- Форум
- По малко от всичко
- Музика и ТВ
- Game of thones
прочетох скритото и се чувствам ужасно, как можах ;/
но и развълнувана, нямам търпение! :д
Най-голямата грешка е да се подценява дъщерята на Едард Старк. В сериала Санса тъпче на едно и също място, докато в книгите виждаме колко се е променила. Вътрешният монолог е важен. Санса е интроверт.
I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.
https://www.youtube.com/watch?featur...&v=X6tKZ-cg4RI
Уникалната идиотщина![]()
Санса за момента ми е много, много скучен персонаж.
Обаче... дали да прочета спойлера или не? ХМ!
Малко спойлери сега ще напиша, та ако не работи спойлер тага не ги четете.
Дам тага не работи...
<---Спойлер--->
Не знам как може да харесваш кутрето, голям тарикат е ама всичко за което ламти е севера. Сега за севера ламтят всички като че. Болтън са се насадили в зимен хребет, Станис като гледам ще си седи в снега докато замръзнат всички и т.н. Бран изобщо не го виждам как може да е наследник след всичко което се случи. Рикон във филма отива в друга посока, но в книгата както знаеш изобщо не отива да се крие с оная госпожица, ами е с Бран и двамцата от блатата. След смърта на Джон и положението на диваците от сам вала не знам какво ще се случва. Върти ми се в главата обаче, че Джон ще го съживи оназ вещица. Малкият таргериан е вече налице и ще и9ма силно развитие там, особено след като Денерис най-накрая напусне тоя град, дето ми писна да виси в него 3 книги, а Тирион ще застане от интересна страна
Въпреки всичко на мен най-интересно ми е сега около Дорн и историята около Тирион и Станис. Дорн ще им дойде на всички като гръм от ясно небе ми се струва.
Последно редактирано от draid : 04-19-2014 на 08:55
За Ренис и Егон Реките наистина ми е убягнало или просто не си го спомням. При Баратеон обяснението ми е, че на се преки наследници на Таргариен, а пък и си личи, че Баратеон са с доста силни гени (нещо, което не може да се каже за Старк с оглед на децата на Кат и Нед). От друга страна примерно Ренира, Хелена (не съм сиг дали е така на бг) и брат им Егон не знам си кой подредса си типични Таргариен, въпреки че майките им не са. Но мисля, че търся под вола теле, честно казано и Джордж може да не е обръщал такова внимание на генетиката във Вестерос.
Това, че Кутрето ламти конкретно за Севера не ми е направило впечатление или просто съм го изумил. По-скоро ламти за власт като цяло. И за СансаА и той си има Речните земи, а съвсем скоро и нещо друго ще си има.
Силно се надявам, че някой ден Санса ще се вземе с Уилас. Той ми изглежда най-подходящ за нея. А и с тия неща, които преживява и тепърва ще преживее, определено ще натрупа опит в Играта на тронове. От нея би се получила новата Олена, според мен
И Санса е доста интересен персонаж, просто във филма се губи това, което се случва вътре в нея.
Човек никога не е толкова нещастен, колкото му се струва и толкова щастлив,колкото му се иска..
Дорн беше мястото, от където идва тоя Оберин, нали? Каква е връзката там?
Дорн е едно от седемте кралства под властта на Железния Трон - последното, което се е заклело във вярност. Домът, който управлява Дорн е Мартел, а главата на семейство Мартел в момента е принц Доран - по-големият брат на Оберин.
Общо взето, Мартелите са доста тясно свързани с Таргариен посредством няколко брака, последния от които между Елия Мартел (сестра на Доран и Оберин) и Регар (сина на Лудия крал). След бунта на Робърт, когато Регар вече е убит от Робърт на Тризъбеца, а Ерис - посечен от Кралеубиеца, армиите на Ланистър щурмуват Кралски чертог и съответно, Червената цитадела. Дъщеричката на Елия и Регар е убита, а Грегор Клегейн - Планината убива и новородения син на Елия - Егон, пред очите й, като му разбива главата в стената. След това с парчета мозък и кости по ръцете изнасилва Елия и я убива.
Общо взето Мартелите нямат повод да обичат Ланистърите, въпреки че сега, уж, са в добри отношения, тъй като Мирцела е сгодена за един от синовете на Доран.
Определено Дорн ще има роля в бъдеще, но лично аз мисля, че малко ги надценяваме. Дорн може да е доста труден за завладяване, но ако трябва те да воюват и да завладяват нещо, не мисля, е ще бъдат така ефективни, особено ако са без съюзници.
Човек никога не е толкова нещастен, колкото му се струва и толкова щастлив,колкото му се иска..
Благодаря за подробния отговор! Хич не съм фенка да чета книги, когато вече съм гледала сериала, например при Вампирите, Лъжкините и т.н., но като гледам как ги хвалите, май ще го направя лятото
А Мирцела е дъщеричката на Церсей, която е супермъничка, нали? Дето Оберин разправяше, че Церсей трябва да се радва, че дъщеря й е на място, където се смята за "липса на вкус" да убиеш жена или дете.
Чел ли си книгите ? Дорн изобщо не е това което го показват във филма, да не говорим, че никога не е бил близък с Ланистърите, Мирцела е там единствено за да им замажат очите. Очаквам пясъчните змии да видя как ще ги покажат във филма. Оберин е описан далеч по различно от филма.
Да, чел съм книгите. Знам много добре какви са планове на Ариан за Мирцела, за пясъчните змии, за Куентин и т.н, но нека да не спойлваме. Никъде не съм казал, че Оберин или Мартелите като цяло са близки с Ланистърите, а само, че са в привиден мир. И според мен Оберин си е показан баш както си е в книгите (освен ако не говориш за визия), а и сме видяли все още много малко от него. Предполагам, че ще покажат змиите, тъй като вероятно поне Нимерия ще има важна роля в развитието нататък. Лично моята любимка е Тиен.
Що се отнася до това, което казах за Дорн - да мисля, че се надценява. Определено Доран е голям стратег, но виждаш какви са хората около него - тотално безрасъдни и недалновидни, начело с Ариан. А това, което тя направи с Мирцела е, може би, една от най-големите глупости, правени някога от някого в поредицата. Колкото и да я харесвам, за мен това е факт. Змиите са същите като нея. Та в този ред на мисли, какво би станало с Дорн ако Доран умре ей сега?
Второто, което е. Ако се стигне до открита война, където дорнците да трябва да нападат, мислиш ли, че биха имали успех срещу гигантската армия на Тирел, например? Но, не казвам, че са напълно безполезни - дори напротив - определени герои могат да се възползват много добре от тях.
PinkPan7her, да, Мирцела е дъщерята на Церсей - много добро и красиво момиче. За книгите въобще не се колебай, няма да съжаляваш! Това, което е във филма е сигурно една трета от това, което го има в книгите до този момент.![]()
Човек никога не е толкова нещастен, колкото му се струва и толкова щастлив,колкото му се иска..
<---Spoiler Alert--->
Защо забравяш за малкия таргериан който тъкмо кацна. След смъртта на Тивин ланистърите са доста слаби и дезориентирани, мама кукувица си получи заслуженото, а властта вече е доста далеч от нея. Тирион е с Таргерианите или поне ще бъде, а кралеубиеца се промени доста в последните книги. Дорн в момента е в доста изгодна позиция бих казал. А Тириел не мисля, че дълго ще стоят на страната на Ланистърите, по-скоро биха окупирали властта, не че в момента не са де.
Спойлер парти
Ланистърови мисля, че скоро ще изчезнат като род. Томен най - вероятно ще бъде убит. Мирцела ще се брои към Мартел. Лансел стана църковен служител. Търек умря без наследник. Джена е към Фрей. Чисти Ланисър остават само Мартън и Джаней, но се предполага, че последната ще бъде омъжена.
Таргариенчето за мен е менте и му трябва Денерис.
Ама айде деее... успях да си навия на ината и да не прочета спойлера за ролята на Санса, ама не бъдете гадни :д
Пак оценявам, че слагате предупреждение, де![]()
Внимание! Спойлер...
Как слагате тага? Не мога да го накарам да заработи.
На мен ми се струва, че Дорн ще подкрепи Егон. След случката с Куентин едва ли ще имат кой знае какви добри чувства към Кралицата на Мийрийн.
Надявам се Джон да не умре. Приятен персонаж е.
Последно редактирано от dreamwalker : 04-19-2014 на 20:35
I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.
[ color=white] [/color]
това без първия интервал
Какво имаш предвид с това за Денерис?
Ами взе се много на сериозно да освобождава роби и градове в които има роби и освободи един град, който вероятно в тоя сезон ще видим и вися там 2 500 стр. докато всички чакат да тръгне към Вестрос с проклетите дракони. И понеже се заседя прекалено много там накрая ще и излезе през носа това. Да не говорим какво става с драконите. Бтв в книгата тя е далеч по малка от колкото във филма, мисля че беше 12-14г.
оле колко спойлери и как ме блазнят, особено този под наименование "спойлер парти" :д
но няма да ги прочета!
а пък мисля, че всичките са по-малки в книгите
В сериала Денерис е на 16 в първия сезон, мисля. В първата книга е на 13. А в "Танц с дракони" е вече на 15.
И да, прави грешки. Но няма безгрешни хора. Проблема при нея е, че ѝ липсва образование + добри съветници.
Особено след като изгони Джора Мормон.
I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.
На 13 я дава брат и. Иначе Драго е един от най-добре представените герой заедно с Едард Старк. Същия кръвожаден тип е, много кефи и в книгата. Малко има пак разбира се разминавания също и във секс сцените. Мисля, че първият път когато правиха се различаваше. Пък и на Денерис в книгите мн бързо започва да и харесва.