.
Затворена тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12

Тема: Aлергия

  1. #1

    Aлергия

    Някой пил ли е Кaлциев глюконaт, сиропът, и помaгa ли? И дaли могa дa го пия зaедно с aнтихестaминов преопaрaт? Зaмъчилa ме е aлергия и цялaтa съм отеклa. Днес дежурен лекaр ми изписa товa детско сиропче aмa не мисля, че ще ми мине от него, по принцип личния ми изписвa зиртек или ролетрa(aнтихестaмин), тa се чудя дaли дa не пия от утре. Някой aко имa опит дa сподели. ;д

  2. #2
    да те питам не си ли мислила да ходиш на алерголог за да знаеш от какво получаваш алергията? Аз имам същия проблем,получавам алергия от нещо ,но не знам от какво.За трети път ми се случва .Досега съм пила Са глюконат и някакви други + урбазон инжекция и ми минаваше.Получх пак алергия на 11.05 и този път съм пила Са гликонат,ролетра и съм се мазала с дипрозон.От сутринта до вечерта не ми мина и ходих на спешна помощ за инжекция.Биха ми урбазон и алергозан заедно .Ефектът е минимален само се поуспокоиха и на сутринта като станах се зачервиха пак . Днес ходих на алерголог-д-р Ц.Оджакова,гр.Варна и ми изписа Ксизал и Педнизолон за да ги махна.И като изчезнат напълно ще ми правят тестове за да разберем от какво е .

  3. #3
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    ^Защото повечето тестове изобщо нищо не откриват. И на мен са ми правили няколко, но единствено ти трябва да следиш себе си и тялото си, за да откриеш причината.

  4. #4
    anonymous708973
    Guest
    E, не знам на какви тестове си ходила, но на сестра ми й откриха доста точно алергия от акари, което няма как да се сетиш сам какво е, къде го има и т.н. Кръвни ли бяха, какви бяха, но са си точни.

  5. #5
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Айде, моля ти се. И на мен ми откриха от акари, 'ма то половината свят има от акари.

    Обривам се от много неща - комбинация от храни, комбинация от лекарства, нервна основа и т.н. Това са неща, които няма как да бъдат засечени от такива тестове. Ходила съм по хиляди алерголози, във всякакви болници, така че отлично знам как стоят нещата. И точно това са ми го казвали лекари, след като стоя подута с температура от поредната алергия.

  6. #6
    Ами как тогава ще можем да избегнем алергията след като не знаем каква е причината? Аз сега пия лекарства,но не знам все още от какво е и не знам какво да ям,какво да пия,къде да седна и т.н.
    Последно редактирано от iicegirL93 : 05-13-2014 на 09:11

  7. #7
    Урбазон...това е изключително силно лекарство, стероид е, а колко пъти съм го пила не е истина... Не е препоръчително. Има изключително много странични ефекти. Личния ми се опитва да не ми го изписва, в по-тежки случаи единствено, като и тогава се опитва да го избягва. Относно алергията, имам я от 7-годишна сигурно. Водили са ме по болници - стоматолози, хирурзи дори, какъвто лекар се сетиш. :Д Никой нищо не ти казва. Но мисля пак да опитам. Преди 4-5 години ми откриха алергия към метали, никел, желязо и още някакви. Но не мисля, че алергията ми в момента се получава от това.
    П.С.- Темата е стара, отидох пак на лекар тогава и ми изписа от антихистамините (ролетра; зенаро), пих го 3 дни и ми мина. Но за отока си трябват 3-4 дни да спадне. С урбазон изчезва по-бързо. А аз мисля скоро пак да си направя някакви такива тестове. Ще видим какви точно.

  8. #8
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от iicegirL93 Виж мнението
    Ами как тогава ще можем да избегнем алергията след като не знаем каква е причината? Аз сега пия лекарства,но не знам все още от какво е и не знам какво да ям,какво да пия,къде да седна и т.н.
    Прочети поста ми внимателно отново. Ти САМА трябва да определиш от какво получаваш алергия. Алерголозите те тестват само за няколко неща - яйца, ядки, акари, етц - което в никакъв случай не е достатъчно. Отново повтарям, че повечето причини за алергии НЕ МОГАТ да бъдат открити от лекари.

  9. #9
    преди малко бях на спешна помощ за урбазон.Казаха ми,че няма да се оправя с инжекции и лекарства . Трябвало да ме включат на системи. При мен нещата са сериозни . трябва да се открие причината.Незнам...

  10. #10
    Доктор Емилова твърди, че алергиите се неутрализират в голяма степен от лечебно гладуване. От лични опити, направени в семейството ми, мога да твърдя, че до голяма степен съм съгласна с нея.
    Просто повечето хора са добрички и послушни клиенти на фармацевтичната индустрия, агентите на която (част от лекарите и др. под.) при всяка възможност (оплакване) тъпчат хората с всевъзможни вещества, в резултат на което те се превръщат в ходещи менделееви таблици.
    Мили клиенти на фармаиндустрията, продължавайте послушно и методично да я подхранвате (не само) с парите си, за да може след това, когато съвсем се задръстите и започнете да правите алергии, тя да ви продаде и противоалергични препарати. Последната фаза от задръстването на тялото ви с химикали се изразява в рак или смърт.

  11. #11
    Това пък какво общо имаше.

  12. #12
    Щом не можеш да си отговориш на въпроса - какво общо има- значи няма как да ти се помогне - пий си илачите и се трови с тях.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си