.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Много съм самотен

    Аз съм от малък град от както започнах да уча в друг по-голям град след 7-ми клас станах самотен и без приятели до ден днешен-по принцип съм сериозен, срамежлив, рядко общувам с хората и така малко се промениха нещата като започнах университет-станах по-общителен говоря си с колегите, после започнах и работа, където бяха само млади хора като мен и там общувах доста с колегите и сякаш срама ми малко отмина, пък и работата ми беше свързана с клиенти, 2012 си намерих и приятелка, само, че тя е от друг град и рядко се виждахме, докато работих и бях на лекции-по 2-3 дни на 1 седмица, понякога през 2-3 седмици и така, но понеже уча задочно лекциите ми са само няколко седмици, на работа положението стана доста тежко, не можех да издържам там почивах по 2 дни в месеца и работих по 12 часа и реших да напусна и от октомври не съм на работа вече, сега не мога да си намеря работа, пари имам още, записах се и в бюрото по труда, но се чувствам супер безполезен -по цял ден стоя затворен в нас и нищо не правя, през седмица някъде ходя при приятелката ми за няколко дни, тя е ученичка все още/също няма приятели, но е по-общителна от мен/, но като се върна в нас пак същото-имам чувството, че няма да завърша университета и няма да мога да си намеря работа, защото съм затворен и никъде няма да ме искат, нищо че съм работил почти 2 години няква елементарна работа с клиенти-там се преструвах само на забавен, общителен, но всъщност съм много самотен и тази самота ме убива и се депресирам-сигурно има и други като мен, но сега нямам търпение да започна лекции поне да съм сред хора и едва ли ще работя нещо по професията, защото не мога дари курсовите проекти да си направя имам чувството, че съм затъпял, и това ,че имам приятелка също ме промени до някъде, но не сме винаги заедно-догодина завършваме и двамата и искам да заживеем заедно и да си намерим хубава работа , да имаме дете, но тези неща ми се струват толкова нереални, дори ми се струва, че започвам да писвам на приятелката ми с моето сериозно държание и постоянно да и говоря все едно съм нейн баща, а не гадже, но просто такова ми е държанието като на възрастен човек, а тя иска да се забавлява, да купонясва, а аз не и давам това аз постоянно и казвам, че пушенето е вредно, че не трябва да харчи пари за глупости, не трябва да пие прекалено алкохола е вреден, и такива разни неща, които родителите казват на децата си, както тя вика, че "философствам" само-не знам въобще дали ще ме изтърпи-момче, което не излиза никъде и само стои в тях и гледа тв и стои на компютъра+това съм и грозен и кльощав нямам никво самочувствие-не съм ходил на плаж от 2006 може би, защото се срамувам от тялото си и няма и да отида-дори лятото стоя в нас и не излизам никъде или ходя с дълги дрехи,но съм си такъв някъв тъпак, който ще си умре сам предполагам -за сега единствените близки хора са моята приятелка и родителите ми-нямам друг до себе си стоя в 1 стая по цял ден и като съм сред много хора направо се чувствам невидим, съучениците на приятелката ми се чудят как може да ходи с такъв загубеняк само я засрамвам и то е нормално, защото не се вписвам в днешното поколение, разбиранията на младите хора са различни от моите...поне като изкарвах сам пари помагах на наще финансово, плащах сметки, а сега не мога вече и се чувствам много зле от този факт-дори трябва да им искам пари за семестъра а ми е супер неудобно и е срамно млад човек като мен да не работи и да е безполезен на обществото...може би хората, които не учат, на които не им пука те ще успеят, защото са отворени, общителни и е винаги успяват, дори и без образование-и винаги съм се чудил защо така става, защо добрите хора никой не ги уважава и на никой не му пука за тях, пък и колкото добро съм правил добро не съм видял от никого...

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 325
    бил съм в подобна ситуация без работа стоях в една стая и тн даже мислех по същия начин като теб

    нормално е да си в подобна депресия не се отказвай ще завършиш и ще си намериш работа

    просто на другите не им дреме и харчат на поразия от мама и тати
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    Мега фен Аватара на RapExotic
    Регистриран на
    Nov 2013
    Мнения
    4 760
    Една точка не можа ли да сложиш поне.. Това цялото на един дъх ли да го прочетем?

    По въпроса - имаш комплекси. В депресия си. Отчаян си. Започни да работиш по тези три проблема. Работа ще си намериш ако търсиш. Тренирай нещо. Нали знаеш поговорката - здрав дух - здраво тяло. Ако постоянно си повтаряш, че си безполезен хората наистина ще си мислят, че си такъв. Прави това, в което си добър и ще бъдеш оценен рано или късно.

  4. #4
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Успяват тези, които искат да успеят и работят по въпроса!

    Това дето добрите хора никой не ги уважавал са простотии, и съм ги чувал неведнъж. В дадени моменти и аз съм го чувствал така, но това е просто механизъм за някакъв вид самоизвинение. Никой обаче не уважава тези дето сами не се уважават, това е със сигурност.

    Приятелката ти и аз не знам как те търпи. Аз на твое място бих се съмнявал в действията й, щом е на разстояние от тебе и щом си такъв Иначе се оказва, че на жените не им пука как изглеждаш, а как се държиш със себе си... което има отношение и към това как се държиш с тях. Универсално харесват самодостатъчни типове дето си имат цели и си ги преследват с увереност. Обратното на нещата дето си написал горе. И има логика.

    Настроението е навик. Ако се чувстваш кофти, тенденцията е да продължаваш да се чувстваш кофти и да се съпротивляваш на всяка промяна дето може да те изведе от това състояние. Лесно е да си смачкана тиква, обаче е зверски скучно! И аз съм бил такъв депресант, голяма гадост. Но всеки е отговорен за живота си. Когато правиш нещо дето да ти харесва и не правиш нещата дето не те кефят, тогава е много по-гот. Като си намериш да правиш нещо да те кефи, ще живнеш, ще започнеш да се харесваш повече, така и другите ще започнат да те харесват повече. Трябва ти промяна и да спреш да мрънкаш. Действай!

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Не трябваше да махат казармата.
    Имах един затворен приятел, отиде във военно училище, какво се случи ли, ами друг човек е.

  6. #6
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Викаш, влезе нормално затворен и излезе калпазанин с промит мозък, подготвен да бие бъдещата си жена и да тероризира бъдещите си деца

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Това дали ще бие жена си или малтретира децата си зависи от културата и възпитинието, не от казарма, по-скоро човек си дава равносметка за някой от нещата, за които се сдухва автора на темата.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си