.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: Wndows 8/8.1 ?

  1. #1
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682

    Question Wndows 8/8.1 ?

    Здравейте съфорумници, искам да ви питам каква е разликата между Windows 8/8.1?
    1. Искам да попитам дали игри като http://prikachi.com/images/291/7255291d.jpg и разни други като League Of Legends, Lineage 2, Aion, Need For Speed (сериите) и т.н. ще вървят? (това ми е най-важно)
    2. Другото което искам да попитам е дали мога да си използвам нормално Microsoft Office 2003, Fraps, Skype, и на Adobe Photoshop и After Effects CS5?
    3. По-лека ли е Windows 8/8.1 от Windows 7 и има ли смисъл да минавам на нея или да я инсталирам на другия си дял (2ри windows)?
    Последно редактирано от Ivan4o0o0 : 04-13-2014 на 08:10

  2. #2
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Игрите най-вероятно ще вървят (зависи за коя от всичките НФС говориш), доколкото знам прозорец 8 зареждал малко по-бързо, но за мен прозорец 7 ще е новия ХП.
    n00bs

  3. #3
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Еми тея от стийм дето са като CS:GO и L4D2 съм чувал, че имали проблеми с пускане или FPS и т.н., а относно NFS, ще е Undercover. А за програмите можеш ли да кажеш нещо?
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  4. #4
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    За програмиране нямам идея, но ако е нещо на visual studio едва ли ще има проблеми. Не вярвам майкорософт да си създават проблем с тяхна ОС.
    n00bs

  5. #5
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Някой да има друга информация по темата?
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  6. #6
    Аз съм с windows 8 и няма нещо което да не ми е тръгвало досега.

  7. #7
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Цитирай Първоначално написано от ragnarokus Виж мнението
    Аз съм с windows 8 и няма нещо което да не ми е тръгвало досега.
    На коя версия си (Core, Pro, Enterprise)? Има ли смисъл от закупуването му? И по-добра ли е според теб от Win7 ?
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  8. #8
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Има доста информация из нета за разликите. Разликата не е кой знае колко голяма, примерно добавили са някакъв вид Start бутон, малко по-лесно се навигира и из Metro частта (ако си нещо с тъч скрийн примерно) и други такива дреболии.

    Чак пък по-леко от Windows 7, едва ли. Тук има малко разлики в оперирането с програмите, примерно на 8/8.1 не може напълно да се спре UAC по нормалния начин, защото програмите от Metro дизайна го изискват. Иначе пак си пълни разни папки с боклуци - там Program Data, App Data, WinSxS, не знам си къде още...

    Инсталирано начисто мисля че беше около 15 GB или по-малко. Има и една съществена разлика като се инсталира 8-та - в процеса на инсталиране те кара да си правиш Microsoft акаунт и да се логваш с него. Не знам каква е тая глупост, ама по едни пътища неведоми можеш все пак да си го инсталираш както е обичайно с локален акаунт. Питай гугъл за повече инфо.

    За игри идея си нямам, програмите си вървят. Общо взето Windows 8 = Windows 7 + Metro. Хубаво е за лаптопче с тъчскрийн, иначе не знам що ще ти е, ама не пречи да си го пробваш.

  9. #9
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    Благодаря за информацията
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

  10. #10
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от Ivan4o0o0 Виж мнението
    Благодаря за информацията
    За регистрацията при инсталация, дърпаш кабела на нета, пишеш твой мейл все пак нещо съществуващо, то си рпави локален акаунт, като не намери интернет конекция и си продължава нататък. W8 Определено е по-бърза ОС от W7. Няма какво да спорим. Каквото и да ми говорят аз съм ги тествал и двете системи на моя компютър и виждам разликата. Със W8 Enterprise x64 съм. За игри и програми за сега съм нямал ниаккви проблеми.

    Microsoft акаунта се прави, за да можеш да синхронизираш информация ако ползваш и телефон с WP OS и един вид защита на информация и лицензии и тем побони. На нас в България не ни трявбат такива екстри
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  11. #11
    Голям фен Аватара на Ivan4o0o0
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    682
    можеш ли да ми дадеш торент на твоя Win8?
    >>> Lineage II - Asterios - Hunter <<<
    >>> Minecraft <<<
    През 2012 се очаква да свърши света.. Ако искаш да оцелееш - ела в България, тук сме с 30 год. назад...!!!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си