.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Антибиотик и Аминокиселини

    Здравейте,предписаха ми антибиотик,защото имам ринит на носната кухина.Искам да попитам има ли някакъв проблем, ако приемам аминокиселини, докато пия и антибиотика.
    Който се цепи от колектива му го нацепват колективно

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    прочети листовката
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    пише само за лекарства,но за хранителни добавки нищо
    Който се цепи от колектива му го нацепват колективно

  4. #4
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 326
    Цитирай Първоначално написано от n3razum3n Виж мнението
    пише само за лекарства,но за хранителни добавки нищо
    по принцип в организма си има аминокиселини не би трябвало да има проблеми
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Ако става въпрос за токсичност, трябва да се избягва прием на антибиотик заедно с алкохол и/или креатин. За аминокиселините няма тоя проблем. Само в случай, че при вземане на някакъв много тежък антибиотик не трябва да се яде месо (заради някаква странична реакция), тогава не трябва да се приемат и аминокиселини. По принцип няма проблем.

    Друг е въпросът дали комбинацията антибиотик+аминокиселини може да предизвика някаква слаба алергична реакция при свръхчувствителни лица. Тогава е добре да не се вземат двете неща по едно и също време,а с разлика от 2-3 часа.
    Иначе по принцип чистите аминокиселини би трябвало да подействат благоприятно при подобни заболявания. Защото антителата в нашия организъм,които се борят с болести и инфекции са изградени основно от белтъчни молекули. И в тоя случай като се яде месо или се вземат аминокиселини в разумно количество, това ще подсили имунната ни система.

    Някои хора боледуват тежко от грип и вирусни защото спират да се хранят и не ядат месо. А оттам се срива и имунната им система. Както писах антителата са белтъчни субстанции. Ако няма достатъчен прием на протеин от храна или добавки, няма да се образува достатъчно количество антитела срещу болествотворните микроби. Или тези антитела няма да бъдат достатъчно жизнени и активни.

  6. #6
    що да не може хахах ламер

  7. #7
    Супер фен Аватара на Anonys
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    1 477
    Цитирай Първоначално написано от gamblerpimp Виж мнението
    що да не може хахах ламер
    Що пък да е ламер? Нали точно за това е сайта и в него трябва да помагаме на тези, които не знаят.

    Иначе ми стана интересно, че рибонуклеиновите киселини пренасят толкова аминокиселини в рибозомите, които ни оформят организма. Бахти. Ние сме белтък. С малко стероиди.
    Последно редактирано от Anonys : 02-20-2014 на 18:47

  8. #8
    Благодаря за отговорите ))
    Който се цепи от колектива му го нацепват колективно

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си