.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Проблем с нов лаптоп

    Здравейте, взех си нов лаптоп преди 2 дена Asus N551JK-CN112D, http://ardes.bg/laptop/Asus+N551JK-CN112D-62638 Сложих му windows и всичко необходимо.Проблема е, че е адски бавен и не намирам обяснение за това.Не са инсталирани никакви излишни глупости 2-3 програми, с които работя и това е.Имам чувството, че проблема е от Hard disk-a http://prikachi.com/images.php?images/672/7889672v.png а програмите, които работят са единствено uttorent , chrome i AVG ?
    Sometimes when you win you actually lose and when you lose you actually win..

  2. #2

  3. #3
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Е, поне процесора ти е як и имаш хубав дисплей

    Очевидно uTorrent е захапал доста ресурс, но това е нормално когато се сваля нещо. Харда по принцип е ограничаващ фактор за работата с Windows, особено пък ако е натоварен на 100% Но едва ли сваляш нещо по цял ден, така че гледай как се държи когато не сваляш нищо.

    Не знам с колко RAM разполагаш, но ако си само с 4GB, марш за повече. Това 90% Memory там ми стои някак доста. Винаги можеш да сортираш по памет и да видиш кой лапа повече. Когато обаче RAM се напълни, на помощ идва харда, който обаче е десетки пъти по-бавен.

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    не се виждат всички процеси на скрийншота, който си постнал, затова провери и за други в списъка, които отнемат повече от дисковата скорост или процесорната

  5. #5
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Зависи и какъв windows си му сложил 8 или 8.1 и битовете. А когато не теглиш и уторента ти пържи хард диска на 100% спирай процеса на уторента през cmd...
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  6. #6
    Windows-a e 8.1 64 bita слаган е и на други лаптопи и без оплаквания върви гладко. Screenshot-a е когато съм теглил нещо, когато не тегля пада на 30-40%
    Sometimes when you win you actually lose and when you lose you actually win..

  7. #7
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    Я виж да не си на power save или economy mode ?
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от MaGuSs Виж мнението
    Я виж да не си на power save или economy mode ?
    Balanced
    Sometimes when you win you actually lose and when you lose you actually win..

  9. #9
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    В Task Manager винаги можеш да сортираш нещата по CPU, по Memory или по каквото там имаш - кликаш отгоре на което ти трябва и готово. И може би е по-добре да се гледат процесите в Details вместо в Processes.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от JDeel Виж мнението
    В Task Manager винаги можеш да сортираш нещата по CPU, по Memory или по каквото там имаш - кликаш отгоре на което ти трябва и готово. И може би е по-добре да се гледат процесите в Details вместо в Processes.
    В момента лаптопа се държи доста прилично при тези процеси http://prikachi.com/images.php?images/237/7893237v.png

    Но се опасявам че при пускане на ново теглене или на малко по-тежка програма или игра ще започне пак със адския лаг
    Sometimes when you win you actually lose and when you lose you actually win..

  11. #11
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Мда, изглежда нормално. Ти с колко RAM беше?

  12. #12
    4 gb. Мисля си сега при инсталацията на windows-a имах някакъв проблем с разделянето на дисковете отначало се "дърпаше" после ги раздели, дали може да е станал някакъв "Фаул" с разделянето и от там да идва проблемът?
    Sometimes when you win you actually lose and when you lose you actually win..

  13. #13
    Супер фен Аватара на JDeel
    Регистриран на
    Jan 2010
    Мнения
    1 626
    Тургай 8 гиги по възможност

    Ето как е при мен със странен начин - имам два допълнителни дяла дето са се направили автоматично при инсталацията:
    http://prntscr.com/5zyrf7

    Това е щото съм инсталирал бозата в режим UEFI... някаква нова щуротия дето сега я има на всичките лаптопи

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си