.
Отговор в тема
Страница 25 от 27 ПървиПърви ... 1521222324252627 ПоследнаПърви
Резултати от 601 до 625 от общо 668

Тема: Избори 2014

  1. #601
    Повече от фен Аватара на Кал
    Регистриран на
    Sep 2013
    Мнения
    359
    Цитирай Първоначално написано от NissaN Виж мнението
    Аз гласувах за пръв път тази година,но не казвам за кой...
    А разказва ли ти се ЗАЩО избра точно тези кандидати? На мен чуждите мотиви винаги са ми интересни.

  2. #602
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от Auriss Виж мнението
    Не следя политическата обстановка в страната - за какви решения говориш ? И защо да са определящи за бъдещето на страната за десетилетия напред ?

    // не те чеша между другото - не съм включвал телевизора от поне 2 години и ще се радвам да почета малко сдъвкана информация :}}
    Например казусът Южен поток и проблемите в енергетиката, които ако не се решат по правилен начин, ще струват много скъпо както на държавата, така и на всеки български гражданин. След 2 г. България поема ротационното председателство на ЕС, за което тотално НЕ сме готови и ни липсва кадрови потенциал. Междувременно започна новият програмен период по европейските програми и там трябва да се види как ще тръгнат нещата. Икономиката ни има нужда от сериозни политики, които да насърчат заетостта (т.е. да намалят безработицата) и да повишат доходите. Съдебната система има нужда от основен ремонт, здравната също, на образователната й трябват реформи, въобще проблемите с лопата да ги ринеш. И всичко това струва пари, и време, и нерви.

    Знам, че ме питаш сериозно, затова и ти отговарям така.
    Последно редактирано от DarkTemplar : 10-08-2014 на 15:11
    Welcome to the Jungle...

  3. #603
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    РБ е сбор от 7 партии, нормално да има различни позиции и виждания по един или друг въпрос. За разлика от другите партии и коалиции, при тях нещата се решават демократично, а не авторитарно, като се изслушват всички позиции и мнения.
    хахахаха, самостоятелно не биха влезнали в парламента, това е единствената причина да ги има. Кви демократични решиния бълнуваш, те до един са мизерници, които биха се навели пред всеки, който им даде нещо.

  4. #604
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Допреди изборите доста хора (вкл. и ти) твърдяха, че изобщо нямали да влязат в парламента, опровергаха те. Да видим сега каква ще я свършат.
    Welcome to the Jungle...

  5. #605
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    хахаха, никога не съм коментирал дали някой ще влезе, никога не съм давал прогнози, защото всичко ми е през кура.
    Докато ЕС поддържа тая проститука Б.Б. държавата ни няма да се оправи.

  6. #606
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от AutumnTears Виж мнението
    Със сигурност ще гласувам за Реформаторския блок и в частност за представител на ДБГ.
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Със сигурност гласът ти, ще бъде прехвърлен на партия, която ще влезе в парламента.
    Цитирай Първоначално написано от AutumnTears Виж мнението
    Те ще влязат със сигурност така или иначе.
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    Мечтите са безплатни, а на предните избори също щяха да влязат, но останаха само с щяха.
    Нещо май те е подгонила деменцията.
    Welcome to the Jungle...

  7. #607
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Къде виждаш прогнози, те на следващите избори ще се съберат още 20 партии, възможно е да вкарат повече, но това няма да означава, че са гласували повече хора за тях.
    Държава, в която висшисти и работещи гласуват за винету, ще продължи да си стои в средновековието.

  8. #608
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Очевидно не умееш да използваш сарказма, с който толкова се гордееш. Написаното стои, всеки може да прецени какво си коментирал и какво не.
    Welcome to the Jungle...

  9. #609
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Икономиката ни има нужда от сериозни политики, които да насърчат заетостта (т.е. да намалят безработицата) и да повишат доходите. Съдебната система има нужда от основен ремонт, здравната също, на образователната й трябват реформи, въобще проблемите с лопата да ги ринеш. И всичко това струва пари, и време, и нерви.
    и всичко това е резултата от 25 години реформи, колко още ти трябва да почнеш да се съмняваш, а с този демографски срив до който ни доведоха 25 годишните реформи ще се оправим точно когато изчезнем.

    ние на това ми викаме геноцид, а вие му викате европейско бъдеще.

  10. #610
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Очевидно не умееш да използваш сарказма, с който толкова се гордееш. Написаното стои, всеки може да прецени какво си коментирал и какво не.
    Очевидно не правиш разлика между сарказъм и ирония.
    Сякаш са ти правили лоботомия, която не е била успешна.

  11. #611
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    и всичко това е резултата от 25 години реформи, колко още ти трябва да почнеш да се съмняваш, а с този демографски срив до който ни доведоха 25 годишните реформи ще се оправим точно когато изчезнем.

    ние на това ми викаме геноцид, а вие му викате европейско бъдеще.
    Няма как да имаме европейско бъдеще, когато държавата се ръководи от БСП, ДПС, Тиквата и тем подобни алчни некадърници с активния съпорт на АТАКА, Бюреков, разни бивши агенти на ДС и други подлоги. Политиците крадат, чиновниците не си вършат работата, институциите не бачкат, а народът се вълнува от Биг брадър повече, отколкото от собственото си бъдеще. Докато начело на държавата не застанат компетентни хора, всички ще го духаме.
    Welcome to the Jungle...

  12. #612
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да бе, те 25 години само БСП са ни ръководели... даже ясно се видя, че дори и политиката на БСП е дясна.
    Последно редактирано от defender : 10-08-2014 на 15:59

  13. #613
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    ^за трети път ще те помоля да изгледаш курса, който ти линкнах (20 лекции по 2-30 минути са).
    След това ела и пак напиши, че някоя българска партия е водила 'дясна' (или изобщо каквато и да било) политика. Политическата философия е изключително интересна бтв, няма да съжаляваш.

  14. #614
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Добре, в ЕС корупцията на година е над 100 милиарда евро, за какво ми говориш, че само ние сме били корумпирани и лоши ли?

  15. #615
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    http://www.bbc.com/news/world-europe-26014387

    Скролни и виж картата. Пък и статията ако искаш прочети.

    Аз като спомена западна европа говоря за северозападна европа - италия, испания и португалия са същите канафки като нашата.

  16. #616
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ама така е, там където има развита социална държавност всичко е добро и под контрол

    "Норвегия няма олигархия и не допуска, тя има високо развита социална държава и силно действаща правова държава. Норвежците знаят, че нефта привърша до 10-15 години и са създали Национален социален фонд, където трупат свръх печалбата от нефта. Фонда се намира в Норвежка централна банка"

    "Социално-демократически (социалистически) или скандинавски модел на
    социалната държава
    – това е моделът на скандинавските държави – Швеция,
    Норвегия, Финландия, Дания и др. При него държавата притежава и осъществява
    особено силна социална функция. Тук основните приоритети на държавата са
    свързани с благополучието (благоденствието) на обществото, което се изразява
    главно в увеличаване на неговите доходи и постигане на пълна трудова заетост."

    ПП: Социалната политика май не е съвсем дясна политика, нали така.
    Последно редактирано от defender : 10-08-2014 на 16:33

  17. #617
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    http://www.segabg.com/article.php?id=681209

    Къде сравняваш Норвегия с останалите? Нито една държава в ЕС, няма техните ресурси.

    "Норвежкият фонд е най-големият държавен фонд в света. На второ място е държавният фонд на Абу Даби с активи от $365 млрд., а трети е кувейтският правителствен фонд с активи от $290 млрд."
    n00bs

  18. #618
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Социалдемокрацията на скандинавските държави отдавна е известна и предпочитана от доста хора. Интересно защо в любимата на много българи Русия, така и не се наложи подобен модел, при положение, че тя е в пъти по-добре осигурена (в ресурсно отношение) от цитираните?
    Welcome to the Jungle...

  19. #619
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Като пример за практическа реализация на консервативния модел на социалната държава ще посочим Германия, която е държава с традиции в социалната политика"

    ПП: Ми якудза, ами нали към тях сме тръгнали, към тези държави, ако не сме тръгнали към тях тогава за къде сме тръгнали като изтърсаци в ЕС.

  20. #620
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Социалдемокрацията на скандинавските държави отдавна е известна и предпочитана от доста хора. Интересно защо в любимата на много българи Русия, така и не се наложи подобен модел, при положение, че тя е в пъти по-добре осигурена (в ресурсно отношение) от цитираните?
    Ако в Русия не беше наложен комунизма с революция (подобна на Арабската пролет), тя щеше сигурно да е икономическа сила номер 1 в света ве, мислиш ли че това щеше да се хареса на задокенския брат.
    Последно редактирано от defender : 10-08-2014 на 17:15

  21. #621
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Значи признаваш, че комунизма е грешка?
    n00bs

  22. #622
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ами да, но и неолибералния капитализъм също е грешка това са двете болни крайности.
    Без социална държава сме просто роби на капитала.

    Печалбата е в капитала, а морала и защитата е социалната държава. И двете трябва да вървят ръка за ръка
    Последно редактирано от defender : 10-08-2014 на 17:27

  23. #623
    Искам някой да извади схема на управляващите партии от 25 години. Костофф и царя какви реформи прокарваха?

    Кой е казал, че новите партии ще са по-различни и ще правят качествени промени?
    Грешката на България от самото начало е била, че ние променяме това, което е от полза за чуждите, а не необходимо за нас. Ние изкарваме нашия център навън и изпълняваме всички негови решения.

    Значи Европа днес обаче е същата от страна към САЩ.

    Да, всичките ни политици са страхливци като някоя велика сила ги заплаши с нещо. Дали, ако се съпротивим, могат (понеже сме раздържавени) да правят каквото си искат с нас, да свалят всяко правителство?!
    Както в Сирия примерно?
    Как ли? С много подкупи все се намират ''приятели'' от вътрешните среди.

    Аетернал ме питаше как могат да натискат нас, а други европейски държави не ги пипат?!
    Ами защото тук са създадени условия, тук е посято семето! Ние сме бедни и също като циганите податливи.

    И ако се замислите, ясно е, че не зависи съдбата ни много от самите нас.


    Това е .. Да не говорим, че както циганите гласуват за 5 лв от неграмотност, ние Българите на високи позиции също не правим нищо, ако работата ни зависи от партията. Ами в тази безработица човек, ако примерно има семейство, какво да прави?

  24. #624
    Мега фен
    Регистриран на
    Mar 2012
    Мнения
    3 048
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако в Русия не беше наложен комунизма с революция (подобна на Арабската пролет), тя щеше сигурно да е икономическа сила номер 1 в света ве, мислиш ли че това щеше да се хареса на задокенския брат и хоп революциика.
    Абсолютно! Русия в която октомврийската революция успя, защото хората буквално умираха от глад, със сигурност щеше да е водещата икономическа сила в света без комунизма.
    В изостаналата и бедна, да не кажа мизерстваща царска Русия комунизма изигра огромна роля за извеждането на царството до едно по-развито ниво.
    Проблема естествено на комунизма е че много бързо се изчерпва и системата почва да пречи и забавя развитието.
    Русия винаги е била и ще бъде бедна държава, пак се повтарям.
    Просто щото природните ресурси са евтини, а руснаците не ценят най-големия си ресурс.

    Богатствата на една държава се измерват в приблизително следния ред:
    1. Човешки капитал - т.е кадри, научна и техническа интелигенция, тесни специалисти.
    2. Технологично развитие - ниво на технологиите в държавата, тва мисля че няма какво да го обяснявам.
    3. Природни ресурси.
    Ей заради това една бедна на ресурси държава като Южна Корея е от водещите икономики в света.
    А тъпака Путин се е поставил в положението на арабски шейх през 70-те години - има пари и няма за какво да ги харчи.
    Путинова Русия е една държава темерут, криеща мизерията си с шовинизъм и агресия.
    А Путин можеше да направи много за държавата и хората в нея, но понеже си беше и си остава едно тъпо ченге, той с неговата параноя някой да не каже нещо лошо за него, с законите му ограничаващи правата на хората да се изразяват, с тея глупости за регистрациите на четените блогери, Путин дефакто превръща мислещата част от населението в свой врагове.

    И най-тъжното е, че много от руснаците го харесват, подкрепят го. Нищо, че той им пие кръвта и живее за сметка на тяхната мизерия, ето заради това няма да се оправи Русия.
    Същото е и в България с Бойко, Станишев, Доган и прочие.

  25. #625
    Мега фен
    Регистриран на
    Dec 2010
    Мнения
    5 613
    Истински ме забавлява фактът, че 'социалната държава' е именно онова, по което открай време плюеш - социалното равенство.

    И в тази връзка въпросът ми - Дания (да речем) е капиталистическа държава със силна социална политика. Реално погледнато можеш цял живот да не работиш, а да караш на социални помощи. Кое не й харесваш и защо аз трябва да гласувам доверие на някоя про-руска партия при условие, че всъщност в Русия е дивият капитализъм, по който така упорито плюеш ?

    Съзнавам, че мнението ти е ЕС = подлога на САЩ, но ми е къде по-интересно да разбера какво щеше да ти е мнението за Русия ако държавата не се беше сляла с православната църква. Представи си за момент, че Русия беше ислямска (или ислямистка ? дори нз как се пише) държава.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си