.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867

    Къде да се запиша?

    Здравейте, 12 клас съм та ми предстои някъде да се запиша да уча висшо .Насочил съм се нещо с компютри(изключвам всичко свързано с програмиране).Да вметна,че с математиката не ме бива,нито с цифровата схемотехника(предмет е това,който не знае).Живея в София, та предложете ми къде да се запиша нещо с компютри или техника.Учих кинотехника,аудио и видеосистеми, тоест ще взема средно специално.Благодаря на всички,които ще се отзоват!
    Последно редактирано от koko95 : 05-13-2014 на 01:33

  2. #2
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    Последно редактирано от OoVasKoO : 05-13-2014 на 08:49

  3. #3
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Най-добре ми се вижда да запишеш графичен дизайн в НБУ. Щом не ти върви с математиката няма смисъл да споменаваме компютърните специалности в Технически и Софийски университет.

  4. #4
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    priem.tu-sofia.bg/pdf/2014/prilojenia-2014-specialnosti.pdf -> 15. Телекомуникации
    Директно ти казвам какви оценки ти трябват:
    -оценката от дипломата по математика
    -оценката от дипломата по физика
    -оценката от приемния изпит по математика/физика за ТУ (умножава се по 3) или оценката от матурата по математика/физика/БЕЛ (умножава се по 2.8 )
    Максималният бал е 30. За телекомуникации ако изкараш бал 27 влизаш 100%. Я кажи в каква гимназия учиш. Някои профилирани гимназии имат "квоти" за ТУ и балът им се умножава по 1.3, нещо такова беше.

    Ако имаш 4-ка по мат. или физика в дипломата, ще ти е много трудно да влезеш.
    В НБУ пък приемният изпит е по няколко предмета(БЕЛ, математика, физика, география и т.н.)
    Много късно се сещаш, че трябва да кандидатстваш, първата матура е на 21.
    Последно редактирано от OoVasKoO : 05-13-2014 на 20:06

  5. #5
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Цитирай Първоначално написано от OoVasKoO Виж мнението
    priem.tu-sofia.bg/pdf/2014/prilojenia-2014-specialnosti.pdf -> 15. Телекомуникации
    Директно ти казвам какви оценки ти трябват:
    -оценката от дипломата по математика
    -оценката от дипломата по физика
    -оценката от приемния изпит по математика/физика за ТУ (умножава се по 3) или оценката от матурата по математика/физика/БЕЛ (умножава се по 2.8 )
    Максималният бал е 30. За телекомуникации ако изкараш бал 27 влизаш 100%. Я кажи в каква гимназия учиш. Някои профилирани гимназии имат "квоти" за ТУ и балът им се умножава по 1.3, нещо такова беше.

    Ако имаш 4-ка по мат. или физика в дипломата, ще ти е много трудно да влезеш.
    В НБУ пък приемният изпит е по няколко предмета(БЕЛ, математика, физика, география и т.н.)
    Много късно се сещаш, че трябва да кандидатстваш, първата матура е на 21.
    Хаха аз с тия "квоти" ще вляза някъде директно с изпита от практика и теория.Мисля да вляза в колежа по пощи и телекомуникации дето се намира някъде в студенски град/дървеница София.Какво ще кажете?

  6. #6
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Цитирай Първоначално написано от RapExotic Виж мнението
    Най-добре ми се вижда да запишеш графичен дизайн в НБУ. Щом не ти върви с математиката няма смисъл да споменаваме компютърните специалности в Технически и Софийски университет.
    Какви са изпитите? Също така с рисуването грам не ме бива.Учителите малко ме преебаха доста с оценките,на другите 5-ици , 6-тици просто ей така, на мене -3ка,4-ка мам*ц*та им, защото някой път някой е успял да пречертае по-добре чертежа на контролното от мене(препише) и някви такива :/ или им е по симпатичен .
    Последно редактирано от koko95 : 05-15-2014 на 20:05

  7. #7
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    изпитът в НБУ е топ тест на няколко предмета(математика, БЕЛ, физика, география и т.н.)

  8. #8
    Повече от фен Аватара на 8bit
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    490
    > НБУ
    > тест


  9. #9
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от koko95 Виж мнението
    Какви са изпитите? Също така с рисуването грам не ме бива.Учителите малко ме преебаха доста с оценките,на другите 5-ици , 6-тици просто ей така, на мене -3ка,4-ка мам*ц*та им, защото някой път някой е успял да пречертае по-добре чертежа на контролното от мене(препише) и някви такива :/ или им е по симпатичен .
    Всички тук сме наясно, че си страшно умен, достатъчно пъти си го доказвал, за съжаление някой не разбиращ кодирания ти език и четящ тук, ще реши, че си пълен идиот.

  10. #10
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Всички тук сме наясно, че си страшно умен, достатъчно пъти си го доказвал, за съжаление някой не разбиращ кодирания ти език и четящ тук, ще реши, че си пълен идиот.
    ^ подкрепям
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  11. #11
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    1 867
    Цитирай Първоначално написано от OoVasKoO Виж мнението
    изпитът в НБУ е топ тест на няколко предмета(математика, БЕЛ, физика, география и т.н.)
    Може и да го взема ако се напъна, ама с 3-ки, освен по БЕЛ.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си