.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Проблем с вирус

    Здравейте, имам проблем, на който се натъкнах вчера... След като си изтеглих Warcraft III, забелязах, че започват да ми излизат постоянно реклами като тази: http://prikachi.com/images/140/7746140b.png както и други за Iphone, игри и др...
    Искам да ви питам как да се спася от този смотан вирус и може ли да ми предложите добра безплатна антивирусна програма, защото моята сдаде багажа..?

  2. #2
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    При антивирусните безплатно и добро са несъвместими понятия. Ползвам AVG, но е доста пропускаща антивирусна.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    malwarebytes и spybot s&d

  4. #4
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Не си с XP, значи не ти трябва вирусна, пък и това не изглежда страшно, по-скоро е самонастанила се програма.

    За нещата по-долу се иска внимание и опит, но все пак...

    Първо набелязваш в Task Manager кое .exe е отговорно за проблема и му намираш локацията. Като знаеш къде се намира и как се казва, в Google би трябвало да има по-подробна информация. Но ако няма, все тая.

    Там дето се деинсталират програми търсиш дали има нещо за деинсталиране. Ако има, това би трябвало да оправи проблема. Ако няма... продължаваш нататък.

    Вече става въпрос за нещо дето може да се нарече "вирус". Проверяваш Startup програмите и деактивираш всичко непознато. Зависи къв е Windows, може и някъде в него да се направи, или с допълнителни програми като CCleaner или Revo Uninstaller.

    Проверяваш какви задачи има в Task Scheduler и деактивираш всичко непознато и ненужно.

    Малко вероятно, ама може нещото да се е настанило като сервиз. Проверяваш и Services.

    Рестарт. Следва триене на файлове, където каквото съмнително е намерено. Вирусните файлове най-често са с шантави имена и понякога са скрити.

    Вече нещата трябва да са по-чисти. Въпреки това всички процедури се повтарят докато се изчисти всичко.

    Понякога файловете отказват да се изтрият, но под Safe Mode може и да стане. В краен случай - някой Linux записан на диск или флашка върши добра работа.

  5. #5
    Здравей можеш да си изтеглиш добавката Adblock,както каза колегата над мен може да е сервиз или скрит файл.За всеки случай сканирай с Malwarebytes,като изключиш про версията или AdwCleaner в Safe Mode.Не препоръчвам Revo Uninstaller,защото трие файлове и бекъпи, но все пак можеш да пробваш.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си