.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 85
  1. #1

    Родителите ми са против приятеля ми

    На 17 години съм и имам сериозна връзка с 13 години по - голям мъж от мен. Много се уважаваме, разбираме... всичко между нас върви повече от прекрасно! Той е човека за мен и аз за него! Обаче казах на родителите ми и те са против него, била съм малка, а той твърде голям. Дори искат да подадат жалба против него, може ли нещо да стане?

  2. #2
    Послушай родителите си,колкото и да не ти се струват прави,накрая винаги излизат прави. Аз мисля,че може да се издаде ограничителна заповед,понеже не си пълнолетна.

  3. #3
    е прави са

  4. #4
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Няма какво да стане, освен ако ти не се оплачеш нещо от него.
    Сигурно искат просто да те сплашат, за да ограничиш контактите си с него.
    Дай им време да свикнат с неговото присъствие в твоя живот, нищо, че не им изнася. Разбираемо е, че не одобряват 17 годишното им момиче да се среща с 30 годишен мъж, но ако се задържите заедно и връзката ви се развие, родителите ти искат или не, ще се научат да не съдят по годините.

  5. #5
    Мега фен Аватара на fUcKsMiLe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    5 733
    Цитирай Първоначално написано от ChristineV Виж мнението
    Послушай родителите си,колкото и да не ти се струват прави,накрая винаги излизат прави. Аз мисля,че може да се издаде ограничителна заповед,понеже не си пълнолетна.

    Може, може. Наистина, на 17 си. Млада. Намери си някой по-млад от 30.
    Ясно ми е, че много момчета са още с детския си акъл на твоята възраст, но 1-2 години по-голям ще ти даде всичко от което имаш нужда като човек. И послушай вашите. Какво? Когато ти искаш да градиш кариера, той ще иска дете? Ще си напълно зависима от друг човек. Я си представи, че не можеш да се издържаш след време и тоя те остави? И не, не ми казвай, че няма да те остави. Свидетелка бях на няколко връзки, че и брак, които се разпаднаха след много години "любов", заради годините и различията във ежедневието и интересите. Плюс, че си под 18 и вашите, ако не си имала вечерен час (от тях, не от закона), то може да ти сложат един и да не излизаш изобщо. От училище вкъщи и обратното.

    Родителите ти са прави в случая.

    Има и друга гледна точка на нещата и тя е тази, която беше посочена преди моето мнение. Съгласна съм и с нея, но все пак. Имаш къде къде по-добри занимания от това да излизаш с мъж 13 години по-голям от теб.
    *сън*

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от ioanaaa Виж мнението
    На 17 години съм и имам сериозна връзка с 13 години по - голям мъж от мен.
    Сериозна за теб и забежка за него...

  7. #7
    Голям фен Аватара на Illusion772
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    526
    Лично аз смятам че родителите ти са прави , но също така от личен опит съм и сигурен че няма да послушаш нито нас, нито родителите си - за това ти пожелавам успех и след време се върни да споделиш как са се развили нещата

  8. #8
    Супер фен Аватара на MarkKnight
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    София
    Мнения
    1 821
    яко ли ти е да се целуваш с мъж,голям колкото баща ти?

  9. #9

    Благодаря за коментарите

    Благодаря на всички за коментарите!
    xoxi и Illusion772 задължително ще известя, дано нещата се стекат положително за нас двамата с него.
    До колкото до другите да, ясно ми е,че родителите ми се опитват да ме опазят, но ако има от какво да ме опазват сега то е от щастието ми и от това да имам добро бъдеще с човек, който е стъпил здраво на краката си и знае какво иска. Да, не ви се струва възможно някой на толкова години да има чувства и сериозни намерения към едно 17 годишно момиче, но той ми показа и доказва,че държи наистина на мен. Ще се опитам да опазя връзката ни, въпреки несъгласието на родителите ми!
    Последно редактирано от ioanaaa : 06-02-2014 на 22:38

  10. #10
    Мъж по - голям от мен с 13 години, не може да ми бъде баща
    Цитирай Първоначално написано от MarkKnight Виж мнението
    яко ли ти е да се целуваш с мъж,голям колкото баща ти?

  11. #11
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    когато ти си на 25 и ти се ебе като на куче, на киноложка изложба, той ще години 40така
    n00bs

  12. #12

  13. #13
    anonymous708973
    Guest
    Добре де, за деца говорите ли? Или той не желае такива? Ами ако му щукне след 2 години, че иска деца? Сигурно сега казва, че няма да се случи или че ще те изчака да си готова, ама ме съмнява да иска да те чака, докато станеш на 15-6, щото той тогава ще гони 40.
    Приеми, че след 2 години ти заговори за деца... Ти ще си на 19. Ще запишеш задочно и ще се чудиш как да взимаш изпити и да гледаш дете ли? Или няма да запишеш нищо, ще се затвориш вкъщи с детето и ще чакаш на него да ви издържа? И ако в един момент се разделите, ти ще си тотално неспособна да се справяш сама?

    Как ги мислиш тия неща?
    Щото ако не си ги мислела... лошо. Първо, връзката ви не би била сериозна. Второ, самата ти би била сериозна.

  14. #14
    Супер фен Аватара на bilqnavod
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 262
    Ако не обръщаш внимание, ВИЖ! Колко много хора ти го казаха. Малко не се ли замисляш? Писах ти доста на лично, но виждам, че ти не осъзнаваш. Прави, това което решиш, младостта и живота са на твое разположение!!!

  15. #15
    Мега фен Аватара на fUcKsMiLe
    Регистриран на
    Apr 2010
    Мнения
    5 733
    Бий си главата. Като се разделите, защото не можеш да му дадеш това, което иска(ако не сега, то скоро ще иска семейство, с още чавета.. ти на 17 как очакваш да направиш дете или две? - тук важи това, което пантерата каза), пак пиши. Ще кажеш "бяхте прави и вие, и родителите ми". Далеч от сериозността си момиче, ама още не го осъзнаваш. Поне 1 път в живота си послушай родителите си.
    *сън*

  16. #16
    Говорили сме и за деца, той знае,че за сега аз съм ученичка и моето задължение е да уча. Няма да ме пришпорва за деца и т.н. Но когато съм на 20 или 21, мисля че тогава е съвсем нормално да имаш едно малко бебче. Дай боже да сме заедно,бих се радвала той да е бащата на моите деца,защото такива хора като него рядко се срещат
    Никога не знаеш, в която и да е било връзка колко ще продължи и какво развитие ще има, дали има голяма разлика, или малка, или пък хората са на една възраст. Всичко се стича до уважение, желание, компромиси и търпение... а също така и силна любов, която при нас е в изобилие. ...

  17. #17
    anonymous708973
    Guest
    Така е, да. Въпросът е дали ти си готова да направиш ЖЕРТВАТА - защото не се бъркай, да бъдеш манипулирана да имаш дете не е компромис.
    И впрочем, ако си мислиш, че на 17 задължението ти е да учиш, какво според теб е задължението ти на 20-21? Да дундуркаш бебе? На 20-21 ученето е десет пъти по-належащо, за да може да имаш някаква професия, с която да можеш да се издържаш сама, за да не те е страх да си напуснеш мъжа след 10 години, примерно. Не казвам, че ще е той, говоря принципно, защото съм чувала за жени, които не си напускат мъжете точно по тази причина, което е тъжно. Имаш ли дете на 20-21, се превръщаш в тотално зависима от него и вашата връзка. Това, мила, не е компромис, а огромна жертва.

    Далеч съм от мисълта, че ще отидеш да го скъсаш, защото толкова хора сме на едно мнение. И не трябва да го правиш. Строши си главата сама, поуките, извадени от собствен опит, са най-болезнени, но и най-трайни.
    Лично аз целя да те накарам да се замислиш просто.

  18. #18
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    НЕ защитавам авторката, защото идея нямам каква е връзката й с този мъж, какви са им плановете и т.н., НО пък искрено се забавлявам с хора, които определено знаят тези неща, без да познават нито нея, нито него. Може и да сте прави, може и да не сте.
    Винаги съм се радвала на хора, които знаят повече за теб, от теб самия.

  19. #19
    anonymous708973
    Guest
    Че къде претендираме да знаем повече?
    Просто изреждаме аспекти, върху които тя може би не е помислила.

  20. #20
    Супер фен Аватара на Devilsplaymate
    Регистриран на
    Nov 2004
    Град
    Nowhereland
    Мнения
    1 280
    Само аз ли мисля, че е възможно хората в една връзка да имат 10тина години разлика? Да? Еми окей.
    При теб обаче просто излиза повече наяве разликата, защото си на 17. Аз се радвам, че сте щастливи, но вашите едва ли са очаровани от факта за вашата връзка и на теб това ти е ясно.
    Но като се абстрахираш от всичко, ще видиш, че и 21 години също не е кой знае каква възраст за отглеждане на деца, но това ще го осъзнаеш предполагам като станеш на толкова. От друга страна, кога ли има точно възраст за отглеждане на деца де.
    Simplicity, complexity, oh what a tragedy! Reality, insanity, strange normality. Incredible, untouchable, but just visual...

  21. #21
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от xoxi Виж мнението
    НЕ защитавам авторката, защото идея нямам каква е връзката й с този мъж, какви са им плановете и т.н., НО пък искрено се забавлявам с хора, които определено знаят тези неща, без да познават нито нея, нито него. Може и да сте прави, може и да не сте.
    Винаги съм се радвала на хора, които знаят повече за теб, от теб самия.
    Мен ме забавлява това

    Цитирай Първоначално написано от bilqnavod Виж мнението
    Ако не обръщаш внимание, ВИЖ! Колко много хора ти го казаха. Малко не се ли замисляш? Писах ти доста на лично, но виждам, че ти не осъзнаваш. Прави, това което решиш, младостта и живота са на твое разположение!!!
    а ако може авторката на темата да сподели, какво и е писала @bilqnavod , ще съм и много благодарен.

  22. #22
    Наистина на години съм малка, но доста неща съм видяла в този живот, така са се стекли обстоятелствата просто, колкото и да не ви се вярва.Този човек ми показа какво е да се чувстваш на място, да се почувстваш желана и сигурна... за деца е рано! Обмисляла съм и съм премисляла всичко,което е казано тук, а и още повече неща. В началото не мислех,че нещата ще се получат, но уви, този човек ми показа какво означава да бъдеш уважавана и значима, показа ми и ми доказа,че ме цени. Ще се радвам с него да градя бъдеще въпреки негативните коментари, въпреки несъгласието на родителите ми. В една връзка най - важно е според мен мъжът и жената да се подкрепят. Споделих проблема си, за да видя и тук хората какво ще ми кажат, наистина ви благодаря и очаквам още коментари И ще завърша това ми съобщение с една мисъл на Бърнард Шоу : "Разстоянието нищо не разрушава.Разликата във възрастта нищо не разрушава. Мнението на родителите нищо не разрушава.Дори ядреното оръжие нищо не разрушава.Всичко разрушават хората. Сами!"

  23. #23
    Абе то хубаво ама после като прейска деца тои кфо ше е на тия деца дядо или татко ? ? ?

  24. #24
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Много ме радва как всеки 15-20 годишен бил видял много от живота Кенгуру виждали ли сте? Значи нищо не сте видели още.
    n00bs

  25. #25
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Кенгуру виждали ли сте?
    Те такова животно нема у нас

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си