.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14

Тема: запек

  1. #1

    запек

    Здравейте,
    От няколко седмици кашлям. От миналата седмица имам и температура - 38-38,5. Отидох при лични си лекар, той ми преслуша гърдите и ми назначи рентгенова снимка. Няма нищо сериозно на белите ми дробове, слава богу. Предписа ми лекарства против температурата - Coldrex и всякакви такива подобни,
    но те ужасно ми дразнят стомаха и ги повръщам.
    Затова ме посъветва да използвам свещички - Ефералган 600 mg, но никъде не ги намирам и аптекарките масово ми предлгат да си слагам по 2 свещички от 300 мг през 4-6 часа. Това удачно ли е, защото аз четох, че не бива да слагат повече от 4 на ден?
    Освен това винаги съм се изхождала рядко -по 2-3 пъти на седмица и досега не съм имала проблем. Само през изминалите 2 г. ми се случи 3-4 пъти след обилно изхождане да имам ярко червена кръв по тоалетната хария. После малко ме щипеше ануса, но след ден-два отшумяваше. От началото на тази семица обаче не мога да се изходя - вече 6-ти ден, коремът ме присвива рязко, твърд е и е подут. Имам газове. Също така когато отида до тоалетната, не се изхождам изобщо или съвсем малко. Анусът ми е раздазнен, заради честите опити, но мился, че нямам обрив или възпаление. Срам ме е да отида на лекар, но тази вечер не издържах и се обадих по GSM-a на личния ми лекар. Той ми каза в понеделник задължително да отида при него, за да ми огледа ануса и да ми вземе анален секрет . Той се взима като се залепва нещо като лепенка върху ануса, или тампонче с памук се вкарва вътре? Вярно ли е, че при прегледа трябва да бръкне с пръст в ануса ми? Ще умра от притеснение, не знам как ще си оголя дупето и ще си разтворя бузките след като съм момиче е редно някоя жена да извърши прегледа Ще ви бъда благодрна, ако някой хвърли яснота върху този вид преглед, защото наистина ужасно съм се притеснила. Лекарят каза още, че ако искам утре мога да си направя клизма - това щяло да ме облекчи най-добре, но аз не знам как да си я направя сама Някой ще ми обясни ли подробно?

  2. #2
    Голям фен Аватара на darkness848
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    ТРАНСИЛВАНИЯ
    Мнения
    537

    Др.Тийн - проблемите си имат решения

    Aз до колкото знам клизма се прави в болница... Мушкат ти маркуч в ануса и пускат сапункина вода през него. След това можеш да се изходиш свободно. Един мой приятел имаше запек и ако не му бяха направили тази клизма щяха да му правят операция... Та може да е неприятно, но ако питаш мен по добре го направи
    Have The Courage To Live... Anyone Can Die... ;]

  3. #3
    Аз отидох в аптеката и ми препоръчаха свещичка Бизакодил. Посетих тоалетната 20 мин. след като си я сложих, но бяха почти само газове и съвсем малко изпражнения, които излизаха много трудно. Коремът ми продължава да е подут, така че сигурно утре като отида на преглед и мен ме очаква същата съдба
    Не я ли прави някоя сестра в отделна стая, а не самият лекар???

  4. #4
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Премахни срама си... за теб ще е по-добре да се справиш с проблема нали? Отиди на лекар тогава и смело-без колебания.После ще си спокойна че проблемът го няма.Също така начинът ти на хранене има значение.

    Освен това винаги съм се изхождала рядко -по 2-3 пъти на седмица
    това е ненормално... най-малко през ден трябва да се изхождаш
    Намали сухата храна до минимум и пий повече мляко!

  5. #5

    Re: Др.Тийн - проблемите си имат решения

    Цитирай Първоначално написано от darkness848
    Aз до колкото знам клизма се прави в болница... Мушкат ти маркуч в ануса и пускат сапункина вода през него. След това можеш да се изходиш свободно. Един мой приятел имаше запек и ако не му бяха направили тази клизма щяха да му правят операция... Та може да е неприятно, но ако питаш мен по добре го направи
    Отидох на лекар и прегледът беше отвратителен Исках да те питам, знаеш ли кой, къде и как ти прави клизма, защото, ако не отида днес до тоалетната, утре ще ходя да ми правят. Някоя сестра в отделна стая или лекар?

  6. #6
    няма ли някви такива да си напраиш сам клизма ... мисля че има или се бъркам иначе лошичко и мен ш ме е срам да ида на такъв преглед

  7. #7

    запек

    Знам ли... ти сам ли си слагаш този маркуч и как си вкарваш тази вода? Ще умра от притеснение, дори не знам какво точно ще ми правят

  8. #8
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Клизма се прави в болнични условия от медицинско лице.

  9. #9
    Аватара на Cheese
    Регистриран на
    Dec 2009
    Град
    ;D Krastavec ;D
    Мнения
    174
    аз ще се побъркам да ми вкарат маркуч в гъзу

    Cheese :
    - I wanna chocolate milk

    Пич , фъфлиш ли семки ?

    Хоумър Симпсън :

    Не ми шъткай, ма жено !

    МОМИЧЕ СЪМ

  10. #10
    Повече от фен Аватара на Bukmop
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    453
    в аптеките продават комплектчета за клизма нещо като малка помпичка все едно гледах по голям капкомер и така пълниш го мушкаш маничко в ануса и стискаш чакаш малко да те напъне и гониш злите духове успех
    Трудните неща ги правя на момента ... за невъзможните ми трябва минутка


  11. #11


    Пълниш го със сапунена вода, и както каза съседа над мен. Не се притеснявай, всичко това е човешко. Няма да си първата на която правят клизма, няма и да си последната. Ако се срамуваш толкова много, можеш и вкъщи. Топла сапунена вода. И пиши да кажеш какво е станало. Успех.

  12. #12
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    592
    Виж, не искам да те карам да се притесняваш, но от написаното от теб разбирам, че имаш наистина сериозни проблеми, които в бъдеще ще се окажат много лоши за теб.

    Това, което ти правят в болницата, е само махане на симптомите, а не на причината.

    Искрено те съветвам да прочетеш "Бяла книга на живота". В Google лесно ще я намериш и не мисля, че ще съжаляваш, дори и да не обичаш да четеш.

    Поздрави и успехи.

  13. #13

    запек

    Здравейте,
    относно клизмата в домашни условия, лекарят каза, че не е много удачно, особено, ако си по-малък и не знаеш как точно се прави
    вкараха ме в една стая с няколко санитарки, казаха ми да легна и докато се усетя вече бях без гащи напрвиха ми клизма и ми дадоха едно цукало сестрите казаха изобщо да не се притеснявам и хубаво да се изходя и три пъти ми вкарваха вода после дойдоха един лекар и една лекарка и пак ми гледаха ануса, взеха ми секрет и ме пуснаха да си ходя най-накрая
    засега съм ок и ходя през ден, дано само изследванията ми да са ок
    Благодаря за съветите

  14. #14

    Регистриран на
    May 2007
    Град
    Земята
    Мнения
    3

    Exclamation Ходене до тоалетна

    Браво че си преодоляла срама и си отишла навреме да ти направят клизма. Знаеш ли, запекът не е майтап работа и това си е нещо сериозно, но хората не му обръщат внимание, докато тялото им не бъде напълно съсипано...

    Не е никак здравословно да ходиш до тоалетна по-малко от веднъж на ден. В червата се събират всякакви боклуци, които тровят всички органи в тялото. Виж тази диаграма - тук е показана нормалната работа на храносмилателната и отделителната система при хората http://www.prikachi.com/images/417/7712417D.jpg

    Това е правилното, и ако искаш да си здрава и да живееш дълго го спазвай.

    Прочети това, защото съм сигурен че не го знаеш: http://forum.mikroferma.com/index.ph...sg1691#msg1691
    Последно редактирано от newage : 01-06-2015 на 11:34

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си