не, че има много фенове (всъщност няма никакви), но тук ще си коментирам състезанията от СК и Олимпийските игри. Знае ли се, един ден може да стана добър коментатор и специалист ^^

Такам, не че изпитвам някакво пристрастие, но норвежкото ски бягане и биатлон е някалко класи пред другите нации, които имат по един, най-много двама добри състезатели. Мъжкият титулярен отбор не учатсва на СК в Анси (Оле Ейнар Бьорндален, Емил Хегле Свендсен и Тарей Бьо) и въпреки това успяха да вземат двата индивидуални старта. Йоханес Тингенс Бьо - най-младият победител за СК мисля, че от 22 години насам, единственият по-млад е именития Марк Кирхнер. Това момче мисля, че направи дебюта си при 'големите' някъде по средата или в края на миналия сезон. За толкова време успя да постигне две последователни победи на терена на големият и в момента в най-добра форма, водач в класирането за СК със сериозен аванс - Мартен Фуркад. Специалистите му предричат велико бъдеще и дори самият му брат предвещава, че ще има по-велика кариера от него. И как няма - с такава бърза и точна стрелба, която му печели доста секунди аванс и с едно ски бягане на много високо ниво, той определено ще бъде фактор в следващите сезони.
Толко3 суперлативи за Йоханес (и всъщност той не е единственият, който може да заеме последната квота за щафетата в Сочи, но с него в състава си, не виждам как друг отбор може да спори с викингите).

Минавам на една доста неприятна поне за мен тема - женското ски бягане. Двете победи в Давос на спринта и 15-те километра свободен стил, са за както я наричат 'кралицата на ски бягането' - Марит Бьорген. В последните няколко години челната тройка е заемана от едни и същи състезателки - Марит, Терезе Йохауг и Юстина Ковалчик, която може да се бори срещу тях само в класическият стил. Този сезон се наблюдава оживление и подобряване на формата на Шарлоте Кала, така че се надявам на нас като фенове на този велик спорт и като зрители, да видим и други лица на почетната стълбичка. Броят на победите на Марит сигурно надхвърлят 60 и трябва да й се признае, че е наистина много добър състезател, но това може и да се дължи на по-малката конкуренция и по-ниското ниво на останалите. За мен лично гледането на женско ски бягане се е превърнало в истинско изпитание на търпението ми, да не превключа на друг канал.

засега толко3