.
Отговор в тема
Страница 11 от 14 ПървиПърви ... 7891011121314 ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 340
  1. #251
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    dreamwalker
    Логиката ти не работи.
    Тук не става въпрос само за физическо състояние, ами и за интелект. Психологически всеки човек минава през развитие и етапи. На 38 години мъжът освен, че е натрупал солиден опит от живота, но и разсъждава по по-различен начин. Целите му са други. Никой нормално уравновесен човек на 30-40 годишна възраст няма да иска да живее с 15 годишно дете. Никой нормален здраво мислещ развиващ се човек не се жени за 25 годишни на 48-50. Не и в 21 век.
    А че на теория е възможно съжителство и разполд - да, разбира се че е възможно, аз не го отричам. То и метеорит е възможно да падне на главата ти.
    I can't even...
    1. Не твърдя и никога не съм твърдяла, че подкрепям съжителство на 15-годишни момичета с 30-40-годишни мъже.
    2. Току-що нарече предците си "НЕнормални" и "НЕуравновесени", на каква възраст, според теб, се женели хората преди около дузина, че и по-малко, десетилетия? И не става дума само и единствено за ситуацията в България.
    Интересно ми е твоите родители на една и съща възраст ли са? А твоите прародители? А прапрародителите?
    3. А твърдението ти, че никой здравомислещ 48-50-годишен човек не се жени за 25-годишни в XXI в., надявам се, че не беше сериозно обмислено. Голям камък хвърли, голяма дума не казвай.
    Последно редактирано от dreamwalker : 02-27-2015 на 16:22
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  2. #252
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Да, защото... *insert drums here* девойката е непълнолетна.
    Но също не е и малолетна.
    Добре кажи какво е най-правилното решение според теб тогава?
    Ти на нейно място, какво би направила?

  3. #253
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от VinDiesel Виж мнението
    Но също не е и малолетна.
    Добре кажи какво е най-правилното решение според теб тогава?
    Ти на нейно място, какво би направила?

    Дете по смисъла на Закона за закрила на детето е всяко физическо лице до навършването на 18 години. А Challenger е на 15. Т.е. пред закона тя е дете. Би било изключително аморално от страна на учителя да насърчава чувствата ѝ, дори и да умира от любов по нея, да не говорим пък за сексуални отношения, когато е in position of power, authority figure, както искаш така го наречи. Какви грозни неща четох назад в темата, не е истина!
    Проблемът тук не е възрастта на двете страни, проблемът е, че едната страна е подчинена на другата.
    Относно втория въпрос: Тук не става дума за мен.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  4. #254
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    I can't even...
    1. Не твърдя и никога не съм твърдяла, че подкрепям съжителство на 15-годишни момичета с 30-40-годишни мъже.
    2. Току-що нарече предците си "НЕнормални" и "НЕуравновесени", на каква възраст, според теб, се женели хората преди около дузина, че и по-малко десетилетия? И не става дума само и единствено за ситуацията в България.
    Интересно ми е твоите родители на една и съща възраст ли са? А твоите прародители? А прапрародителите?
    3. А твърдението ти, че никой здравомислещ 48-50-годишен човек не се жени за 25-годишни в XXI в., надявам се, че не беше сериозно обмислено. Голям камък хвърли, голяма дума не казвай.
    За епохата в които са живеели пра пра роднините ни, си е било нормално. Както и бесенето, коленето и разчленяването на обществени места - също. Напълно нормално е било селяните да умират на 30 години. Да не са се къпали по няколко месеца дори в кралското семейство. Та, ако ще живееш през каменната ера - поне успех ти пожелавам.


    Да. Нормалните хора на 40-50 използват 20-25 годишните за:
    1) Любовници и секс
    2) Пак секс.

    Но не и за сватби. Ако има такава сватба, тя не говори много добро за двойката.
    И има разлика да се влюбиш на 25 в 45-50 годишен, отколкото на 15 тепърва да чакаш пълнолетие.
    Ти на колко години си? Аман от детски размисли.

  5. #255
    Мега фен Аватара на VinDiesel
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Плевен квартал Оринч Каунти
    Мнения
    5 008
    Объркваш ме тотално и всеки въпрос към теб, го отбягваш като градушка.....
    Не мога да те разбера, хем и даваш зелена светлина, хем червена...

    А ако си говорим за векове, преди повечето жени са били с поне 10-12 години по-млади от мъжете си. Рядкост е било да са на еднакви години или разлика 2-3 год.
    Последно редактирано от VinDiesel : 02-27-2015 на 16:33

  6. #256
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    За епохата в които са живеели пра пра роднините ни, си е било нормално. Както и бесенето, коленето и разчленяването на обществени места - също. Напълно нормално е било селяните да умират на 30 години. Да не са се къпали по няколко месеца дори в кралското семейство. Та, ако ще живееш през каменната ера - поне успех ти пожелавам.


    Да. Нормалните хора на 40-50 използват 20-25 годишните за:
    1) Любовници и секс
    2) Пак секс.

    Но не и за сватби. Ако има такава сватба, тя не говори много добро за двойката.
    И има разлика да се влюбиш на 25 в 45-50 годишен, отколкото на 15 тепърва да чакаш пълнолетие.
    Ти на колко години си? Аман от детски размисли.
    Аз се питам същото за теб.

    Бесенето, коленето и разчленяването на обществени места, както и хигиенните навици на прародителите ни, нямат нищо общо с темата, която обсъждаме, и не можеш да ги сравняваш с любовта и брака. Това са различни аспекти на живота.
    Дефинирай "нормални хора на 40-50". Според теб около 20 години разлика правят по-младите или по-възрастните забранена зона, в която е опасно да се влиза. Защо? Обясни, ако обичаш.
    Последно редактирано от dreamwalker : 02-27-2015 на 16:44
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #257
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от VinDiesel Виж мнението
    Объркваш ме тотално и всеки въпрос към теб, го отбягваш като градушка.....
    Не мога да те разбера, хем и даваш зелена светлина, хем червена...

    А ако си говорим за векове, преди повечето жени са били с поне 10-12 години по-млади от мъжете си. Рядкост е било да са на еднакви години или разлика 2-3 год.

    Никаква светлина не ѝ давам. Тя е направила темата, за да споделим мнението си, а аз правя точно това. Не разбирам как ще ѝ помогне въпросът, който ти зададе на мен, - а именно как бих постъпила аз в такава ситуация.
    Казах, че според мен не е редно да имат непрофесионални романтични отношения преди тя да стане на 18, а за консумация на такива да не говорим.
    Но... изключително много ме дразни факта, че повече от 5 години разлика по стандартите на голяма част от потребителите, коментирали в темата, е най-извратеното и ненормално нещо на планетата.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  8. #258
    Преди малко точно ти ни върна към културата и навиците на прародителите. Нека обаче да се аргументираш, щом твъдиш, че приетите тогава неща са нормални за общественото мнение и днес. Не можеш да ми извадиш и цапниш едно нещо при даден живот, а да отречеш всички останали фактори.
    Любовта е чувство. Колкото си искаш можеш да обичаш няколко, както и по-различни начини. Но това чувство не определя целия ти живот. Не се умира, когато изгубиш любимия ти човек, или само чувствата към него с времето, както най-често става. А напротив. Ще дойде друг, по-подходящ. Нито пък смисълът на живота трябва да е непременно да живееш с някого.
    Бракът е измислен от човека, традиционен обичай и нищо повече. Бракът е социално и законово положение в живота на хората. След него може да има и развод, не дай си боже.

    Но всъщност вече не знам... то на какви ли не теми попадам. с майките си с бащите ли със сестрите ли не се 3бат вече хора и всички се мислят за ''нормални'' така че правете каквото си искате, но да не съжалеявате после.
    Последно редактирано от golemiq_korab_minava : 02-27-2015 на 16:58

  9. #259
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Преди малко точно ти ни върна към културата и навиците на прародителите. Нека обаче да се аргументираш, щом твъдиш, че приетите тогава неща са нормални за общественото мнение и днес. Не можеш да ми извадиш и цапниш едно нещо при даден живот, а да отречеш всички останали фактори.
    Любовта е чувство. Колкото си искаш можеш да обичаш няколко, както и по-различни начини. Но това чувство не определя целия ти живот. Не се умира, когато изгубиш любимия ти човек, или само чувствата към него с времето, както най-често става. А напротив. Ще дойде друг, по-подходящ. Нито пък смисълът на живота трябва да е непременно да живееш с някого.
    Бракът е измислен от човека, традиционен обичай и нищо повече. Бракът е социално и законово положение в живота на хората. След него може да има и развод, не дай си боже.

    Но всъщност вече не знам... то на какви ли не теми попадам. с майките си с бащите ли със сестрите ли не се 3бат вече хора и всички се мислят за ''нормални'' така че правете каквото си искате, но да не съжалеявате после.


    Това изказване свързано ли е по някакъв начин с моето предишно или...
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  10. #260
    има , има.. Както казах, 20 години са много в случая на авторката. Ако тя беше на 30, а той на 50 - тогава и двамата са завършни личности. А ся, какво? Тя ще стане студент, ще иска пари от мама и тате.. Готова ли въобще за семеен живот и деца? Како мислите бе хора, не мога да ви разбера.

  11. #261
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    има , има.. Както казах, 20 години са много в случая на авторката. Ако тя беше на 30, а той на 50 - тогава и двамата са завършни личности. А ся, какво? Тя ще стане студент, ще иска пари от мама и тате.. Готова ли въобще за семеен живот и деца? Како мислите бе хора, не мога да ви разбера.

    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението

    Никаква светлина не ѝ давам. Тя е направила темата, за да споделим мнението си, а аз правя точно това. Не разбирам как ще ѝ помогне въпросът, който ти зададе на мен, - а именно как бих постъпила аз в такава ситуация.
    Казах, че според мен не е редно да имат непрофесионални романтични отношения преди тя да стане на 18, а за консумация на такива да не говорим.
    +
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  12. #262
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    От всичките 11 страници, които изчетох (не съм се задълбочавала, разбира се) стигнах до няколко извода:
    1 и най-важен: авторката е трол - струва ми се прекалено наивно и превзето всичко което пише. Вярно е, че на 15 хормоните ти размътват малко главата, ама това ми идва малко прекалено. Да си представяш обаче сватба с учителя, ъммм мерси, много ми идва.

    Ако все пак всичко, което казва е истина (а наистина се надявам да не е) стигам до няколко извода:
    2. вероятно липсата на силна мъжка фигура в живота ти на такава крехка възраст подсъзнателно те кара да търсиш някакъв закрилник, който очевидно си видяла в лицето на въпросния учител > това, че се държи вежливо с теб не значи непременно, че те харесва. Вероятно и той гледа малко бащински на теб, вероятно и на всичките си ученици де, но мъжете като видят малко крехко момиче и започват да си придават някаква особена важност. Дори съм почти сигурна, че не го харесваш? очевидно щом дори не искаш секс с него, просто замества по някакъв начин родителското тяло. В което няма лошо де, стига да не води до злоупотреби.

    3. колкото повече нямаш нещо, толкова повече го искаш класика, първата несподелена любов, особено на тази възраст, всички минаваме през нея. Да харесваш някой батко и да гласиш сценарий за трите ви внучета след 46 години... нормално е, но не и когато с баткото имате 20 години разлика. Тогава става дори подсъдимо.

    4. Що за мъж няма семейство на 40, дори приятелка и някаква преспектива? Щом кани ученичка в дома си, а не някоя на неговата възраст значи му има нещо. Било то избухлив характер, болест, някакъв косур, който отблъсква сериозните дами. Помисли и над това.

    Какво да те посъветвам (ако не си трол) - изживей си го, няма как иначе. Просто бъди разумна (колкото може) и не му се бутай излишно. Рано или късно ще ти мине, но по-добре рано, докато не си си изпатила.

  13. #263
    Повече от фен Аватара на Challenger
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    310
    @ameli, не съм трол, но ти не си чела 11 страници, щеше да знаеш, че баща ми почина преди няколко години, и аз казах, че може би заради това харесвам учителя си, но това не променя нищо. Благодаря ти за коментара все пак. ^___^
    Ооо, изобщо не съм малко и крехко момиче - височка съм и ми казват, че приличам на много по-голяма.
    @VinDiesel, @dreamwalker, @golemiq_korab_minav, и на вас ви благодаря, че споделихте какво мислите. Много целувки за вас!^___^

  14. #264
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Challenger Виж мнението
    @VinDiesel, @dreamwalker, @golemiq_korab_minav, и на вас ви благодаря, че споделихте какво мислите. Много целувки за вас!^___^
    Wow, thanks, I can die happy now.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #265
    Повече от фен Аватара на fls63
    Регистриран на
    Jan 2015
    Мнения
    376
    (относно темата)
    Лол,не очаквах тази грозна тема да стане толкова коментирана и обсъждана. Тц тц...

  16. #266
    Супер фен Аватара на Rafa7a
    Регистриран на
    Nov 2014
    Мнения
    1 473
    Кое му е грозното на темата? Откога да се влюбиш в някого е грозно? Тя ли е виновна, че се е влюбила в своя учител, може би виждайки в него някой навици или нещо, което и напомня за баща си, който е починал? Ако тази тема е грозна, то другите от типа "Изч*ках сестра си"; "Свирката счита ли се за изневяра?" и т.н. какви са?
    А и съм 100% сигурен, че момичето не е трол. Според вас, като е регистрирана в Май 2012, как ще е трол? Или пък нарочно се е регистрирала тогава, че във Февруари 2015 да напише тази тема?
    Последно редактирано от Rafa7a : 02-28-2015 на 07:29

  17. #267
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Rafa7a Виж мнението
    Нали не смятате, че човек решава в кого да се влюби?
    да, особено ако си достатъчно наясно с човешката психология

  18. #268
    Според мен няма нищо ненормално в това...
    Ама ти да не мислиш да го сваляш? Няма нищо лошо в харесването, но извинявай да тръгнеш с баща си, ебахти педофилската история...

  19. #269
    Мега фен Аватара на ameli
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    4 152
    Цитирай Първоначално написано от Challenger Виж мнението
    @ameli, не съм трол
    Естествено, никой трол не казва " да, трол съм" ;//
    http://www.facebook.com/pages/Im-you...43163692376341 < Страницата ми във Фейсбук

  20. #270
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от fls63 Виж мнението
    (относно темата)
    Лол,не очаквах тази грозна тема да стане толкова коментирана и обсъждана. Тц тц...

    Колко грозно! Тц, тц...

    Цитирай Първоначално написано от dimitar., Виж мнението
    да, особено ако си достатъчно наясно с човешката психология
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  21. #271
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от ameli Виж мнението
    Естествено, никой трол не казва " да, трол съм" ;//


    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    ок

  22. #272
    Повече от фен Аватара на Challenger
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    310
    Даа, днес ходих у тях и не се случи нито едно от нещата, които предвидихте. Занесох му курабийки, казах, че майка ми има рожден ден (не е вярно) и блабла. Показа ми учебниците си от Мюнхенския университет, обсъждахме какво искам да уча след завършването, разказа ми какъв е живота в Норвегия и т.н. Беше забавно. --^___^--

  23. #273
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Challenger Виж мнението
    Даа, днес ходих у тях и не се случи нито едно от нещата, които предвидихте. Занесох му курабийки, казах, че майка ми има рожден ден (не е вярно) и блабла. Показа ми учебниците си от Мюнхенския университет, обсъждахме какво искам да уча след завършването, разказа ми какъв е живота в Норвегия и т.н. Беше забавно. --^___^--
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  24. #274
    Повече от фен Аватара на Challenger
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    310
    @dreamwalker, смешно ли ти се струва, не си длъжна да коментираш.

  25. #275
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Challenger Виж мнението
    @dreamwalker, смешно ли ти се струва
    Да.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си