Имам проблем с пушенето а съм на 14 дайте съвети Моля
Здравейте да на 14 съм но съм 1.87 и всички мислят че изглеждам като 18-19 годишен.Проблема ми е че пуша 1 кутия на ден не мога да се спра приятелите ми ме научиха даже някой път пушим масета (Трева) Марихуана. Просто като се напуша е голям кеф обичам силните чукове .Ако някой може да ми даде някакви съвети ще съм благодарен.
Започни да намаляш цигарите. Изпушвай 1 кутия не за 1, а за 4 дни. Постепенно намаляй, докато не спреш. Ако не спреш - то поне ги ограничи на макс. Пуши само когато се събирате с приятели, като това не означава на всяко излизане.
Или се спира изведнъж или не. В мозъка има никотинови рецептори и това "намаляне", чисто и просто не оставя рецепторите да се изчистят от никотина, а им се подава още. Цигарите се спират изведнъж. Никога постепенно.