- Форум
- Тийн интереси и проблеми
- Училище и приятели
- Как да направим презентацията си интересна?
Здравейте, имаме за задача по География (8 клас) в отбори да направим презентация за различна държава от Европа. Искам да ви попитам, ако имате някакви идеи как презентацията да стане по-интересна и нямам в предвид дигитално, а по принцип. Ако имате идеи ще се радвам да ги чуя.
За да бъде една презентация интересна, трябва да изпълниш три условия:
1.) Да я представиш по интересен начин;
2.) Информацията в нея да бъде интересна;
3.) Да я направиш така, че да хваща окото;
Подредил съм ги по важност според моите разбирания.
Аз лично бих процедирал така:
Избирам държавата. В 3-4 слайда описвам местоположение, административни особености (столици, големи градове), климат, политически особености (религия, начин на управление). Бих се старал да пиша минимално текст по слайдовете за сметка на повече снимки, но да има и текст, включващ главно ключови думи. След това бих намерил интересни факти за страната, празници, забележителности, културни особености, традиции, обичаи, как живеят хората там, отново придружено с много снимки. Бих научил нещата от презентацията и след това да я разказвам по ключовите думи без да държа някаква тетрадка или листи, отчетливо, все едно съм бил там.![]()
"И гълъбът, сбрал топлина от кръвта,
под пазвата трепна полека,
удари с криле и натам полетя,
където не стигна човека."
Ако търсиш нещо дигитално - prezi.com.
Иначе, най-елементарните техники, които се набиват постоянно в главите на всички в гимназията са:
а) ангажирайте публиката = тоест, включете ги в презентацията. Може да се постигне като:
- им задавате въпроси през цялата презентация, обръщайки се към тях.
- направите малък quiz в началото, като разделите класа на няколко групички, и задавате въпроси, като групата, която отговори вярно на повечето печели
б) споменавате интересни (забавни) факти, свързани с проекта/държавата/целта
в) сте добре подготвени, така че не сте забили нос в лист хартия и тонът на гласа ви не е монотонен, безличен и никакъв.
успех!
Към дадените по-горе съвети, може да включите и гифчета или кратки видеа, показващи нещо забавно/интересно по съответната тема.![]()
Всичко горе а ако твоят клас е като моя стария вземи някакви наградки като дъвки или бонбони
Накрая след презентацята им задай въпроси и награди верният отговор
Проблема е, че имаме лимит за представяне от 5 минути, поради което няма да можем да направим всички тези неща. Също ако имате някакви други идеи като например какво още можем да направим за тази държава (като знамена, макети, плакати и други).
Голи снимки на Сашка Васева винаги ще привличат вниманието...
Може би ако се направиш на идиот ще привлечеш внимание. Винаги помага.
Кажи най-интересната информация от темата.