.
Резултати от 76 до 90 от общо 90

Threaded View

  1. #19
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от klimatronik Виж мнението
    Капитализмът ще се срине точно поради тази икономическа криза и правилото, че най-,,умния'', или кадърния - успява да намаже.
    Лал, какво против най-умните и кадърни хора имаш, те са тези, които трябва да намажат и да управляват останалите, не мутрите и министерските синове и дъщери с двуцифрено IQ. Друг е въпросът, че масата народ си е с елементарни възгледи (това не прави хората лоши, само малко комплексирани) и е на мнение, че чистачката пред блока трябва да взима колкото ректора на СУ, защото "и двамата се трудят" и "когато отидем в магазина, цените са едни за всички". Колкото до идеята за равенство - глупава е и не бих я подкрепил, най-малкото, защото означава да вървиш срещу природата си. Добре, че е утопия и едва ли ще се осъществи.
    А на това, че никога не е имало демокрация в реалността, мога само да се изсмея ехидно, даже не смятам за нужно да ти давам примери с най-действащите демокрации по света. За разлика от комунизма, който, както казах, никога не е съществувал така, че да направи хората наистина равни и да обслужва интересите на народа, вместо тези на настоящия диктатор и приближените му.
    Ако демокрацията е толкова лоша, неефективна и обслужваща интересите на силните на деня, защо тук http://insmarket.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%..._i.425594.html и тук http://news.ibox.bg/news/id_965138693 не виждам Русия, Китай, Куба или Северна Корея? Наистина ли искаш да живееш в държава като Бутан?
    Последно редактирано от dimitar., : 03-08-2014 на 13:05

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си