.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 24 от общо 24
  1. #1
    WeedenQQ
    Guest

    Angry Проблем с биоса повреме на инсталиране на Win.7

    Вчера реших да си инсталирам Windows 7 които съм инсталирал 3,4 пъти и не е имало проблеми нямаше и когато започнах да го инсталирам.Направих си дяловете C и D форматирах D и започнах инсталирането в C след това го оставих да си зарежда.
    След около 15,20 мин. Се връщам и гледам компютъра седи на логото ASUS и отстрани пише дъното
    P5GC-MX /1333 и не иска да продължи инсталирането на Windows-а, не иска да влезе в биоса с Tab, f1, f2, f3, f10, f8, f12, del, f, esc с нито едно копче нищо не става стои си при логото на ASUS.Единственото меню в което мога да вляза е това в което пише American Megatrends там влизам като рестартирам компютъра и започна да цъкам бързо Tab или Del.в менюто пише Press F8 for BBS POPUP цъкам го изписва
    Boot Selection Popup menu has been selected което ще рече, че съм го избрал, но пак нищо не става.Свалях батерията на биоса изчаках 10сек. Сложих я пак свързах си компютъра в мрежата пуснах го пак същото става.Порових се из интернет от таблета от които и пиша в момента за да видя как се прави ресет на биоса разбрах за така нареченият Jumper видях и снимка с моето дъно която показва къде се намира намерих го обаче при мен не е един а два ето снимка: http://s22.postimg.org/tic4l3rht/IMG...820_112303.jpg
    Направих каквото трябва и както трябва за да се ресетне биоса пак нищо не стана.
    Когато свалях батерията на биоса обаче забелязах нещо странно върху долнота повърхност на батерията ще се опитам да направя качествена снимка.Ето този "белег" върху долната повърхност:
    http://s27.postimg.org/hio0wck6b/IMG...820_114400.jpg
    Не знам какво стана работеше си и след 15мин. повреме на някои от рестартите на инсталирането на Windows-а спря другото съм го писал по-горе.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    честно казано нямам и елементарна представа какъв би могъл да е проблемът ;/
    The CrashFree BIOS2 feature now includes the BIOS auto-recovery function in a support CD. Users can reboot their system through the support CD when a bootable disk is not available, and go through the simple BIOS auto-recovery process. ASUS motherboards now enable users to enjoy this protection feature without the need to pay for an optional ROM.
    Т'ва е от сайта на асус ; http://www.asus.com/Motherboards/P5GCMX1333/

    Нямам идея какво друго би могъл да направиш. На твое място вероятно бих откачил твърдия диск, ей-така, профилактично, да видя какво ще стане, но отново - никва представа нямам какъв би могъл да е проблемът.

  3. #3
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    дори няма да те чета
    само ще споделя че наскоро кат слагах уиндоус на един комп
    биосът ми беше не къвто требе за компа
    забрайх вече мноо се омотах ама нещо такова беше
    смисъл че компа се оказа друг модел
    не точно тоя който пишеше на кутията примерно
    ауее не знам
    успех

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    иди на хуй

  5. #5
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    сука блят

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    тъь нуб

    твою маму ебал

  7. #7
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    пидор

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    усмифка

  9. #9
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    reported

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    честно казано нямам и елементарна представа какъв би могъл да е проблемът ;/

    Т'ва е от сайта на асус ; http://www.asus.com/Motherboards/P5GCMX1333/

    Нямам идея какво друго би могъл да направиш. На твое място вероятно бих откачил твърдия диск, ей-така, профилактично, да видя какво ще стане, но отново - никва представа нямам какъв би могъл да е проблемът.
    ми тогаз що пишеш бе, каун

  11. #11
    Мега фен Аватара на 102
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    8 312
    деа тапиа алрис

  12. #12
    WeedenQQ
    Guest
    Flash на биоса .. ама не ми се рискува пък и не знам как става затова ще го дам на сервиз.
    Чудно ми е обаче защо се прецака?....

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Цитирай Първоначално написано от Death Gun Виж мнението
    ми тогаз що пишеш бе, каун
    кво е каун ? някво селско ми звучи ? ти от село ли си ? от кое село си ? мязаш ми на турчин ? турчин ли си >

  14. #14
    lel не е истина колко си спрел ;/

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    lel не е истина колко си рязан от кое село си не разбрах ?

  16. #16
    от най-големото - село София ;ppp

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    надежда и люлин не се броят ;ppp

  18. #18
    ;ppp не сам от там а от говеждия квартал сеш се?

  19. #19
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ;/ опитах се да го дешифрирам...жокер може ли ?
    всъщност се тая, дреме ми

  20. #20
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Ovcha

  21. #21
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    тихо е виж че се правя на тъп ;/
    тр тренинг, после като срещна такива на улицата как ще си комуникираме ;/

  22. #22
    Мега фен Аватара на Mary_Jane_69
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    5 981
    Пробвай със картинки и мимики, може и финикийски плочици, току виж машина на времето

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от Mary_Jane_69 Виж мнението
    Пробвай със картинки и мимики, може и финикийски плочици, току виж машина на времето
    ша го разбера ако предложи от ония хартийки с финикийски знаци обаче

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от WeedenQQ Виж мнението
    Flash на биоса .. ама не ми се рискува пък и не знам как става затова ще го дам на сервиз.
    Чудно ми е обаче защо се прецака?....
    не си заслужава да бързаш/рискуваш с flash на биос-а при такова положение, можеш да провериш батерията с мултицет (дали волтажа и не е паднал и дали прави добър контакт), също така намести кабела на харддиска както казва аурис (да не би да се е разместил) (забележка: тия неща трябва да се правят само при изключен от захранващия кабел компютър!), ако не е от това, тогава направи повторен опит да инсталираш windows, но този път следи целия инсталационен процес за да видиш дали няма да даде някакво съобщение за грешка, препоръчвам ти преди инсталацията да изтриеш всички системни файлове, които се намират на дяловете, за целта ползвай hiren's bootcd стартиран в linux среда или някакъв линукс live cd - така най-лесно ще ги изтриеш всичките
    Последно редактирано от npp : 08-21-2014 на 05:27

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си