.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    Програмиране - C++ помощ

    Здравейте !
    Трябва ми помощ с една задачка по информатика, защото не ги разбирам много. Ще съм ви много благодарен.
    Ето и снимка на задачата, защото няма как да я напиша тук - http://prikachi.com/images.php?images/480/7403480A.jpg
    Благодаря предварително.

  2. #2
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    #include<iostream>
    #include<math.h>

    int main()
    {
    double a, b, S=0;
    std::cout<<"a=";
    std::cin>>a;
    std::cout<<"b=";
    std::cin>>b;

    for(int i=0; i<=b; i++) S=S+4/((a+i)*(a+i));
    std::cout<<S;
    return 0;
    }

    Припомних си C++ малко...

  3. #3
    Много благодаря !

  4. #4
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    S = S + ... може да се замени с S += ..., за да си е съвсем C++. И за да се спази условието броячът i трябва да стартира от 1.

  5. #5
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от dimitar_ak Виж мнението
    S = S + ... може да се замени с S += ..., за да си е съвсем C++. И за да се спази условието броячът i трябва да стартира от 1.
    Да, и така става.

  6. #6
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    #include<iostream>
    #include<math.h>

    int main()
    {
    double a, b, S=0;
    std::cout<<"a=";
    std::cin>>a;
    std::cout<<"b=";
    std::cin>>b;

    for(int i=0; i<=b; i++) S=S+4/((a+i)*(a+i));
    std::cout<<S;
    return 0;
    }

    Припомних си C++ малко...
    Това std::cout<<"a="; и std::cout<<"b="; не трябва да ги има. Т.е. за истинска програма е добре, но, като гледам, това му е домашна и ще му направят забележка. Също std:: навсякъде не е нужно, ако има #include<iostream>.

  7. #7
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от mayaaa Виж мнението
    Това std::cout<<"a="; и std::cout<<"b="; не трябва да ги има. Т.е. за истинска програма е добре, но, като гледам, това му е домашна и ще му направят забележка. Също std:: навсякъде не е нужно, ако има #include<iostream>.
    Няма да му направят... Трябва да му е много убита даскалицата, за да му направи проблем за това, че го е направил по-добре.
    Във моята версия на Dev C++ трябва да го слагам навсякъде.

  8. #8
    Супер фен Аватара на mayaaa
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    2 868
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    Няма да му направят... Трябва да му е много убита даскалицата, за да му направи проблем за това, че го е направил по-добре.
    Във моята версия на Dev C++ трябва да го слагам навсякъде.
    Ми, не знам, преди време и аз така правих и ми бяха казали, че не е правилно. И все пак аз решавам състезателни задачи, в които има точно определен вход и изход и едно такова нещо ще ми даде wrong answer.
    А за Dev - С коя версия си? Не ти ли трябва system ("pause") там? Махни я тази умряла програма и си свали Code::Blocks. Лично мнение.

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    важното в програмирането е програмният ред да се съкращава до максимум за бързодействие и по-малко заемана памет, освен че при изпълнение програмите не трябва да се бъгват, да дават грешки или да вадят нежелани резултати, сигурно учителите се предържат към някаква стандартна версия на c++ и за това не препоръчват команди от други версии, които не фигурират в стандартната за тях

  10. #10
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от mayaaa Виж мнението
    Ми, не знам, преди време и аз така правих и ми бяха казали, че не е правилно. И все пак аз решавам състезателни задачи, в които има точно определен вход и изход и едно такова нещо ще ми даде wrong answer.
    А за Dev - С коя версия си? Не ти ли трябва system ("pause") там? Махни я тази умряла програма и си свали Code::Blocks. Лично мнение.
    Dev-Cpp 5.6.3 MinGW 4.8.1
    system pause не ми трябва.
    Не се занимавам с програмиране... Тази програмка ми остана от 9-ти клас, като програмирах заради училище. Сега просто ми стана интересна задачката и реших да си поиграя малко.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си