.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Магически гъби

    Здравейте, искам да попитам някой разбиращ от гъби как мога да ги различа от другите :Д. Имат ли някакви билези или др.? По принцип разпознавам някои гъби като сарнела и печурка, но не и тези. Ако може и някоя снимка ще съм Ви много благодарен! Благодаря предварително.

  2. #2

  3. #3
    Мерси, но съм го чел и преди. Аз просто искам да разбера как изглеждат и как да ги разпозная.

  4. #4
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Основното правило на гъбарите по принцип е "ако се съмняваш в гъбата - не я бери". Демек не разчитай на картинки и съвети, да не свършиш в пирогов, а вземи някой, който ги бере, да ти ги покаже.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  5. #5
    Дали в Пловдив има? От време не време срещам червена манатарка, но не искам от този вид.

  6. #6
    Гъбите са опасни и дори хора с много опит правят грешки. С едно-две изречения няма как да ги научиш. Трябва много практика. Да ходиш, да търсиш, да сравняваш, да ги видиш в различни етапи от развитието им. И според мен е добре да си намериш човек, който да ти обясни разни неща и в същото време някоя и друга книжка с цветни снимки и подробни описания си е много полезна

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си