.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1

    "Ярост"-та на Брад Пит

    Мъжки филм. Суров, без специални ефекти, на моменти дори гаден за гледане и слушане, но реалистичен като смъртта и живота без оня опаковащо-скрицукащ целофан. Филм за това как вярата може да надмогне брутализма даже и в касапницата на войната и да роди герои, готови да умрат за мисията си, а не да спасяват кожите си на посерковци зад близките храсти. Интересно как библейското послание може да се сподели и без да се натрапи. Ридли Скот в „Изход: Богове и Царе“, според мен, едва ли го направи по-успешно в модерния формат 3D (макар че Крисчън Бейл и тоя път беше човекът-филм). Ала Брад Пит, Шая Лебьоф и целият им тим бяха просто невероятни! Има сцени, белязани да бъдат неотразими.

    https://www.youtube.com/watch?v=Z75Bpxy-7TE - трейлър

  2. #2
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Не съм много сигурна, че сме гледали един и същи филм. Основната идея на Ярост са ИМЕННО специалните ефекти. Филм без никакъв сюжет, с измислени "факти", показващ как едва ли не флот от 5 човека е спасил американската армия, намираща се на немска земя. Реалистичен? Искаш да ми кажеш един Брат Пит ще остане сам /заедно с Логан Лърман, който беше скрит под танка/, ще избие 20-тина човека в рамките на половин минута и накрая ще го убият толкова лесно? Или че спасителния отряд ще се появи на място, което се счита за гроб на въпросните 5 човека и ще погледне ИМЕННО под танка, за да намери по-рано споменатия Логан Лърман. Или че същият този невероятен герой, който сцени преди това не искаше да убие дори човека, който застрашаваше живота му, ще избие половин немски флот от, ако не се лъжа, 1000 души почти до крак? Намираш това за реалистично? Сериозно, мисля, че си гледал някакъв друг филм или живееш в някаква по-различна реалност. Силно се надявам да е първото все пак.

  3. #3
    Гледали сме един и същ филм по различен начин, нормално. Реалистичното за мен е начинът, по който са показани взаимоотношенията между танкистите по време на мисия, все пак и аз малко съм се отъркал о казармата (макар и само за две години, макар и те да ми дойдоха в повечко на нашенска земя). А твоята математика все пак трябва да отчита факта, че става въпрос за кино, за художествено пресъздаване на реалността, и то по законите на холивудския обичай - все пак са си спестили доста захар в случая и това аз им го отбелязвам като "плюс". Добавен е екшън, разбира се, но доколкото разбрах, сърцевината на историята е по истински случай. Брад Пит лично се е срещнал с човека, участвал в операцията, и той му е направил невероятно впечатление със своя характер и принципи. Е, друг е въпросът, че героят от войната после е трябвало да разбере от Интернет кой точно е тоя Брад Пит

  4. #4
    Мега фен Аватара на Lilanda
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    7 820
    Едно е да кажеш, че ти харесва, а аз да кажа, че не ми и съвсем друго да кажеш, че няма специални ефекти, сеш се?

  5. #5
    Натурален е като черен Линд с 85% какао - аде, няма да са 99 или 100

    "За да се справят с трудната задача, звездите са били подложени на строги мерки, които максимално да отдалечат истинската им същност и да ги превърнат в участници във войната. По време на снимките всички актьори са спали един до друг в стари и ръждясали танкове, а в по-добрите случаи им било позволено да са в палатки. Трябвало да стават в 5 часа сутринта и да дават едночасови наблюдателни смени през нощта. Отгоре на всичко са минали през специална тренировка на военните, която да ги направи физически по-издръжливи и още по-готови за ролите си на войници. За да подобрят своите умения в тази област, се биели помежду си всеки ден. Те буквално тренирали един с друг. Шая Лебьоф разказа в интервю в "Шоуто на Джими Кимел": "Има случки от тогава, за които вероятно никога не трябва да разказвам. Спрях да се къпя за целия период на заснемането и дори извадих един от зъбите си, за да изглежда видът на героя ми още по-реалистичен."

    Във филма са използвани десетки истински танкове, предоставени от американското правителство. Дейвид Айър уверява, че намесата на екипа по визуални ефекти е била минимална."

    http://www.standartnews.com/kultura-...ti-259238.html

  6. #6
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    хахаха, на няква американска боза ми казва 'мъжки филм' , защото сигурно само мъж като теб би сметнал женска пумия за такава

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от papugai Виж мнението
    ...сигурно само мъж като теб би сметнал женска пумия за такава
    Момче, вдигни си гащите, ако обичаш и стига с тая инфантилна комплексарщина някой да си кихне приказката със съвсем човешкото желание да сподели нещо, а ти да искаш да го припикаеш и да го одрискаш на личностна и на полова основа! Прозрачен си ми - нищо, че си се скрил зад тая неандерталска маска. Би трябвало да го оставиш това още в тоалетната на Детската градина, но по една или друга причина си се докарал дотука. ОК, обаче не се престаравай повече - поне не с мене - няма да получиш нужното внимание!

  8. #8
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Ти не споделяш, а пишеш мнението си, напълно нормално е след това да получиш подигравки, защото с минималния си акъл ръсиш невероятни тъпизми.

  9. #9
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    ето ти нещо доста по-реално на тема втора световна

    филма също е правен по разказ на участник
    https://www.youtube.com/watch?v=B11CLxzhqPg

    https://www.youtube.com/watch?v=wRi1_zl8fy4
    Последно редактирано от haritov : 01-13-2015 на 23:38
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  10. #10
    Благодаря ти! Гледал съм го преди време и ми хареса. Както и спорния и надигнал вълна от възмущение в Русия "Сталинград" на Фьодор Бондарчук, понеже не се вписва в типичните соц-клишета за героизъм и патриотизъм, а представя една доста по-човешка версия за войната.

    Но и в двата филма има епични сцени, които не са за изпускане.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си