.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 36
  1. #1

    Unhappy Как да ги накарам да си купя мотор?

    Здравейте,следващото лято ставам на 16 години и искам да си купя мотор,но родителите ми са против.Дайте някой съвет,как стана при вас?

  2. #2
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    На тея години - миксер. Аман от мотористи без книжки!

  3. #3
    Супер мото?

  4. #4
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Ако е под 50 кубика и си изкараш книжка, няма лошо... Обаче, има ограничение и по коне, освен по кубици.

  5. #5
    Запознат съм с нещата,но имам друг проблем(голям).

  6. #6
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Като за начало, направи 16 и после говори с тях.

  7. #7
    И това го има,но като чуят за мотор и пребледняват...

  8. #8
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    И аз като чуя 15-годишни да ми говорят за мотори, и аз пребледнявам...
    Пробвай да им говориш първо за миксерчета, пък после "случайно" да ти изпадне от някъде такава моторетка там, квато си искаш... Ще им кажеш, че и тя се числи към категория М и няма да ти е проблем да я караш.

  9. #9
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    До 85 кубика можеш спокойно да си караш с категория АМ. Стига само по документи да се води 50сс. Конете никой не ти ги гледа, важното е какво е написано в талона.

    Най-добре е да събереш парите и да си вземеш сам мотора. Така хем няма да ти натякват, че им искаш пари за такива работи, хем ще си доволен от това, че ти си си го избрал. В началото може да са недоволни, но с времето ще свикнат. Ти само изкарай книжка и го регистрирай ако ще го караш по пътищата, че с 50сс мотор трудно се бяга от Ушев
    Аз когато си взех (или по-точно зглобих, тъй като беше самоделка ) първия си мотор нашите също доста ми дрънкаха на главата. След това като го продадох бяха много щастливи, но за кратко, тъй като малко след това си взех по-мощен

  10. #10
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Ти на тия години имаш право да караш мотопед. А като имаш право да имаш як мотор, едва ли ще имаш нужда от разрешението на вашите.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  11. #11
    Да това ще правя,но няма как да го регистрирам.

  12. #12
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Как да няма как? Отиваш в КАТ с купения мотор и пълнолетен (даже не съм 100% сигурен дали трябва да имаш пълнолетен придружител или просто ти като собственик, щото на 16 имаш право да изкараш М категорията, обаче както казах, може и да бъркам) и даваш едни пари и го регистрираш. Трябва да се ръснеш и за кинти за категорията. Но мен ако питаш, изчакай да станеш на 18, изкарай си В, с нея взимаш и М, ще можеш сам да се занимаваш и с КАТ и с ДАИ (пари) в момента нямаш представа може би какво е да се движиш с каквото и да било превозно средство в по - големите градове (пише щото, че си от Варна), камо ли с мотор/мотопед/велосипед при културата на българския шофьор. Само сутрин от вкъщи до работа ми се случва с колата да ме засекат поне 3 пъти, да ми отнемат предимството минимум веднъж и прочее. А с нещо на 2 колелета си абсолютно незащитен, а шофьорите обикновено не се съобразяват с никого. Изчакай, ще ти дойде времето, има защо моторите като цяло да са категория, при която истинския купон започва след 21, а средния - на 18. Това ми е съвета към теб.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  13. #13
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Как да няма как? Отиваш в КАТ с купения мотор и пълнолетен (даже не съм 100% сигурен дали трябва да имаш пълнолетен придружител или просто ти като собственик, щото на 16 имаш право да изкараш М категорията, обаче както казах, може и да бъркам) и даваш едни пари и го регистрираш. Трябва да се ръснеш и за кинти за категорията. Но мен ако питаш, изчакай да станеш на 18, изкарай си В, с нея взимаш и М, ще можеш сам да се занимаваш и с КАТ и с ДАИ (пари) в момента нямаш представа може би какво е да се движиш с каквото и да било превозно средство в по - големите градове (пише щото, че си от Варна), камо ли с мотор/мотопед/велосипед при културата на българския шофьор. Само сутрин от вкъщи до работа ми се случва с колата да ме засекат поне 3 пъти, да ми отнемат предимството минимум веднъж и прочее. А с нещо на 2 колелета си абсолютно незащитен, а шофьорите обикновено не се съобразяват с никого. Изчакай, ще ти дойде времето, има защо моторите като цяло да са категория, при която истинския купон започва след 21, а средния - на 18. Това ми е съвета към теб.
    Не те знам къде караш, ама точно във Варна и околността за почти година са ме засичали най-много 3-4 пъти...
    Сега в София, като ги гледам какви са джедаи...

  14. #14
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    София, основно в пиковите часове
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  15. #15
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    А, ясно... Имам чувството, че за София важат различни правила за движение... Като например, че колкото по-бавно караш, толкова по-вляво на пътя трябва да си, а ако ще изпреварваш, то трябва да е задължително отдясно... Жълтото явно тук не значи "внимание, спри", а "Натисни колкото можеш"...

  16. #16
    Супер фен Аватара на per-dead
    Регистриран на
    Jul 2014
    Мнения
    1 189
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    На тея години - миксер. Аман от мотористи без книжки!
    Ни думай, че пак ще слушам по новините "15 годишен катастрофира със скутерче 50 кубика". Трагично и смешно. Любимата ми комбинация. ^^

  17. #17
    Мега фен Аватара на an7raks
    Регистриран на
    Aug 2013
    Мнения
    10 094
    Доста по-малко вероятно е да се убие с 50сс миксерче, отколкото с мотор...

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от per-dead Виж мнението
    Ни думай, че пак ще слушам по новините "15 годишен катастрофира със скутерче 50 кубика". Трагично и смешно. Любимата ми комбинация. ^^
    Точно и аз това си помислих,че ще стане.Направо избухваш с комбинациите си!

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от kriskotdi Виж мнението
    Здравейте,следващото лято ставам на 16 години и искам да си купя мотор,но родителите ми са против.Дайте някой съвет,как стана при вас?
    в същото положение съм

  20. #20
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Аз това лято се бях навил да си купя една Vespa, но се разколебах. Много е приятно, но това си е сезонен транспорт. 3-4 месеца и после се чудиш къде да го държиш, за да не го окрадат.

  21. #21
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    А, ясно... Имам чувството, че за София важат различни правила за движение... Като например, че колкото по-бавно караш, толкова по-вляво на пътя трябва да си, а ако ще изпреварваш, то трябва да е задължително отдясно... Жълтото явно тук не значи "внимание, спри", а "Натисни колкото можеш"...
    Е оня ден, например, че е най - прясно, отивам на работа и по наклона нагоре от Константин Величков по посока ЦУМ по булеварда си се качвам и гледам някакъв човечец излиза от пряката точно на задния вход на метрото на Сердика. Гледам назад - много коли, викам си - ще го пусна. Намалям аз, махвам му да мине, нашия седи. Пак му махам, тоя почна да ми свирка и да ми маха защо не карам (!). В момента, в който вкарах първа, нашия с мръсна газ и свирки пред мен и в най - лява лента, след което нахака ултра яките спирачки, за да не влезе в багажника на човека пред него, разбирай без мигачи без нищо, като след това на втората пешеходна пътека пред царския дворец нашия го гледам как изпреварва колоната в насрещното и се нахака най - отпред на светофара на Раковска пред регулировчика. Видима възраст около 60 години, в нисан микра.
    "И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
    под пазвата трепна полека,
    удари с криле и натам полетя,
    където не стигна човека."

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от kriskotdi Виж мнението
    Здравейте,следващото лято ставам на 16 години и искам да си купя мотор,но родителите ми са против.Дайте някой съвет,как стана при вас?
    Какво става с мотора? Има ли развитие?

  23. #23
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    Според мен си намери някакво занимание,от което да изкарваш някое друго левче.Вашите ще ти дадат още,и най-вероятно ще ти позволят да си вземеш някое "кашонче" а не мотор.Пък и внимавай,ако ти позволят да си купиш.Защото като ви знам...сте "надъхани" и адреналина ви е до горе,но с акъла сте на ниска летва.(Без хейт)
    : )

  24. #24
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    Цитирай Първоначално написано от an7raks Виж мнението
    На тея години - миксер. Аман от мотористи без книжки!
    Палец нагоре.

  25. #25
    Голям фен Аватара на TheDeath
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Дълбоко в мрачния свят на Нищото
    Мнения
    535
    Според мен е най-добре да изчакаш, да си събереш пари и да си купиш сам мотора.
    Нормално е вашите да пребледняват, това е доста опасно хоби, като се има в предвид, че не зависиш само от себе си, но и от околните, трябва да знаеш как да се пазиш...
    Първия си мотор си купих на 21, сега, 8 години по-късно, родителите ми все още изтръпват, като има кажа "Тръгвам с мотора". Ако зависеше от тях никога нямаше да карам мотор.
    Как да е, моя съвет е да изчакаш, да натрупаш опит, като шофьор и чак тогава да минеш на 2 гуми, това не е шега работа.
    Няма по-красиво от алената кръв, обливаща черния камък на фона на златистия залез....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си