.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1
    Повече от фен Аватара на evilgirl95
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    379

    Фитнес за жени

    Здравейте, момичета! От 10 месеца тренирам-започнах с 30 day shred, после insanity-в последните 7 месеца само това правя,но някак си вече не е за мен. Искам да започна фитнес, ала не зная какво да правя, когато отида в залата. Моля ви, споделете вие какви упражнения правите, с какви сте започнали, колко пъти седмично. Момчета също може да помагат. Целта ми вече е изваяно тяло..
    Благодаря!

  2. #2
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    904
    Предимно базови за сега 3 пъти в седмицата.
    Queen of the Damned

  3. #3
    Повече от фен Аватара на evilgirl95
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    379
    Може би трябваше да спомена, че никога не съм ходила на фитнес.. и че нямам представа какво правят хората които ходят на финес и не знам какво значи базови упражнения ; (

  4. #4
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    904
    Като не знаеш и нямаш представа започваш да четеш и да се ограмотяваш!
    Queen of the Damned

  5. #5
    Супер фен Аватара на D*Rose
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    1 508
    Цитирай Първоначално написано от BonnieandClyde666 Виж мнението
    Като не знаеш и нямаш представа започваш да четеш и да се ограмотяваш!
    Еми тя затова е дошла тука, да и дадеш малко съвети, които да прочете, не да се заяждаш излишно.

    По темата, пък, ще отговоря, че изваяното тяло набляга повече на хранителен режим и кардио (като кардиото е малко под съмнение според мен).

    Колегата с базовите упражнения имаше предвид основите - клек, лег, тяга, гребане, раменна преса, обаче те изглеждат доста powerlifter-ски. Гугълни си ги ако искаш, но по-базови от тях няма. Аз препоръчвам да си разпределиш 1 график с примерно 3-4 дни в които да тренираш във фитнеса и първоначално да правиш кръгови тренировки - т.е. от всичко по малко в 1 ден. Като свикнеш си ги разделяш дните на сплит - отделна мускулна група за различен ден. В момента не се сещам за подходяща кръгова тренировка, но съм сигурен, че ако гугълнеш все ще излезе нещо. Упражненията си ги разгледай в bb-team, това си е специализиран сайт, тук няма да намериш повече информация.

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    София
    Мнения
    904
    Къде видя, че се заяждам? Момичето пита, аз му отговарям!
    Queen of the Damned

  7. #7
    Аз започнах с клек, лег, тяга по-късно, исках да ми заздравее малко кръста иии за рамо и ръце няколко отделни и това беше. Разбира се, сега е много по-различно, но не трябва да се изсилваш изведнъж.
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  8. #8
    Освен гореспоменатото ти предлагам да помолиш някой твой приятел който ходи на фитнес да те вземе път. Хем ще ти помага с дадените упражнения и ще ти казва как правилно да ги правиш за да не си направиш някоя контузия.

  9. #9
    Повече от фен Аватара на evilgirl95
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    379
    Благодаря ви за съветите! : )

  10. #10
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    Аз мисля, че е най-добре да разделиш на Upper/Lower Body - това значи горната част на тялото 1ния ден, долната другия. Като тренираш понеделник, вторник, четвъртък и петък. Упражненията за корем бих ги сложил към Lower Body деня.
    Примерна тренировка за първите 2-3 месеца:
    UPPER:
    1. Лежанка 1х 20*, 1х12, 1х10, 1х8
    2. Гребане 1х20*, 1х12, 1х10, 1х8
    3. Раменна преса 1х20*, 1х12, 1х10, 1х8
    4. Сгъване за бицепс с лост 1х20*, 1х12, 1х10, 1х8
    5. Трицепсово разгъване( с въже) 1х20*, 1х12, 1х10, 1х8

    Lower:
    1. Клек 4х 8-12
    2. Напади 4х8 на крак (ако искаш с лост, ако искаш с дъмбели, ако искаш държейки диск пред теб)
    3. Тяга с прави крака 4х8
    4. Разгъване 4х15
    5. Сгъване 4х15
    (4 и 5 ако искаш на супер серия)
    6. Упражнения за корем по избор

    *загряващи серии с минимална тежест

    На Upper Body с намаляването на повторенията увеличавай с една идея килограмите примерно с 2.5кг или по-малко, зависи как се чувстваш (разбира се може и с повече).

    Според мен това ще ти свърши работа в началото. Кардио събота или неделя.

  11. #11
    Два пъти за мен е малко. Явно е до човек, но аз първоначално, когато започнах, тренирах поне 4 пъти в седмицата. Харесва ми като програма какво е написал Rakshy, но задължително според мен включи скрипец за гърба, това упражнение се прави от всички начинаещи. А при краката бих включила 1-2 изолиращи за дупе, като ритници примерно.
    The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow

  12. #12
    Мега фен Аватара на Rakshy
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    5 298
    А да, забравих за скрипеца. А за задника, аз лично едвам едвам правя нападите след клековете и след това не мога да сядам няколко дни

  13. #13
    Повече от фен Аватара на evilgirl95
    Регистриран на
    Nov 2010
    Мнения
    379
    Сууупер, много съм благодарна за програмата ! : )

  14. #14
    Аз започнах с кръгови, после с режим и диета. Относно приобщаването във фитнеса, попринцип на момичетата им е по-трудно, но ако не си много срамежлива бързо ще свикнеш. А иначе упражненията си ги правиш според това на кои части на тялото искаш да наблягаш и т.н. А относно колко пъти тренирам в седмица - 5- 6 , може и седем. Абе кажи речи всеки ден, и не съм от напредналите, така че всичко си е до хъс и желание. Успех.
    Последно редактирано от Music_On : 05-17-2014 на 23:34

  15. #15
    Повече от фен Аватара на marrcandy
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    332
    Цитирай Първоначално написано от evilgirl95 Виж мнението
    Сууупер, много съм благодарна за програмата ! : )
    Задължително хвани някой да ти покаже правилното изпълнение на упражненията. Защото такива глупости съм виждала по залите...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си