могат да се смъкнат 3-5 кг, ще видим. Може, ако на някой му е интересно и следи темятса, да кача снимки после. Да видим дали има резултат. Иначе и ще тренирам, няма да чакам само на тези лимонки :Д
    А да, вече изядох дневната доза, то било приятно да пиеш сока на лимон, а аз преди го избягвах като дявол тамян :Д

  2. #2
    Здравей! По отношение на киселото мляко - одобрявам. Закуската е важна част от ежедневието на човек, но трябва да е хем засищаща, хем да е лека и ободряваща. Аз процедирам по следния начин: две филии пшенично-ръжен или типов хляб, поръсени със йодирана сол, кофичка кисело мляко и чаена чаша кафе. След като ги консумирам - почти веднага изпивам 3-4 чаши (по 200-250 мл. всяка) вода. След което се чувствам ободрен, тонизиран и без чувство за глад с часове.

  3. #3
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Браво, и благодаря за съвета. Аз лично имам проблеми с пиенето на вода. Това количество, което ти пиеш за закуска, аз я го изпия за деня, я не. И така докато не се почувствам страшно дехридатирана и започна да пия вода за кратко. После всичко на ново. Но ще го пробвам, благодаря.
    Честно казано към момента май най ще ме изтормози киселото мляко. Защото наистина ми е трудно да изям цялата кофичка с мляко( да не си помислиш сега, че ям малко де). Аз си слагам и малко мюсли със сушени плодове.
    А лимончето е много ободряващо, можеш да го пробваш и ти.

  4. #4
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    Ако имаш възможност да си намериш отнякъде истинско кисело мляко, ще е доста по-добре от разните имитиращи продукти в кофичките. Мога да споделя моя скромен опит, който обаче може и да е валиден само за моя организъм. Това, което съм забелязъл, че помага за поддържането на форма без кой знае какви усилия, е следното:
    - хранене по едно и също време всеки ден
    - избягвам храненето късно вечер, защото не могат да се усвоят калориите
    - избягвам тестени храни, сладко, газирано, наблягам на плодове/зеленчуци, месо и готвена храна
    - повечко вода
    - здрав сън
    - ходя поне по 3км на ден
    - и съответно фитнес (или нещо от сорта), ако има време

    По едно време ядох цитруси на гладно и доста дразнят стомаха. От киселото мляко в кофичките също съм имал проблеми. Но то зависи и от марката и от стомаха ти може би.
    Но щом си се решила - ще имаш прогрес. Успех

  5. #5
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Мерси много за съветите и окураженията. )) <3
    Като цяло вече газирано пия, ама мнооого рядко, кафе пия само лятото, но защото спя по 4-5 часа. Тестено, захари и такива гледам да ограничавам, пържено не ям, че после повръщам. Лятото изобщо не съм яла сладко, тесто и такива, бях отслабнала 2 кг, но цялата се бях стегнала. Та кг май не са чак такъв фактор.
    Кисело мляко, и особено цитруси, никога на гладно стомахче, че става мама мия. За ходенето ходя и доста повече, че имам куч. Време за трениране има винаги, ама желанието нещо ми липсва. Сега обмислям да ходя да тичам вечер, след Новата година и плуване събота и неделя, чв страаашно много ми се плува отново. Обаче на съня и водата трябва да наблегна. Вода не пия, пък качеството на съня ми е под всякаква критика, по не знайни за мен и лекаритв причини.

  6. #6
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    ако до късно прекарваш време пред някакъв дисплей, си инсталирай софтуер, който ти смъква цветната температура - за компютър f.lux или redshift. променя животи това също ако се уморяваш физически през деня, ще ти е по-лесно. при мен поне това помогна

  7. #7
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Бооже колко стара и невежа се почувствах. Интересна програма или там каквото точно се води, ще го погледна. Като цяло работя на компютър, а и заради университета също ползвам лаптопа. Та бая прекарвам. Между другото направих си нови очила, реших, че ще пробвам с нови стъкла, че ми писна със старите на цайс къде не мога да ги изчистя, моите ли бяха някви ментета или като цяло са боклуци, ама заради марката струват майка ти и бащс ти, не знам :Д. Обаче си купих едни със специално покритие от синя светлина, лилавеят на всякаква изкуствена светлина или на директни слънчеви лъчи, обаче очите не ме дразнят вече и навън мога да изляза, когато пече силно, и без слънчеви очила, преди това беше немислимо. Като ги сложиш очилата реално има леко потъмняване, което не си личи, ама са супер. Ако някой го интересува, мога да погледна какви са, че сега ме мързи да ставам :Д. А за лягането не съм легнала, не съм заспала, проблемът ми е, че сънувам и премислям всяка една простотия, която ми се е случила или са ми споделили през деня. Ще порасна още малко и ще започна да премислям за какво да се къхаря, ама явно има още време :Д

  8. #8
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2014
    Мнения
    317
    смисълът от очилата за компютър е, че блокират синята светлина. ако ти я махнеш софтуерно - смисълът от тези очила се губи :д. иначе аз доколкото съм чел всички монитори, повечето LED светлинки, флуресцентни лампи и пр. излъчват по-ярка светлина, която човешкият организъм не е свикнал да вижда през тъмната част на деня (еволюционно сме привикнали на по-мека светлина, например от пламък, който има по-ниска цветна температура). всяка по-ярка светлина ти намаля нивата на хормона, свързан със здравия сън (май беше мелатонин) и ти прецаква съня. та също ако имаш някаква ярка крушка от тея LED или флуресцентна светлина - и те може да пречат.
    на тема сън съм доста начетен, деба

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от ghostuser001 Виж мнението
    Ха, днес за 20 лв. си купих ел. крушка, която мога да управлявам с дистанционно - да ѝ сменям цветовете (червено, зелено, синьо и т.н.), да ѝ намалявам яркостта, да я пускам да свети бяло, да я пускам на режим менящи се цветове и най-важното - да я пускам и гася чрез дистанционното.
    Аз тогава в тази връзка да попитам - ако си пусна червен цвят на лампата (по принцип всичките цветове, които са различни от бялата са много лумени по-слаби от бялата светлина), то да разбирам ли, че ще се превърна на спящия принц? :Д Сигурно много мелатонин ще натрупам.

  10. #10
    @анонимна:д - с какъв телефон си? Тия, които са под андроид имат "Режим Четене", който ти прави цветовете по-топли. Цветовете на тел-а не са за пренебрегване, при все че буквичките са по-малки. Виж дали не можеш да се зададеш тъмна тема, която преобладаващо е черна, а буквите са бели. Също така активирай автоматичната яркост - така гсм ще се ориентира от светлината от околната среда колко ярък да ти прави екрана.

  11. #11
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    590
    Huawei p20 lite.
    Моят личен лаптоп има тази програма за защита на очите, изключително помага между другото, не дразни очите по никакъв начин, ама лаптопът ми на работа няма такива екстри :Д
    А тези стъкла със синята светлина и 100 uv защита, а да не са черни, уж са нови. Всичките ми очила, а аз доста съм носила, преди са били със защита и за очила. Ама един господ знае колко са подобрени, какво що са ги правили.
    И да, хормонът на съня е мелатонин, ама аз поне с него нямам проблеми :Д
    Между другото, грижете се за очите си и на пряката слънчева светлина, защото там влиянието на синята светлина, която унищожава фоторецепторите в окото е на високи граници. Аз примерно вече имам страшна непоносимост към слънчевата светлина.
    А това с червената светлина. Млади момко, дори не се и опитвай с тази простотия. Освен, че ще си изцъклиш очите, ами и ще се изнервиш с течение на времето. Бях чела някаква статия, че бил вреден червеният цвят в някакъв аспект. На мен миналата година за рд-то ми подариха специална лапма, хем свети в различни цветове, в който ти си харесаш, хем е ароматна. Абе много готина. Зелено, жълто, всички знаем че са успокояващи цветове, ама доста силно светеха. Синьото и съседите можеше да освети, така че не. И викам ще пусна аз червено, хем защото е гъзарийка, хем няма да будя съквартирантката, хем и тя като става през нощта да се гласи за работа, няма да ме будя с лапмата, викам просто чудесно. След няколко ставания, така все едно си ме ритал цяла нощ, разкарах червеното и прочетох, че влияело негативно на съня. А честито :Д
    Пс: мерси много между другото, мило е че помагате и сте загрижени. Но по принцип проблемът ми е, че сънят не ми е качествен, а не че не мога да спя, а това е породено от съвсем друго естество, ама не се мре от това, спокойно:Д
    Понеже от 3 лета работя в чужбина и последното лято, работех по 15-16 понякога и повече часове с мрънкащи клиенти, по едно време просто тотално изключвах и предвид умората, за 8 часа сън, в почивен ден, се чувствах направо като преродена, по-качествен сън надали някога съм имала :Д
    А сега докато си мисля какво е станало в университета или как Пешо се държал зле с Марчето, ще си спя некачествено:Д С годините се израства, а към момента с хапчета, ама тскива желания нямам, таааа как да е. Перфектно съм в сяко едно отношение, не мога да се оплача по принцип :Д
    Живи и здрави бъдете всички.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си