.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 38
  1. #1

    Антидепресанти?? Пишете в темата спешно е.

    Тая депресия направо ме убива честно. В този пост четох за антидепресантите и не повярвах на очите си.

    http://revita.bg/10023/zdrave-i-kras...8%D1%82%D0%B5/

    "Мит – Ако започнете да вземате антидепресанти, трябва да ги пиете цял живот.
    Факт – Лечението на депресията с медикаменти продължава обикновено шест или девет месеца. След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период поговорете с лекаря си с какво може да ги замените. Важно е да не ги спирате без лекарска препоръка."

    Това вярно ли е? Ако е така няма да се друсам с тези ментаци.

  2. #2
    Зaщо не отидеш нa психолог със сигурност поне мaлко ще ти помогне.

  3. #3
    Мега фен Аватара на AliceSw
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    a place called home
    Мнения
    5 391
    щото психологът не е медицинско лице, психиатърът е
    Това е болест да съм влюбен в теб,
    това е болест, вярвам на приятел.
    Това е корист - целият живот,
    това е грешка, но тя не се повтаря....

  4. #4
    Ппц и психологът помага ама ако иска може и на психиатър да отиде.

  5. #5
    Защо си се депресирал така мощно?

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Не бих влязал доброволно в Матрицата, а тия боклуци те пращат директно там.

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от rockandroll Виж мнението
    Защо си се депресирал така мощно?
    Дълга история.. някой ден ще разкажа но в раздел "Любов" понеже любовта е свързана с историята ми.

  8. #8
    Внимавай с тия неща. Най-добре се опитай сам/а да преодолееш случилото се или с помощта на психолог. Това с антидепресантите е много крайна мярка.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  9. #9
    Чувала ли си за тия ненормалници по Америка дето влизат по училищата и стрелят по децата? Това е от антидепресантите. Започнеш ли ги един път, няма спирка. Дори да не избиваш деца, ще самоунищожиш себе си.

    Най-бързият вариант за излизане от депресията е да се отдадеш на болката. Отиди в гората, крещи, бий по земята/дърветата, плачи, колкото ти душа иска докато не останеш без сили. Гарантирам ти, че след това ще се чувстваш много по-добре и свободен. Не можеш да излезеш от депресията, защото бягаш от болката! Нищо няма да загубиш, може само да спечелиш.

    Опитай.

    ПС. когато останеш без сили и седнеш на земята, затвори очи, представи си човека, който те е наранил. Представи си го щастлив и му прости. Злобата е товар, който е на твоите плещи.
    Последно редактирано от Minwu : 07-15-2014 на 20:43

  10. #10
    Преувеличавате малко с тези антидепресанти. Познавам трима човека, които пият. Нищо не им става, просто е кофти да живееш с мисълта, че хапчетата те крепят и ти "носят щастие". Според мен не си за хапчета, това са леки депресии и повечето на твоята възраст са в такива. От колко време си в депресия?
    Последно редактирано от Getyourfreakon : 07-15-2014 на 22:31

  11. #11
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Moже да познаваш, но пишеш пълни глупости. Като всички лекарства и антидепресантите трябва да увеличават дозата си, което в крайна сметка те превръща в токсикоман.

  12. #12
    А те как така не я увеличават?

  13. #13
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Българските психиатри не заслужават да ги коментираме, бил съм при едни от най-добрите, със сигурност са по-глупави от мен, а може би и по-ненормални.

  14. #14
    Аха, хубав аргумент.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Minwu Виж мнението
    Чувала ли си за тия ненормалници по Америка дето влизат по училищата и стрелят по децата? Това е от антидепресантите. Започнеш ли ги един път, няма спирка. Дори да не избиваш деца, ще самоунищожиш себе си.

    Най-бързият вариант за излизане от депресията е да се отдадеш на болката. Отиди в гората, крещи, бий по земята/дърветата, плачи, колкото ти душа иска докато не останеш без сили. Гарантирам ти, че след това ще се чувстваш много по-добре и свободен. Не можеш да излезеш от депресията, защото бягаш от болката! Нищо няма да загубиш, може само да спечелиш.

    Опитай.

    ПС. когато останеш без сили и седнеш на земята, затвори очи, представи си човека, който те е наранил. Представи си го щастлив и му прости. Злобата е товар, който е на твоите плещи.
    Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача. Започнах да си режа ръцете със стъкло и това според мен е болка? Мислел съм за нещо крайно и това е да се нарежа целия, да стана целия в кръв и да изцапам бялата си тениска. Аз обаче съм слаб и ме е страх...

    ПС: Само добър човек може да пожелае добро на този който му желае зло. Лично аз не съм добър човек и не ме интересува кой какъв е. Не желая нито зло нито добро на този който ме мрази или обича... зле съм и с социалните умения и не мога да обясня
    Последно редактирано от angelche3 : 07-16-2014 на 00:06

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Getyourfreakon Виж мнението
    Преувеличавате малко с тези антидепресанти. Познавам трима човека, които пият. Нищо не им става, просто е кофти да живееш с мисълта, че хапчетата те крепят и ти "носят щастие". Според мен не си за хапчета, това са леки депресии и повечето на твоята възраст са в такива. От колко време си в депресия?
    Не помня.. не помня и кога за последно съм бил щастлив. Аз си падам малко психопат, много бързо си сменям настроенията и така нататък направо откачам. Нямаш си и представа колко трудно ми е да ти обясня. И това не е лека депресия.. страшно съм зле психически. Не мога да изпитвам удоволствие от нещата защото страдам от анхедония. Пробвам да играя игри да слушам музика но в същото време ми е тъпо .... дори излизах навън а аз по принцип съм затворен не съм излизал с години от у нас. И нищо не ми доставя удоволствие да не говорим и че имам депресия. Единственото нещо което може да ми достави удоволствие това е да погаля по косата някое русо момиче.. ама никакъв шанс, аз съм грозен и СЛАБ физически и психически. Също съм асоциален.. какво мислиш?

    Да ти пратя ли снимка да видиш колко съм слаб? Сигурно нямам и 50 килограма а съм почти на 17.
    Последно редактирано от angelche3 : 07-16-2014 на 00:10

  17. #17
    "Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача."

    Не можеш да чувстваш, защото го подтискаш и бягаш от това... Като мислиш, че не можеш да плачеш - крещи и бии по дърветата. Природата оправя всичко. Може също да пробваш да ходиш бос по земята, тя издърпва негативното и зарежда с положителна енергия. Къпане в чиста река...

    Ако все пак си държиш на своето има един руски лекар, които е измислил терапия за хора като теб. С тънка пръчка, 30 удара по г*за всеки ден. Още първия ден ще имаш подобрение, със сигурност. Звучи смешно, но наистина съществува, дори той има институция, в която се прилагат тези работи.

    Защо не се храниш та си под 50кг.? Трябва да осъзнаеш, че ти си отговорен за живота си, за здравето си и т.н., а не да оставяш другите да се грижат за теб. Ако наистина имаш желание да се промениш и да работиш над себе си бих ти помогнала, ако нямаш желание - няма смисъл да се хабя.

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Minwu Виж мнението
    "Аз съм безчувствен и не мога да заплача лесно. Трябва някой да ме съсипе от бой че да заплача."

    Не можеш да чувстваш, защото го подтискаш и бягаш от това... Като мислиш, че не можеш да плачеш - крещи и бии по дърветата. Природата оправя всичко. Може също да пробваш да ходиш бос по земята, тя издърпва негативното и зарежда с положителна енергия. Къпане в чиста река...

    Ако все пак си държиш на своето има един руски лекар, които е измислил терапия за хора като теб. С тънка пръчка, 30 удара по г*за всеки ден. Още първия ден ще имаш подобрение, със сигурност. Звучи смешно, но наистина съществува, дори той има институция, в която се прилагат тези работи.

    Защо не се храниш та си под 50кг.? Трябва да осъзнаеш, че ти си отговорен за живота си, за здравето си и т.н., а не да оставяш другите да се грижат за теб. Ако наистина имаш желание да се промениш и да работиш над себе си бих ти помогнала, ако нямаш желание - няма смисъл да се хабя.
    Ами това с пръчката и природата ми се струва малко тъпо макар че съм много суеверен. Ще взема някакви хапчета за напълняване и така ще реша проблема с външния ми вид макар че няма да е лесно. А до психическото ми състояние мисля да пробвам медитация? Като те гледам как пишеш съм сигурен че медитираш.

  19. #19
    Депресивните състояния се получават заради дисбаланс в мозъка т.е. намялява се нивото на серотонин и други хормони влияещи на психиката. Антидепресантите възстановяват нивата им и пак се чувстваш силен,щастлив и т.н. , също увеличават апетита ,което е нужно при теб.Дано съм бил полезен.
    Успех!
    Последно редактирано от alpinab2.5 : 07-16-2014 на 11:03

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от alpinab2.5 Виж мнението
    Депресивните състояния се получават заради дисбаланс в мозъка т.е. намялява се нивото на серотонин и други хормони влияещи на психиката. Антидепресантите възстановяват нивата им и пак се чувстваш силен,щастлив и т.н. , също увеличават апетита ,което е нужно при теб.Дано съм бил полезен.
    Успех!
    Знам какво правят... питах само дали това е вярно?

    "Мит – Ако започнете да вземате антидепресанти, трябва да ги пиете цял живот.
    Факт – Лечението на депресията с медикаменти продължава обикновено шест или девет месеца. След като черните мисли са под контрол няма нужда да ги вземате повече. След този период поговорете с лекаря си с какво може да ги замените. Важно е да не ги спирате без лекарска препоръка."

  21. #21
    Това ,че трябва да ги пиеш цял живот не е вярно.А доколкото знам тези лекарства се спират по схема и продължават да действат няколко месеца след спирането им.Обикновенно след като депресивните симптоми са излекувани повече не се завръщат.Понякога обаче се получават рецидиви (1-2 години след спирането им може да развиеш друг вид психично разтройство).

  22. #22
    Ами може да опиташ да медитираш, но не очаквай чудеса бързо. На мен лично ми бяха нужни 2 месеца преди да "изключа" напълно мозъка си. Не ти го предложих, защото по принцип хората в депресия имат свръх-мислене, цял ден, цяла нощ... Ако можеш да изключиш ума си за 5-10-20мин. супер, няма да сгрешиш.

    Това за природата ти се струва тъпо? Ти видял ли си депресирана маймуна? хахахаха

    И айде стига с тия хапчета. Хем всички знаят, че мозъка управлява тялото, хем ги разделяте.
    Оправяш мозъка, той оправя тялото.

    Обичаш ли изгреви и залези?
    Последно редактирано от Minwu : 07-16-2014 на 13:50

  23. #23
    Защо не напишеш един подробен роман тук, за това което те измъчва? Може би ще се намери някой да помогне.
    Тук си анонимен, няма от какво да се притесняваш.

  24. #24
    Ей, горе главата, момче.
    Казваш че е свързано с любов, още си едва на 17, няма нужда да драматизираш толкова ако те е зарязала някоя, живота е пред теб.

  25. #25

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си