.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 2 от общо 2
  1. #1

    Angry дали съм бременна? :)

    Здравейте!!! Искам споделя преди 2 години имах много не редовен цикъл но от 2 г насам нещата се нормализираха Януари месец тази година отидох на профилактичен преглед генеколога който ме прегледа ми каза че нямям здравословен проблем и след като искам бебе ми изписа да пия фолиева киселина пих я февруари март април и май след което я спрях понеже с мъжът ми неможем да стигнем до единомслие за дете тои все още не иска а аз искам заедно сме вече 4 г не използваме презарвативи но тои ме пази .....та въпросът ми е .. последната ми ментруация беше на 15 юни и свърши на 20 юни от тогава до сега не съм била в цикъл възможно ли е да сее получило нещо? имах силно главоболие болки в стомаха разтроиство горчивина в устата ????? споделете мненията си възможно ли е фолиевата киселина да е помогнала ?

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Фолиевата киселина има отношение за профилактика на дефекти на невралната тръба при ембриончето.
    Няма отношение към възникването на бременност.

    Съветвам те скорострелно да си направиш тест за бременност и ако е положителен, да си купиш пак фолиева, но си вземи метилирана фолиева- поне да си 100% сигурна, че я усвояваш.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си