.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Голям фен Аватара на yamaha436
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Тaм където хакер не влиза :D
    Мнения
    556

    Exclamation Проблем с Micro SD карта

    Имам проблем с картата ми памет до преди 1 месец нищо и нямаше но нещо се развали и като се опитам да кача някоя песен от компютъра например и ми дава тази грешка
    Пробвах и някой да ми изпрати нещо но показва на телефона грешка на телефона беше нещо,че картата била само за четене дори не мога от картата към компютъра да си прехвърлям файлове мен не ми е за друго ще си купя нова ако трябва но искам да си изкарам поне снимките от нея защото са ми важни. Благодаря предварително!
    FUCK RULES !!!

    Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Предполагам картата с памет си я купувал отделно от смартфона ти/телефона ти , съответно би трябвало да има гаранция.Гаранцията е касовата бележка, ако я пазиш отиди да ти я сменят с чисто нова.Успех!Ако не пазиш касовата бележка духаш и ще трябва да си купиш нова.

    ЕCCC the best!

  3. #3
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    Възможно ли е, да я промениш от FAT32 на exFAT? но без да форматираш, защото снимките няма да ги видиш.

  4. #4
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Първо виж дали има достатъчно свободна памет. Ако има пробвай да я форматираш. Ако пак не стане се опитай да я сложиш в друго устройство. Ако и тогава не стане значи е повредена.

  5. #5
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    Ако я форматира, нали ще изтрие снимките бе? четеш ли се..

  6. #6
    Голям фен Аватара на yamaha436
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Тaм където хакер не влиза :D
    Мнения
    556
    koko95 - Картата си е старичка на 1-2 години дори и да е имала гаранция вече със сигурност няма.
    G3GaSa - Можеш ли да ми обясниш какво точно е FAT32 и exFAT и как да стане.
    RapExotic - Искам да запазя файловете в нея но и така мисля че не мога да я форматирам слагал съм я в други устройства но пак не става.

    Мерси на всички които до сега са си направили труда да пишат в темата но все още картата е развалена.
    FUCK RULES !!!

    Американски форум - Задаваш въпрос, после ти отговарят.Арменски форум. - Задаваш въпрос, после на теб ти задават въпрос.Български форум - Задаваш въпрос, после в 50 поста ти разказват какъв си тъпак, че си попитал

  7. #7
    Прехвърли си файловете на компа и я форматирай

  8. #8
    Голям фен Аватара на G3GaSa
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    672
    ТОЙ ТОЧНО ТОВА КАЗВА, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ГИ ПРЕХВЪРЛИ! ЧЕТЕТЕ ЛИ?

    @yamaha436 FAT32 и exFAT това са файлови системи! и двете си имат някакви (предимства и недостатъци)
    За повече информация можеш да потърсиш в Google.

    Като свържеш телефона, след това като се появи СД картата цъкни на свойства и ще ти покаже каква е "FAT32"
    ако е възможно промени я на exFAT без да форматираш, свали си файловете, снимките, музиката и след това я форматирай за да изчезнат грешките или там каквото и пречи да работи нормално на FAT32. после пак може да го промениш на FAT32 и да пробваш дали работи.
    Успех.

  9. #9
    Пробвай и този вариант:
    1. Десен бутон върху SD картата и избираш "Properties"
    2. Избираш таба "Tools"
    3. Щракваш бутона "Check now"
    4. Слагаш отметки на "Automatically fix file system errors" и "Scan for and attempt recovery of bad sectors"
    5. Щракваш бутона "Start"

    Компютъра ще сканира картата и ще се опита да поправи грешките, ако има такива!

    П.С. - На мен ми се е случвало с флакша на пример. При самото свързване показва, че е необходимо да се форматира, за да работи правилно. Нямах друг избор и я форматирах. Секунди след това обаче си възсанових цялата информация от нея със съответния за целта софтуер. Все пак формата, който прави Уиндоуса е бърз, без да презаписва данните на флаш паметта.

  10. #10
    anna.alexandrova
    Guest
    Имам един въпрос,да не правя нова тема относно Micro SD карти,ще си го задам тук...
    Картата ми е 8GB работеше перфектно,до вчера.. изключих за малко телефона ми и после пак го включих и след включването му отгоре имаше надпис : " SD картата е повредена " . Изключих го пак,изкарах я,изтрих я с пръст да не би пък да има прах по нея и я сложих пак,включих го и отново ми изписва същото нещо. Сложих я на таблета..там пък изобщо не ми показва,че има такава карта. Сложих я на апарата и я свързах с компютъра,излиза ми,че за да ми се покаже папката първо трябва да форматирам картата,но ако го направя ще загубя всичките снимки,песни,текстови файлове и т.н.,а те са ми много важни и трябва да си ги спася,защото после ще ми е трудно да си ги набавя. И сега съм в задънена улица.... кажете ми какво да направя,за да си спася файловете?
    Последно редактирано от anna.alexandrova : 09-02-2014 на 08:34

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си