.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    търся работа ?

    Здравейте ,от известно време не мога да си намеря постоянна работа,а да не говорим за работа с развитие.На 23 години съм ,а се чувствам много отчаяна .Работих една година в шивашка фирма там подреждах детайли около една година от там напуснах заради работното време от 8 до 5 ,за да уча в университет,записах индустриално инженерство редовно в момента може да се каже ,че съм 3 курс,ученето по никакъв начин не ми пречи да работа.Следващото лято работих в завод за пластмасови изделия ,но в началото на зимата ме освободиха.когато има работа наемат работници ,а когато намалее си позволяват да ги съкращават и така до следващия път ,когато отново търсят нови хора,защото могат да си го позволят.Лятото наема ученици и студенти и им плаща по 60 лв на седмица,нормално ли е да получават по 12 лв на ден ,за работа на норма и то при изпълнена норма ,без да им внася осигуровки и без да ги води някъде? Това си е подигравка с труда им.След това отново бях без работа ,започнах в магазин Билла към охранителна фирма.Лятото правеха ремонти ти търсиха хора ,за охранители на камерите и да следят за кражбите.Получавах мизерните пари от 240 лв.Рядко достигаш 300 лв ,ако евентуално има някаква кражба.Какво да ви кажа още по отчайващо пенсионери ,които искат да откраднат 200 г пушено или 200 г месо.Нито ще се наяде човечеца ,абе нз.Много рядко имаше по големи кражби.Изкарах там миналата година празници и след това отново ме освободиха ,защото нямаха нужда вече от толкова хора. В момента пускам сивита на почти всяка обява в jobsa ,но без резултат.Ходя на място да занеса документи и нищо ,остави ни автобиография и ние ще ти се обадим.И така от януари тази година ,до сега пускам сивита ,ходя по пътищата ,да питам за работа и нищо.Дори за сервитьорка не ме вземат ,защото не съм работила това.Не разбирам как в магазин за дрехи с заплата от 350 лв има кандидатствали над 40 човека.Не съм видяла обява на ,която да има по малко от 20 човека кандидатствали.Защо има толкова безработни и толкова чакащи и съгласни да работят за минималната заплата? След като не ми се обаждат взех да си мисля ,че в мен е проблем,глася се ,обличам се добре ,спортувам ,не сам дебела и не знам къде е проблем.Не мога да си намеря каквато и да е работа,а уж живея в голям град. Габрово.Започнах да пускам документи и в Велико Търново ,ще се прежаля да пътувам само и само да изкарвам пари.Обвързана съм от 3 години ,ако не бях отдавна да сам си хванала еднопосочния билет за брига в чужбина ,но не мога.Депресирана съм и отчаяна.Не знам какво щях да правя ,ако приятеля ми не вземаше по голяма заплата ,сигурно щях да умра от глад.Не разбирам къде е проблема.Не разбирам как очакват да ходят ,за дадена работа само научени хора и с стаж.Искам да забременея ,но не мога да се сдобия с стаж и работа ,в която ме очаква кариера.За мислям се как да направя собствен бизнес ,но и за това трябват пари.Моля ви кажете ми какво да правя.Ако млад човек ,не може да му се даде шанс да работи? Как ще се развива България?За това няма да има млади кадри след време ,защото не им се дава шанс и защото се подиграват с нас с мизерно заплащане.
    Sleda ot liubovta

  2. #2
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Аз съм кажи-речи на същите години (завърших си тая хартия в картон, на която викат висше, стой много добре на хладилника), всяка работа, която съм работил е била с връзки. В джобс-а, специално съм пускал на може би 100 места ЦВ-та, обадиха ми се от 2. Но не отидох и на 2-те, за 1-вото ми казаха да не си губя времето, а 2-рото беше в момент в който реших да се занимавам с друго. Всичките обяви търсят млади хора с 2-3 години стаж, всичките имат млад и динамичен екип, всичките имат 10 реда изисквания (половината даже са силно казани такива), а заплатите са ... колкото да живееш. Аз пусках за Варна, не съм от там. Нямам проблем да работя за по-ниско заплащане, ама да има перспектива за някакво издигане. Не виждам смисъл да ходя да работя някъде, където ще бачкам за 300 лева цял живот, винаги да си на една и съща позиция. Не знам какво значи динамична среда, ако връщаш кашони също работиш в динамична среда. Не съм се депресирал, защото в моя град просто никъде не се търсят хора, а ако случайно се, то се слагат роднини/познати, никога случаен.
    Повечето от тия цв-та ги гледат отгоре, отгоре, а мотивационните писма, даже не знам за какво ги искат, едва ли нямаш мотивация, ако си търсиш работа. Аз не пращя от грамотност, ама като видя някакви обяви дето ми изискват ядрена физика, едва ли не, а написани с 20 грешки, изобщо не си правя труда да ги чета до край. Та ако някой успее да си намери работа само с джобса, ще е някаква магия. Може за София и да не е.
    Имам един познат, който кандидатстваше за БИЛЛА (и той е от Габрово), да им нарежда стоките, не знам как се води, звънят му и му казват - не смятаме, че сте подходящ за тази позиция, директно им казал - за какво не съм подходящ, да ви нареждам шибаните консерви ли? Та явно билла търсят много специални хора.
    Последно редактирано от yakuza_ : 04-02-2014 на 09:44
    n00bs

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    никак не са специални служителите на билла, сещам се за един от районните им магазини където повечето касиерки са най-обикновени жени, от които повечето (са) възрастни, и с нищо не са специални, личи си, че в подбора просто са се спрели на хора, които поне да могат да маркират стоките и да взимат/прибират парите на клиентите в касата, но и служителите дето аранжират(редят) рафтовете са също най-обикновени хора - а и за какво са им по-специални?!, нито пък клиентите ги интересува кой ще ги обслужва на касата - може би в момента има по-голяма безработица в българия, и затова по-трудно се намира работа

  4. #4
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Та ако някой успее да си намери работа само с джобса, ще е някаква магия.
    2 пъти си намерих работа от обява в джобса и още 2 пъти ме търсиха мен, но условията не ми харесаха и не се получи... Вярно, че някои имат твърде високи претенции към служителите си, ама не всички са така

  5. #5
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Тъжно е това което се случва в България ...Чужбина ... Накарай приятеля си да заминете 2мата в чужбина ...
    Аз добре че беше една позната,та почнах охрана на едно кино .... Стърча без да правя нищо,но се взима по 450 лева ... Исках по едно време да напускам,но се замислих после накъде ...?!

    Като науча малко езика,ще се пробвам в чужбина аз ...

  6. #6
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Не знам обаче и защо всички си мислят, че в чужбина ще цъфнат.
    n00bs

  7. #7
    Ами в чужбина не е със сигурност по добре ,от колкото в България ,но в сравнение с положението тук ,в чужбина ни се струва ,че изкарваме повече пари ,а именно ,защото тук заплатите са наистина в окаено състояние.И малкото повечко ,което вземаме в чужбина ни се струва много ,за нашия стандарт на живот.Вярно претрепваш се от бачкане и много хора ходят да слугуват по домовете на хората ,но когато си дойдем в България живеем малко по-добре от колкото бихме живяли ,ако работим в България.
    Sleda ot liubovta

  8. #8
    Някои хора си намират работа от jobsa ,но сигурно си е до късмет.
    Sleda ot liubovta

  9. #9
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Не мисля, че това е вариант за живот, 1 година навън, 2 месеца тук.
    n00bs

  10. #10
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Да се блъскаш за 300-400 лева в България , или да се блъскаш за 700-800 евро в чужбина ?!
    Най-добре е с пенсия от чужбина,да живееш в България ...

  11. #11
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Сегашната си работа намерих в jobs.bg, но не мога да давам себе си за пример. Едно обаче се промени и у нас. За добри пари е нужно да се бачка. Никъде не плащат за хубавите ти очи.

  12. #12
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    В LinkedIn ме контактнаха . Там можеш да се свържеш с разни HR и да следиш дали има нещо за теб.
    Но е главно за IT .
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  13. #13
    Супер фен Аватара на lubovvv
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    1 056
    Не е чак толкова трудно да си намериш работа в Габрово...Казвам го, защото и аз съм от там. Просто вероятно не тъсиш достатъчно, или не ти е особено задоволително ЦВ-то за дадените позиции, в които кандидатстваш. И както казаха по-горе- "Никой няма да ти плаща за хубавите очи". Тря да се бачка.
    Заместител на любовта, има ли кажи ми сега?
    Заместител на болката, която чувствам в мойта душа...
    Заместител на любовта от който да не ме боли...
    Заместител на болката....има ли кажи???

  14. #14
    Супер фен Аватара на tonique
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    София де Жанейро
    Мнения
    1 808
    Пиши ми на лично съобщение, аз съм сътрудник в едно студио и мога да ти предложа работа.

    Трябва да отговаряш на следните условия:

    1. Да си навършила 18 години.
    2. Да си комуникативна личност.
    3. Да притежаваш добра външност.
    4. И не на последно място.. разговорно ниво на английски език.

    и това се отнася за всяко момиче, което има хъс да работи и да изкарва добри доходи..

    И ВСИЧКО Е ЛЕГАЛНО, да не си помислите някви работи

  15. #15
    Голям фен Аватара на toad
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    675
    От Габрово си. Това е най-големият ти проблем. Всеки човек, та дори и така леко неграмотен, като теб, може да си намери работа в София, стига да иска. Мини задочно и се урбанизирайте с мъжленцето.

  16. #16
    Който търси добре платена работа извън ИТ сектора, може да помисли върху следната публикация:
    http://www.bgonair.bg/bloomberg-news...abota-na-yahta
    Но трябва да е наясно, че такива предложения означават пълно отдаване и качества като лоялност, дискретност, съобразителност, пълно отсъствие на мързел и пр.

  17. #17
    На който не му харесва в България, а желае да се пробва в Европа, ето още една идея:
    https://ec.europa.eu/eures/main.jsp?...=52&parentId=0
    За целта обаче, трябва човек да си седне на четирибуквието и да покрие поне програма минимум - английски. Гореизброените качества също биха помогнали при задържането на работата, когато намери такава. Щото на нашенецът по принцип му куцат, а има най-вече претенции.

  18. #18
    Темата е хубава и е много обширна...

    Търси работа там където има работа и търси това което ти харесва да работиш. Разбери какво е то, и ако не си квалифицирана за него, се преквалифицирай.

    Не всеки човек става за всяка работа. Трябва да работиш това което ти харесва да правиш, за да го правиш с лекота и да си всеотдайна.
    Последно редактирано от igaydarov : 05-26-2014 на 22:30

  19. #19

    Защо нещата са такива ?

    Нещата са такива защото българският бизнес, който би трябвало да дава хляба на българина и продукцията на страната за нищо не става. Българският работодател е толкова лошо информиран и толкова не му пука че почти е постигнал нивото на нигерийския си колега. Западният работодател плаща достатъчно за да може мъжа да издържа семейството си и да отгледа някое дете, което после също да стане качествена работна ръка, или просто си знае сметката. Българският и идея си няма какво ще прави след 5, а камо ли след 10 години. Един пример за "академична мисъл" е председателят на една от организацийте създадени от работодатели "Българската стопанска камара", а именно г-н Божидар Данев. Следя неговите изказвания от 6 -7 години. През целия период той упорито твърдеше че заплатите трябва да се намаляват и Българският бизнес бил на ръба и много зле, като че ли никой не ходи на работа и не вижда мазните автомобили, яхти и самолети на горките бедстващи мутри и милионери. Държеше да се намаляват заплатите и на държавните служители, като се дават субсидий на горките ни гладни и бедни бизнесмени. Изобщо г-н Божидар Данев всячески се стараеше да прецака всички за сметка на българските бизнесмени, като и думе не обелваше за масовата порочна и подсъдна практика да се плащат осигуровки винаги на мин. раб. запл. като по този начин се ощетяват работника и държавата. Истински бяс и възмощение в мен предизвика безумного предложение на същия господин, да се намалят маичинските и да може да се полага повече извънреден труд, като че ли българина само мързелува и прави деца (не че циганите не правят основно това, но тене работят а и за тях той дума не обелва)!!! Е мина време и народа нямаше начин да не забележи колко се получва за този труд навсякъде другаде около България. Сега вече хора липсват, по морето се търсят кадри под дърво и камък. Заплащането се повишава и полето за преговори става все по-широко. Сега Божидар Данев и колегите у се опитват да прокарат една съвесем различна идея. Щели да вкарват работници отвън !!! Преди на де насладя на провала на такава ТЪПА идея ще отбележа че вече е пробвано. Никой не оцелява с българското заплащане в България освен българина ( засега ), доказано е.
    За дамата която започва темата. Трябва да знаете че още с онявата българският работодател цели да ви предизвика комплекс. Няма да чин да сте на 25 гидини с 20 години трудов стаж и 15 говорими и писмени езика. 6 висши образования ..... Не трябва да се притеснявата, а трябва да знаете че за най- ниското ниво заслужавате минимум 800 лева заплащане с осигуровки върху цялата сума. Българските работодателите ни още другата година ще го закъсат здраво за каквито и да е кадри. Те са най-виновни българите да бягат от страната и съответно е редно да фалират и изчезнат.


    http://probabgn.ovo.bg
    http://iconomicabg.blogspot.com
    http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.htm
    Последно редактирано от Stoqn_Trakiev : 06-10-2014 на 08:54 Причина: Допълнение !

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Не мисля, че това е вариант за живот, 1 година навън, 2 месеца тук.
    Вариант е - за хората без образование, умения или амбиция.
    Аз в момента също си търся работа, търся си по специалността, защото пробвах на едно място сезонно и те в желанието си да плащат по-малко явно (или да не ги крадат) търсят човек БЕЗ опит, но де факто никой не си дава труда да те обучи и няма как да стане. Няма как да се очаква от хора, които тук изкарват 200-300 лв., да осъзнаят, че 200-300 лв. тук и 1000 евро в чужбина са едно и също нещо, но те се замайват от по-голямата цифра. Факт е, че работа няма, че повечето работодатели са мизерници и че изискванията в джобс за сметка на офертата им са извънземни. Последните две защо са така? Защото повечето от дребните бизнесмени са също толкова интелигентни, грамотни и способни, колкото и хората, които се прехласват по 1000 евро за чистене на немски тоалетни. Проблем на голяма част от хората е, че очакват някой да им дава много пари, за да си стоят вкъщи - това е наблюдение сред уж интелигентни хора около мен.
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Вариант е - за хората без образование, умения или амбиция.
    Аз в момента също си търся работа, търся си по специалността, защото пробвах на едно място сезонно и те в желанието си да плащат по-малко явно (или да не ги крадат) търсят човек БЕЗ опит, но де факто никой не си дава труда да те обучи и няма как да стане. Няма как да се очаква от хора, които тук изкарват 200-300 лв., да осъзнаят, че 200-300 лв. тук и 1000 евро в чужбина са едно и също нещо, но те се замайват от по-голямата цифра. Факт е, че работа няма, че повечето работодатели са мизерници и че изискванията в джобс за сметка на офертата им са извънземни. Последните две защо са така? Защото повечето от дребните бизнесмени са също толкова интелигентни, грамотни и способни, колкото и хората, които се прехласват по 1000 евро за чистене на немски тоалетни. Проблем на голяма част от хората е, че очакват някой да им дава много пари, за да си стоят вкъщи - това е наблюдение сред уж интелигентни хора около мен.
    Скъпа моя. Права си за качеството на работодателите с изключение на това че процента на глупаците там е по-голям от предположения от теб. За сравнението между 200- 300 Лева и 1000 Евро на територията на Западноевропейска държава, боя се че съвсем не си на ясно. С 1000 Евро в Германия можеш да живееш спокойно, имайки дом КАЧЕСТВЕНА ХРАНА И ДРЕХИ и всичко необходимо за да водиш един няколко пъти по-добър живот отколкото в България. Който поживее малко от малко например в Германия или Англия или Фрнация веднага ще забележи че цените са същите като в България с изключение на малко по-скъпите наеми. Обаче парите са 10 пъти повече. Така че нека не обиждане българския трудещ се човек. Вече близо 2,5 милиона бългри живеят и се трудят извън България така че става ясно къде е по-добре и дали директното ти сравнение между 200 Лева и 1000 Евро е коректно поднесено.


    http://probabgn.ovo.bg
    http://iconomicabg.blogspot.com
    http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.htm
    Последно редактирано от Stoqn_Trakiev : 06-10-2014 на 12:13

  22. #22
    Спокойно? В Германия? С хиляда евро? Та само наемът на апартаментченцето ще ти е 500, още да сложиш 500 за транспорт, храна, сметки.... кой живее добре?? :Д
    Ясно ми е, че циганите, живеещи и работещи в Германия, са много и всички познавате поне някой. Познаваш ли немец, дошъл да живее в България и какво казва този човек за стандарта тук и там ми е интересно?
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

  23. #23
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    @Stoqn_Trakiev

    Колко време си живял в Германия?

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от JoLLiE92 Виж мнението
    Спокойно? В Германия? С хиляда евро? Та само наемът на апартаментченцето ще ти е 500, още да сложиш 500 за транспорт, храна, сметки.... кой живее добре?? :Д
    Ясно ми е, че циганите, живеещи и работещи в Германия, са много и всички познавате поне някой. Познаваш ли немец, дошъл да живее в България и какво казва този човек за стандарта тук и там ми е интересно?
    Не правио сметки за които си нямаш и идея как се правят Просто намери няколко българи които в момента са в Германие и скоро са се прибирали в България и са направили сравнението Има и такива които живеят с по 1000 евро и наистина живея 5 пъти по-добре отколкото в България с 200-300 лева. Аз съм в Англия и не смятам да се прибирам. Далечн не само цигани работят в Германия и никой не се прибира ако забелязваш. Имам сума приятели от детинство коитоживеят в Германия и редовно се орибират в България при роднини. Сега съм на гости в България и мога да сравня отново......



    http://probabgn.ovo.bg
    http://iconomicabg.blogspot.com
    http://iconomicabg.blogspot.com/p/blog-page_2.htm
    Последно редактирано от Stoqn_Trakiev : 06-10-2014 на 12:21

  25. #25
    Разбира се, не само цигани работят в чужбина, но фактите са, че повечето изтичаща работна ръка е ниско образована и ниско квалифицирана - повече от половината са строителни общи работници и проститутки. Ако изнасяхме ядрени физици за Германия и Англия, нямаше да се изприщват като чуят "българин".
    Моя позната ме убеждаваше какъв стандарт и какъв начин на живот имали в Германия, това обаче, което тя не се сеща, е че тя живее в апартамент с 15 човека в три спални с една баня и грам не вижда високия стандарт и прекрасния начин на живот на немците.
    Говорил ли си с немец или британец, живеещ в България, за да чуеш обратната гледна точка?
    И престани да си спамиш разни линкчета, досадно е!
    My name is Melissa
    And I am sixteen
    I like to touch your body ,
    I like to lick your skin
    Don't worry if I am
    Just a little girl
    Everything you want
    I can do more and more

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си