.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 3 от общо 3

Тема: ПОМОЩ ?!?!?!

  1. #1

    Exclamation ПОМОЩ ?!?!?!

    Здравейте, имам нужда от малко помощ.
    Сестрата на приятеля ми се е родила без тръби, шийка, ляв яйчник и недоразвита матка. Тя няма цикъл и никога не е имала. От много време се бори с кисти по яйчника, но пие хапчета който ги пукат. Сега обаче нещата станаха по-сложни, защото са се образували 7-8 кисти, а самият яйчник е стигнал размери 5см.-3см. а трябва да бъде 3см.-1см.
    Разглеждаме сега варианта за премахване на този яйчник , защото лекарите се съмняват за ракови (туморни) образования.
    Въпросът ми е до каква степен може да се объркат хормоните при премахването на яйчника ? Ако някой има понятие от тези неща или съвет, моля ви пишете !
    Благодаря

  2. #2
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Най-вероятно момичето има Mayer-Rokitansky-Küster-Hauser syndrom по това, което си обяснил. Обаче си пропуснал да кажеш възраст.
    Принципно отстрани ли се единствен яйчник, пристига менопаузата с всички съпровождащи симптоми. Вариантът е хормонозаместителна терапия с естроген, хомеопатия, препарати с фитоестрогени.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #3
    [QUOTE=kalpazanka;11169543]Обаче си пропуснал да кажеш възраст.


    Тя е на 23 години.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си