.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Online streaming

  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867

    Online streaming

    Здравейте, искам да stream-вам директно от смартфона ми online HD видео.Моля някой запознат да ми обясни как става.Смисъл мисля с интернет от макс телеком с бисквитка да stream-вам hd директно от моя смартфон.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ми брат, може и да съм изостанал малко с технологиите, особено що се отнася до смартфоните, ама стриймването доколкото съм запознат си иска приличен процесор, тъй като изображенията трябва да се компресират във формат, позволяващ да се пращат към сървъра в реално време - разбирай минимум 24 кадъра в секунда.

    Сега, може и да ми куцат малко сметките, но HD e 1920 x 1080. За един пиксел ти трябват 3х8 бита ие 3 байта. Тва са ~ 2 милиона пиксела * 3 байта ~= 6 MB за един кадър. Или 144 MB / s скорост на връзката лол.

    Та остава единствено вариантът с компресията в реално време, но както казах - не съм запознат с възможностите на телефоните в момента. И все пак жестоко се съмнявам да можеш да стриймваш.

  3. #3
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Мисля, че телефончето на коко поддържаше максимум 720p за правене на видеота.
    С твоя телефон не би трябвало да можеш да стриймваш качествено.
    коко95, какъв ти беше смартфонът?
    Последно редактирано от OoVasKoO : 04-21-2014 на 12:39

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Цитирай Първоначално написано от OoVasKoO Виж мнението
    Мисля, че телефончето на коко поддържаше максимум 720p за правене на видеота.
    С твоя телефон не би трябвало да можеш да стриймваш качествено.
    коко95, какъв ти беше смартфонът?
    Да hd и не се пише беше а какъв ти е смартфона.Беше се използва ако съм го имал и вече го нямам.Имам samsung галакси express i8730, с 1гб рам , двуядрен 22нм бърз процесор 1,2 гхз и адрено 305 за игри.Камерата ми е 5мп ,матрицата не знам каква е, май е 1/4 не знам, а видеото което може да снима смартфона е HD 1280X720P.

  5. #5
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от koko95 Виж мнението
    двуядрен 22нм бърз процесор

  6. #6
    Супер фен Аватара на MrCreeper
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 122
    Адрено 305 плз
    Don't hate the hacker,
    hate the code!

  7. #7
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Оправих се до някъде.Свалих програма от google play за стриимване, но ако искам някъде да стримвам ще ми трябва сигурно неограничен интернет на max telecom или wi-fi лан/оптичен интернет с upload 5-6 mbit минимум.

  8. #8
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    То има много програми, ти с коя си се оправил викаш?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си