- Форум
- По малко от всичко
- Всичко тийн накуп
- Vecheren chas-rabota
Имаш тенденцията много да се изхвърляш, когато става дума за "владеене" на езици.
Едно е да работиш на рецепцията на хотел, в който трябва да научиш няколко фразички, с които да посрещаш гостите. Тези изречения включват такива от рода на "Здравейте" "Стаята ви ще е готова до 12 часа" "Приятен престой ви пожелавам" "Довиждане". Съвсем друго е да попаднеш в академична среда, където постоянно те бъкат не с правилна граматика, а с "дебели, тежки и жестоки" термини, чиито значение дори на български не знаеш.
Затова, моля те, въздържай се от такива смели изказвания като "Лин говори 5 езика". Не, не ги говори. Познавайква ги, знае някои изречения, разбира смисъла. А това само по себе си е изключително далеч от каквото и да е владеене на език.
Нямаше да се включвам, ама това се забелязва в много теми вече.
Другото, което е - ти сам каза, че никой няма да глобят, ако видят дете, което носи 1-2 чинии и виси в ресторанта. Силно се съмнявам, че Лин е спала по 1-2 часа на ден, скапвайки се от работа в ресторанта/хотела/пералнята през цялото лято, сиреч 90 дни или там колкото се събират. Сумарно всичките дни, през които тя наистина е работила толкова усърдно сигурно се събират към 2-3 седмици, дори месец (може би), но никой не може да ме убеди, че е била подложена под такова напрежение през абсолютно целите 3 месеца.