.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Lightbulb СПЕШНО ! Проблем с IP адрес

    Преди има няма 1-2 седмици ми беше излязло това съобщение на екрана на лаптопа (най-долу ще сложа линк за снимка към него) и питах приятелите ми и те казаха ,че някой може да ми е разбил паролата и да ми взима данните.Смених си името на рутера,смених паролата с много дълга и трудна и днес отново ми се появи това съобщение.Някой ми казаха,че може да не прави връзка нещо кабела и затова така.Имам рутер и модем,но кабелите не влизат в лаптопа,а на wifi го карам.Мислех да ходя до интернет доставчика ми ,обаче като ги знам какви са и как ми овъртат и все не идват ,просто не ми се занимава.Според вас каква е причината за това съобщение и как мога да го оправя ?

    http://prikachi.com/images/302/7804302m.png ето линк ,снимала съм съобщението на екрана си.

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Това означава, че две машини в твоята мъничка локална мрежа имат едно и също IP.
    Раздаването на IP адреси се извършва чрез два метода :

    - Статичен;
    - Динамичен;

    Статичния е когато на всяко едно pc или смартфон, който вържеш у вас , конфигурираш ръчно този IP адрес;
    Динамичния е когато рутерчето автоматично раздава на всички устройства IP адреси, които то прецени.

    Можеш и да комбинираш двата метода.

    Сега, за да функционира нормално една локална мрежа, всички машини в нея трябва да са с уникални IP адреси , и при всяко едно активиране на мрежовия ти адаптер, когато той се закачи в мрежа, проверява дали адреса, който е получил автоматично или му е бил конфигуриран статично, е ЕДИНСТВЕН в тази мрежа.

    Как го прави? - Изпраща пакет до всички в мрежата, в което пита дали някой притежава това ip . АКО някой му отговори, че притежава ( връща му пакета, като е добавил друг уникален идентификатор, който се казва MAC адрес ) същото IP - тогава на теб ще ти изплюе тази грешка.

    Та, това съобщение означава, че настъпва някакво объркване с адресацията в твоята малка мрежичка ( някой си е сложил статично IP , и рутерчето не знае това, и раздава абсолютно същото IP на някой друг например).

    Какво е решението:

    Да се логнеш на рутерчето и да направиш статични резервации за всички ваши компютри, които по принцип си присъстват в тази мрежа. Защо ? Защото така ще си сигурна, че вие всички ще имате уникални адреси в мрежата ви + рутера ще знае, че тези адреси не трябва да ги дава на никой друг.

    Ако някой от семейството ти има статично конфигуриран IP адрес , а не си взима автоматично - посъветвай го да си пусне автоматичното раздаване.

    Иначе, ако си си защитила мрежата добре и ако съобщението за грешка не води до прекъсване на интернета ти, не е такъв проблем.

    Не знам дали ти, или доставчика ти притежава и настройва рутерчето, но ти препоръчвам да намериш някой около теб, дето " разбира от компютри " или хора от доставчика, за да ти асистират.

    А ако решиш наистина да се занимаеш сама да го оправиш, пиши и ще хелпваме колкото можем.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    NomNomNom Благодаря супер много за дългия отговор,който ми даде.Оценявам отделеното от теб време.Проблемът е ,че не знам дали сме със статични IP или динамични.Принципно се ползва интернета от лаптопа плюс на мен и на родителите ми телефоните.Те двамата разбират по-малко дори и от мен.Няма как да ми помогнат.Преди разбирах повече,но явно вече не и си признавам,няма какво да се правя на разбираща,забравила съм доста неща.Знам там един сайт ,който е като IP адрес и там ти излиза информацията за рутера и аз от там си смених никнейма и паролата,но си нямам на идея как да регистрирам адресите както ти ми обясни,че трябва да направя,за да не ги бърка.

  4. #4
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Какво ти е рутерчето като марка/модел?
    + ако ти е на английски менюто, някъде виждаш ли dhcp binding или dhcp reservations ?

    Иначе, по-добре за момента провери на компютрите и лаптопите :
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...f6ff7c729defa1

    Ей тук дали им е зададено автоматично да получават, или имат въведени адреси статично.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  5. #5
    Това съобщение вече не ми излиза,явно се е оправило иначе IP ми е статично.Аз се бях захванала да диря на един човек адреса и от там нали първо излизат данните за мен и проверих ,чак после чуждото гледах.Мерси много ,ако още веднъж излезе това съобщение ще напиша тук какво се случва и вече сериозно ще се заема с проблема.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си