- Форум
- По малко от всичко
- Философия и Религия
- Какво ще кажете?
вчера имаше тв беседа с един професор по астрономия, човекът каза че науката все още не може да докаже теорията за големия взрив, защото и самата тя е много противоречива, понеже досега не са открили следи от центъра на такава експлозия и въобще каквито и да били следи от такъв взрив, защото галактиките се движат в различни посоки, също така е констатирано, че космическата структура продължава да се разширява с не по-малка скорост от преди, което никак не е признак за съществуването на предели в космоса(космическото пространство), освен че една друга теория за почти моменталното появяване на цялата космическа структура със завършените галактиките е много актуална в момента в тези научни среди, понеже астрономите и др. учени от този род вярват в съществуването на информация или информационно поле във вселената като нещо отвъд видимото и познатото, и никой то тях не знае какво става с материята, която бива погълната от черните дупки т.е. къде отива тя след преминаването си през тях, освен че и за всички такива учени има някакъв процес подобен на екстрактване, защото от такава научна човешка гледна точка всичко се появява по някакъв начин от някъде, но те не знаят точно от къде или от какво..., и всичко това по-скоро клони към възможността за съществуване на Създател/Творец/Бог, отколкото към възможността за нещо друго
Последно редактирано от npp : 09-05-2014 на 11:17
наричаш това, което науката в момента е неспособна да обясни, бог - ок. от гледната точка на човек, живял преди хиляда години, звездите по небето също са богове, които му казват да коли агнета и да не мастурбира в тяхна чест
придаваш на въображаемия си всемогъщ приятел човешки качества, слагаш му думи в устата от разни книжки и ги тълкуваш така, както ти е удобно, за да излъжеш съзнанието си, че живееш перфектен живот и след смъртта ти те чака вечност, изпълнена с неземни удоволствия в рая; коригираш чуждото мислене и да налагаш на хората своя светоглед, вменявайки им страх от това да не се отплеснат от пътя, посочен в библията/корана/талмуда/типикака/мормонската библия/друг боклук, защото в противен случай ще горят във врящ казан - никак не е ок.
приемаме, че бог съществува. тъй като се предполага, че той е нещо извънбитийно и недостижимо за човешкия разум, всяка негова интерпретация, направено от хора, е обречена на грандиозен провал. в този ред на мисли, единственият начин човек да смята, че новозаветният библейски бог е "правилният" (лол) такъв, е да се довери сляпо на съмнително 30-годишно момче с психични отклонения (все пак обикновено хората, които казват на другите, че вселената им говори, лежат в стаи с бели и меки стени в Раднево) и способности да омайва хората, живяло преди над 2000 години. доста рационално, поздравления
финален въпрос - ако бог съществува, един е и т.н., защо допуска >2900 рандъми да се представят за негови пророци и да дават на хората все различни (доста често дори напълно изключващи се една друга) интерпретации за него, тласкайки ги в "грешния път"? защо винаги изисква невероятно абсурдни неща от последователите си? какво да правят хората, които не са родени в държава с точно твоята религия, за да се "спасят"? защо си толкова сигурен, че точно твоята деноминация (всъщност ще трябва да кажа секта) предлага праведния път? защото си роден тук и християнството е най-разпространената световна религия ли? осъзнаваш ли колко шизофренично звучи всичко това?
Have you read the bible or has seen the change ot brings into peoples life? Havent you notived how much kinder generous and caring are the people who know their god? Isnt that enough proof? Do you know there are things in the bible that are linked directly to history books?
правилната вяра по принцип не е зависима от Библията, защото и в самото Писание е писано: "Не че сме способни от само себе си да съдим за нещо като от нас си; но нашата способност е от Бога, Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява."(2 Коринтяни 3:5-6), така че няма нужда да ме обвиняваш за тези неща, които си писал тук, защото не съм последовател на каквито и да били земни духовни/религиозни предания/традиции, но просто вярвам в Онзи, Който наистина е истинският Бог, и това се оказа достатъчно за да бъда способен да върша/правя поне нещо от делата на Светиите представени в новозаветните библейски писания, защото именно Той ме прави способен за това
кога го казвам?!, Св. Писание е полезно за подкрепяне на свидетелствуваното истинско Божие Слово с цитати от него за потвърждаване на верността на Словото, за сверяване/сравняване с написаното в нея за това дали едно или друго убеждение относно духовните неща е вярно, за напомняне/припомняне на нещо важно, което е било забравено или пренебрегнато във вярата, освен че и: "Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата; за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело."(2 Тимотей 3:16-17)
Последно редактирано от npp : 09-07-2014 на 14:04