.
Отговор в тема
Страница 59 от 65 ПървиПърви ... 949555657585960616263 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 451 до 1 475 от общо 1613

Тема: България

  1. #1451
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Светият синод поиска да дава становище

    Патрирах Неофит
    "Добра практика беше да се канят определените от Св. Синод представители при обсъждането на законопроектите на първо и второ четене в постоянните комисии, за да вземат отношения по принципите и конкретните разпоредби на законопроектите.
    Прави впечатление, че в последно време, тази взаимно полезна практика и за двете институции е позабравена, но искрено се надяваме, че не е изоставена.
    Конкретен пример, който можем да посочим е Законопроектът за предучилищното и училищно образование."

    ПП: защо вярващите са игнорирани да дадат становище и мнение по законопроектите, а в България все пак има доста вярващи.
    Последно редактирано от defender : 08-09-2015 на 13:04

  2. #1452
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Честит ден на независимостта.

    Тъжен празник, нищо не зависи от нас. Д

  3. #1453
    Празнувайте си.

  4. #1454
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    а ти?

  5. #1455
    Ще ви гледам :Д

  6. #1456
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ауриса може да черпи бира и локум с орехи в американското посолство (по стара либерало-американска традиция), сега няма ли да се включиш.



    ПП: въпреки, че ще се учудя ако либералното отроче на демокрацията ауриса почита някакви традиции.

    аурисе, кажи една традиция дето я уважаваш и почиташ (освен гей-парада).
    Последно редактирано от defender : 09-22-2015 на 10:17

  7. #1457
    Е ти. Пък. Веднага на кибапчетата.. Ама ауриса празнува на друга дата.. Все пак нали трябва да сме булгаро-американска колония.

  8. #1458
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    сигурно днес на вечеря ще разреже пуйката и ще изпее химна по стара либерал-амекриканска традиция.

  9. #1459
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Хахаха, ама вие сте тия, които се чудят как да се одупят на Русия и да продадат националния суверенитет.

    Мнението ми за САЩ като полезен партньор на България се базира единствено на факта, че нито един път не са ни напакостили като северноазиатците. Като трябва да си избираш съюзници, нека са тия, които няма да ти серат в градинката.

    http://www.mfa.bg/events/6/1/3281/index.html

    //и не повдигайте пак темата за бомбардировките ако не искате да си поговорим и за българските конц. лагери през ВСВ и депортацията на 'унтерменши' от окупираните от българската войска територии.

  10. #1460
    За това слугувай на големия брат зад океана, който няма интерес от теб, освен да те съсипва.

  11. #1461
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Първо - на никого не слугувам, шумкарско копеленце такова (в буквалния смисъл използвам думите - да не каже някой, че го псувам)

    Второ - ще се радвам да ми кажеш какво точно САЩ са съсипали в България. И ако ще пищиш за единичния случай с Мариците - напомням ти, че Лукойл крадат милиарди в България. Румънците наскоро ги погнаха и ставаше въпрос за поголомна сума. Плюс т'ва северноазиатците е всеизвестно, че са зад разните СИВ и ТИМ и Варна е обърната на собственост на мафията.


    Та то дори в едната София можеш да видиш разликата - американското посолство е в Южните квартали и всичко наоколо е 10/10. Остатъка от столицата - кенеф. Остатъка от държавата - говното в кенефа.

  12. #1462
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от aurissaaaaa Виж мнението
    Та то дори в едната София можеш да видиш разликата - американското посолство е в Южните квартали и всичко наоколо е 10/10. Остатъка от столицата - кенеф. Остатъка от държавата - говното в кенефа.
    Това пък откъде го изръси, граници нямаш.

  13. #1463
    Ми целия изцениран преход, цялата приватизация и създаване на фалшива демокрация беше изценирана с помоща на Запада и нашите слуги , за да ни превърнат в една незначителна и слаба държава, да не бъдем никакъв кпнкурент , да нямаме думата... За лукоил ко ревеш... То е руско, а ние сме в ЕС и НАТО не забрави ли...

  14. #1464
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Оф къв конкурент си ти бе пич ? На кой е конкурент България ? К'во сме произвеждали тук, че да сме им 'конкурент' на чуждите икономики.

    Айде, нали си отворен - кажи ми к'во сме произвеждали, което да им е конкуренция. 'Щото аз доколкото знам сме изнасяли боклуци към азиатските държави.

    Повтаряш няк'ви глупости дето ги разнасят разни фашисти по сайтовете и телевизиите си и грам не се замисляш к'во точно трябва да значи 'конкурент'.

    И с НАТО същия цирк - нарязали ни ракетите, че да сме беззащитни. Ти с тия ракети изтребители 5-то поколение и стелт бомбардировачи ли ще сваляш ?
    И да имахме 500 хиляди армия, к'во щеше да я правиш и от кого щеше да те пази ? Турция ли ? Ми тя Турция може да ни осмете за 2 дена - ние военновъздушни сили нямаме, а и да имахме 50-100 изтребителя, щяхме с кори от картофи да се храним, че да ги купим и поддържаме.

    Ей ги руснаците - правят си танкчета и самолетчета, а стандарта на живот вече по-нисък от този в България, пък най-богатата на природни ресурси държава в целия шибан свят.

    Толко ли е трудно да прозреш факта, че идеологията ти вони ??

  15. #1465
    Ква идеология ве тъп? Можеше същите държави от разпадането на съюза просто да св обединят в нов съюз като Евразийския, но бяха завоювани и превзети.

    Имали сме цяла военна промишленост от която сме продавали и сме били основен износител за азиатако африканските държави.
    Световен износител сме били и на много земеделски продукти и квото се сетиш.. Дори кораби. България е била световен лидер в океанския риболов. Участвали сме силно в производство на космически съоражения. Български трактори.. Въобще квото се сетиш. Виж кво е било слънчев бряг преди и сега. Ясно се вижда , че народа деградира умствено и културно. Разбиха ни всички училища и научни институти.
    Та.. За къв ред говорим?
    И не на последно сме имали 2200 самолета.. Дваопътиоповече от на Турцияни Гърция. Турция не можеше да гъкне, има ли сме ракети с обсег да нанасят ядрен удар така че... Дерзай

  16. #1466
    А сега не Руснаците прявят тянкчета, ами САщ

  17. #1467
    Супер фен
    Регистриран на
    Jun 2015
    Мнения
    1 011
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Ква идеология ве тъп? Можеше същите държави от разпадането на съюза просто да св обединят в нов съюз като Евразийския, но бяха завоювани и превзети.

    Имали сме цяла военна промишленост от която сме продавали и сме били основен износител за азиатако африканските държави.
    Дай ми цифри. Колко сме изнасяли и накъде. Щом толкова уверено го твърдиш, предполагам, че си проверил. Аз съм чел някакви статии и съм останал с впечатлението, че сме изнасяли селскостопанска техника и храни за мюсюлманските държави. Т'ва ни е била индустрията.

    Впрочем военната ни 'промишленост' все още си работи и съм почти сигурен, че от Арсенал правят къде повече пари отколкото когато сме били зад желязната завеса. Един арсеналски СЛР в САЩ се продава за 700-1500$ според модела, и нашите пушки се смятат за най-добрите АК-та.

    България е била световен лидер в океанския риболов.
    И тук бих искал достоверно инфо. Какъв океански риболов като най-близките открити води са на хиляди километри от нас не ми е ясно. Съмнявам се гърците и турците да са пропускали български кораби през техни води, ама може и да греша.
    Дай инфо все пак.

    Участвали сме силно в производство на космически съоражения
    Доколкото аз пък знам сме правили чипове и за ракетите някаква част, но 'космически съоражения' да наречеш приноса ни е като да кажеш, че някой, който прави огледалата за Мерцедесите има автомобилна индустрия.
    Дай все по-подробно инфо ако разполагаш с такова.

    И не на последно сме имали 2200 самолета..
    И танковете, и самолетите ни са били от 60/70-те години.

    До 1989 г. българските ВВС са получили и експлоатирали общо:

    - 224 МиГ-21
    - 90 МиГ-23
    - 4 МиГ-25
    - 22 МиГ-29
    - 23 Су-22
    - 31 Су-25
    - 44 Ми-24
    - 18 Ми-8s
    Това не е 2000.

    СУ-тата и МИГ29-ките са единственото сносно в този списък.

    Немалко държави в мометна си подменят техниката - ако още 'вървеше' студената война и бяхме в лагера на НАТО, вероятно щяхме да получим десетки, ако не и стотици Ф-16 / Ф-18 подарък - точно както сме ги получавали от СССР.

    Същото е и с танковете ни. Имали сме тук-там нещо сносно, не е като да е било без хич, ама това величаене при условие, че сме имали 100 самолета и 200 танка на кръст, които да стават за нещо, е малко прекалено.

    Танкове в експлоатация: 80
    Общо танкове: 750
    Бронирани бойни машини: 378 по план[2]
    Бойни джипове: ок. 952
    Противотанкови комплекси: 24
    750 танка, от тях 160 Т72 - останалото е било пушечно месо за натовските

  18. #1468
    Хахахаха.. Заслужава ли си сега да ти изнасям доклади? При положение, че всеки знае и може да прочете официално колко много заводи и фабрики бяха затворени, а по училищата същите дисциплини както и много други бяха махнати и заменени с езикови паралелки - в момента подготвят кадри за чужбина само да се изсекват без занаяти.. Нищо няма да ти вадя.. Знае се. Всичко това можеше и днес да продължи да се развива. Мит е че сме разчитали само на руските ресурси. И днес можеше да ни снабдяваме индустрията. Всеки малко по-голям знае, че цели градове са били работили в предприятията и безработица е нямало. Нищо не може да се скрие.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 09-23-2015 на 19:08

  19. #1469

  20. #1470

  21. #1471
    Ауриса са насра

  22. #1472
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Хахахаха.. Заслужава ли си сега да ти изнасям доклади? При положение, че всеки знае и може да прочете официално колко много заводи и фабрики бяха затворени, а по училищата същите дисциплини както и много други бяха махнати и заменени с езикови паралелки - в момента подготвят кадри за чужбина само да се изсекват без занаяти.. Нищо няма да ти вадя.. Знае се. Всичко това можеше и днес да продължи да се развива. Мит е че сме разчитали само на руските ресурси. И днес можеше да ни снабдяваме индустрията. Всеки малко по-голям знае, че цели градове са били работили в предприятията и безработица е нямало. Нищо не може да се скрие.
    Дам, снабдявали сме кремиковци с руда от южна америка. И сме работили на загуба.
    Вземи и пак се замисли кой ги затвори тея фабрики и те могат ли да бъдат самодостатъчни.

  23. #1473
    ..... Мм да. САЩ спечелиха една война.. Без битка.. Приложиха ни един ньоински договор... Ура

  24. #1474
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    ..... Мм да. САЩ спечелиха една война.. Без битка.. Приложиха ни един ньоински договор... Ура
    Ми ние каква вина имаме че БКП се продадоха(отново)?

  25. #1475
    Не знам, ама сега сме периферен клозет и слуги.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си