.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Question Суха кожа на главата!

    Здравейте! Знам,че това може да не е правилното място, но не съм много наясно със сайта. Така де... Нуждая се от помощ. От доста време, сигурно 2 години, по кожата на главата ми се появяват нещо като бели люспички. В началото беше съвсем малко, но не обърнах внимание понеже реших, че ще се махне. Започна да се увеличава и мисля,че проблема е суха кожа на главата. Имам сърбеж и когато се почеша и започва да се лющи много. На вид е като пърхот, но не е и съм сигурна. Опитах с шампоан против пърхот и не стана. После си слагах рециново масло, защото така прочетох в интернет. Нищо не помага за повече от 1 ден. А забравих да уточня, че не е по цялата глава,а само отзад по тила. ПОМОГНЕТЕ, АКО МОЖЕТЕ!

  2. #2
    Това най-вероятно е СЕБОРЕЯ на главата.Появява се точно на тези места като тила, зад и над ушите и над челото, като силен пърхот,люспи, омазняване или изсушаване на кожата.
    Трябва консултация с лекар.

  3. #3
    На кожен лекар ли?

  4. #4
    да, на кожен лекар ,
    Личните лекари също познават тези проблеми и предписват препарати, но най-сигурно е при кожен лекар.
    За да се уточни точно какво е може да те изпратят на лаборатория.
    Последно редактирано от galen_plamen : 02-01-2015 на 20:08

  5. #5
    Отиди при дерматолог, наистина може да е себорея, дерматит и какво ли още не.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  6. #6
    Banned
    Регистриран на
    Feb 2015
    Мнения
    45
    ако имаш люспи като на пърхот само че по големи наистина е себорея по добре потърси лекар
    http://VisitsToMoney.com/index.php?refId=638743

  7. #7
    Ако мислиш, че е от шампоана го замени с бебешки.

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от WhatNow Виж мнението
    На кожен лекар ли?
    Да, на кожен лекар. Не си провеждай самолечение защото ще влошиш нещата. И аз бях като теб докато не открих моята дерматоложка.

  9. #9
    Ще ми предложите ли дерматолог във Варна??? Четох много за д-р Томов син и разбрах, че хората са доста възмутени от държанието му и не знам..

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Tancuvam Виж мнението
    Да, на кожен лекар. Не си провеждай самолечение защото ще влошиш нещата. И аз бях като теб докато не открих моята дерматоложка.
    да определено става по-зле... майка ми все си мисли че разбира и може, и се опитва да ме лекува от доста време вече реших да отида на лекар

  11. #11
    Ти си отиди на лекар задължително, но попринцип ти препоръчвам да внимаваш с какво се къпеш. Започни да се миеш с шампоан против пърхот, има такъв на Лавилин, който съм ползвала точно за суха кожа на скалпа, мисля, че ще ти помогне.
    Nothing Last Forever

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си