.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Red face Нещо интересно за четене

    И така най-после дойде лятото и имам много свободно време та си търся какво да прочета. Момиче на 15 съм, така че ако може не ми препоръчвайте тежки и философски книги също не харесвам фантастиката. Направих си малък списък с книги, които искам да прочета та ако може да ми кажете по нещо за тези книжки и да допълните списъка ми с още някоя.

    "Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли
    "Сейлъм'с лот" - Стивън Кинг (харесвам книгите му та ако може да ми препоръчате някоя, "Гробище за домашни любимци" и "Кери" съм ги чела)
    "Едно лято с 20 момчета" - Сара Оклър
    "Къщата на тайните" - Сара Оклър
    "Уличният котарак Боб" - Джеймс Боуен
    "Светът в очите на Боб" - Джеймс Боуен
    "Портретът на Дориан Грей" - Оскар Уайлд (чух много положителни мнения, но някой може ли да ми каже накратко за какво се разказва)
    "Хлапета" - Александър Чобанов
    "Гордост и предразсъдъци" - Джейн Остин
    "Малки сладки лъжкини" (поредицата) - Сара Шепард
    Последно редактирано от A Wonder Nerd : 07-04-2014 на 19:02

  2. #2
    "Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли - интересна, но донякъде философска
    50 нюанса сиво

  3. #3
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    "Птиците умират сами"(!!!!!!!), "Джейн Еър", "Долината на куклите" -много интересна, "Милост", "Клиентът"....

  4. #4
    Супер фен Аватара на sl1nceetoo
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    1 095
    "Аз преди теб" - Джоджо Мойс

  5. #5
    Чети Стивън Кинг.

  6. #6
    "Да убиеш присмехулник" - Харпър Ли - Чети
    "Гордост и предразсъдъци" - Джейн Остин - Тази също . '' Ема '' на Дж. Остин - също препоръчвам .
    "Малки сладки лъжкини" (поредицата) - Сара Шепард - Според мен не си струват . Не си струва за толкова книги да дадеш по 12-16 лв. , защото една книга е един епизод ( по мнения , давани ми от хора , които са чели книгите , аз лично не съм ) .
    Бих ти препоръчала '' Брулени хълмове '' , Емили Бронте и '' Джейн Еър '' , Шарлот Бронте ( Емили и Шарлот са сестри ) . " Дъщерята на пеперудите '' , Мери Алис Монро ; книгите на Джон Грийн , които вече почти всички са чели . Ако си падаш по романтиката - книгите на Никълъс Спаркс , ако искаш трилъри - Стивън Кинг , Агата Кристи . Ако искаш нещо криминално - '' Зовът на кукувицата '' , Робърт Галбрейт ( Дж.К.Роулинг) .
    Последно редактирано от bitterkiss : 07-06-2014 на 06:07

  7. #7
    Голям фен Аватара на Starless
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    604
    "Едно лято с 20 момчета" - Сара Оклър - много е добра.
    Освен това ти препоръчвам "Вината в нашите звезди" на Джон Грийн.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от sl1nceetoo Виж мнението
    "Аз преди теб" - Джоджо Мойс
    +1

    - също давам плюсче и за "Вината в нашите звезди"
    - лятото с двайсетте момчета съм я чела, най - вероятно ще ти хареса, особено ако си имаш най - добра приятелка
    - лично на мен това с лъжкините ми се струва пълна глупост, но това си е моето мнение + много хора ги харесват, така че...

  9. #9
    Малки сладки лъжкини е пълна боза според мен.. някой беше споменал Птиците умират сами, доста тежка книга е според мен, но си струва... Това, което аз бих ти предложила е "Бяла като мляко, червена като кръв" на Алесандро д'Авения, доста ме плени тази книга, любовен роман е..

  10. #10
    Фен Аватара на Evilubique
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    103
    Шогун, няма да съжаляваш. Но пак зависи какво търсиш
    Единственият - 'Let^the^Music^Play'

    'Evil ubique'

  11. #11
    Голям фен Аватара на hey.mistery
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    535
    Не съм голяма фенка на Стивън Кинг, всички го хвалят, но книгите му нещо не ми допадат. Ако се интересуваш от криминални книги, можеш да прочетеш тези на Крис Картър, всичките са много заинтригуващи.
    "Крадецът на книги" на Маркъс Зюсак
    "Игра на тронове" всичките части, само че книгите са си дебелички

  12. #12
    Супер фен Аватара на Christinna
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 951
    Цитирай Първоначално написано от Borntobewild.. Виж мнението
    някой беше споменал Птиците умират сами, доста тежка книга е според мен, но си струва... .
    Наистина е доста тежка. Попринцип не плача на книги, но на тази ми се НАСЪЛЗИХА очите! Много много си струва..

  13. #13
    Аз лично предпочитам фантастика . Едни от любимите ми книги са за Пърси Джаксън . ^.^

  14. #14
    Голям фен Аватара на Ouroboros
    Регистриран на
    Mar 2014
    Мнения
    987
    Аз казвам Агата Кристи и по-специално Десет малки негърчета
    За един ден я прочетох и е невероятно добра, държа ме в напрежение до последната страница. Просто не можех да си поема дъх, докато не разбера кой е убиеца.

  15. #15
    Мастилено сърце - Корнелия Функе Невероятно мъдра книга, по нея има и филм. Завладява!

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си