- Форум
- По малко от всичко
- Кофата
- Студенти в Пловдив
Военно морското е едно и то е признато в цял свят.
Медицинските също не виждам колко изостанали са. Да, сигурно липсват скъпи технологии и определени специалности за следване след първа степен, но така или иначе се дипломират ежегодно хиляди специалисти, хирурзи, които за съжаление повече отиват в чужбина на работа и специализации ,които са нечовешки скъпи.
И въпросът не е колко ще е ,,елитен'' университета, ами ти колко ще си кадърен.
Не те ни са виновни, че няма условия след това.
Последно редактирано от klimatronik : 02-14-2014 на 09:55
Ако целия ти свят опира до Българското Черноморие, си прав.![]()
Проблемът не е в кадърните студенти, а в некадърните, които излизат с абсолютно същата квалификация. А проблемът на нашите университети е, че липсва цедката за вторите.
"Come and take a walk on the wild side,
let me kiss you hard in the pouring rain
you like your girls insane..."
Зависи за каква некадърност говорим Да, хиляди пъти по-лесно се изкарва висше от едно време. Всичко е улеснено. Можеш да влачиш хиляди поправки, които обаче все някога трябва да ги вземеш. Повечето се отказват още през първата година, въпреки че не са гонени или изключвани официално.. И отново да се повторя. Между оценка 3 и среден успех над 4.50 , има огромна разлика. Това, за което сме в университета, не са бележниците, ами знанията, които искаме да усвоим, да научим. Иначе, да, ако авторката държи на оценяването и качеството, което не отричам, че е особено важно - вие си решавате.
И за останалите военни университети нямам какво лошо да кажа. Друг е въпросът, че армия нямаме...