.
Отговор в тема
Страница 21 от 61 ПървиПърви ... 1117181920212223242531 ... ПоследнаПърви
Резултати от 501 до 525 от общо 1511
  1. #501
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Американецът Анус Кокстийн: “Трудно ми е да разбера каква е разликата между “Турски поток” и “Южен поток”, освен в името и малкото отклонение от трасето”.

  2. #502

  3. #503
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Руснаците пак се защитават, а?
    Welcome to the Jungle...

  4. #504
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Руснаците пак се защитават, а?
    "Тревожното за мен, е че в началото на февруари в САЩ се появиха твърдения, че каквото и да се случи, в Украйна ще бъдат изпратени експерти.

    Всъщност, Щатите трябва да се оттеглят от световното лидерство, ако не искат светът да се окървява за пореден път. Това коментира историкът проф. Димитър Йончев.

    Трябва Европа и САЩ да проумеят, че светът не е място за един лидер."
    http://tv7.bg/%D0%9E%D1%80%D0%B8%D0%...l#.VQ8xl45CqSq

  5. #505
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Якузо, якузо. Ти май си мислиш, че всички трябва да са висококлалифицирани експерти с по 2 езика, магистър, компютърна грамотност и тнт, за да си намерят нормално платена работа. Ами да, има такава работа. Но на повечето хора не им стига капацитета. Работят и две работи, за да могат да го дотътрят. Но дори специалисти в някои професии - получават смешни заплати и не могат да си намерят друга работа.
    Като ми говориш за образованието - малко останаха здравите училища. Дори май няма такива основни, а в елитните средни гимназии да не казвам какво се учи и какво излизаш.
    Недей да ми даваш примери от миналото, че сега твоите бавноразвиващи колеги могат да станат учители в средните и основните училища..
    Примерите със здравната система също не са адекватни. Нямаш ли да си платиш и упойка няма да ти бият. Много лекарства липсват или често са в недостик. И тук говорим за наистина животоспасяващи лекарства.
    Стоматолозите са още по-зле.

    В последните 2-3 години затвориха няколкото големи предприятия.

    Карайте бе, чакайте само най-най-големите да могат да живеят добре, другите роботи да ги заместят.
    И продължавайте да определеяте хората по джоба им.
    Ами именно, като не си квалифициран се задоволяваш с това което можеш. Всеки специалист (пак зависи по какво), ако е наистина такъв, може да си намери работа.
    А упойка повечето лекари, ако не се налага, предпочитат да не бият изобщо. Аз ходя редовно на зъболекар и само 1 път ми биха упойка, защото ми казаха, че иначе няма да стане. Обикновено предпочитат да усещаш болката, за да им кажеш дали всичко е ок, след като свършат работа. Едва ли ако ти правят операция, ще тръгнат да те режат без упойка. Лекарствата ги има, но пари по здравна каса няма, точно защото масово не се плащат осигуровки.

    Кой са тия предприятия?
    Последно редактирано от yakuza_ : 03-23-2015 на 06:42
    n00bs

  6. #506
    Сега не ми се рови да разбера кои точно бяха. Едното беше ТЕЦ Варна, другото беше една голяма фабрика. Спомням си, че имаше и о още една по-малка.

    Аз пък не мисля, че всеки специалист може да си намери високоплатена работа у нас, особено, ако е само в държавния сектор.
    Но въпреки това, държава само от специалисти не съществува и няма как да работи. Навсякъде е нужно работна сила. За това ние ще изчезнем.
    Обясни ми на Запад няма ли среднисити? В Америка колко процента от хората работят някаква работа, която изиква обучение, но не и висше?
    За лекарствата не ми се спори, защото имам починал приятел. Ако не си някакъв шейх, варви сами търси в чужбина лекарство, което изведнъж държавата го е спряла.

    Зъболекарите са толкова невинни, че пенсионерите ни нямат зъби вече.

  7. #507
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    На запад образованието е скъпо и влизаш с два начина, ако имаш пари, ако имаш потенциал. Тук влиза куцо и сакато. Не може да сравняваш заплатите тук със заплатите на "запад". "Потребителската кошница" е различна за всяка държава. Хем сте против запада, хем искате техните заплати и удобства. А мислиш ли, че в Америка хората с работа за която не се изисква квалификация, са доволни от заплащането си? Тук може да ни се виждат много пари за нашия стандарт, но за техния - не. Да си чул англичанин да бере зеле, въпреки че има много безработни младежи?
    n00bs

  8. #508
    Не е толкова скъпо, щом много българи си го позволяват. Има и по-евтини университети в някои държави, които са добри. Там е работата, че на Запад висшето не е висШо, трудно се изкарва, но си заслужава.
    Като няма да се сравняваме, теглим една берлинска стрена и променяме системата, щом тук ще е така.
    Аз не ги говоря за хора, напълно взети от гората, които не могат да правят нищо. Но всеки се специалиазира в дадена среда, добива опит и занаят, става добър и работи. Само у нас, ако не си станал управител (мениджър) или директор, ами е обикновен служител, то на много места е мрачно. Като се има предвид, че няма и работни места. Да, в Богатите държави, тези хора успяват да живеят по един средностатистически модел, без да се притесняват за ток, вода, дрехи, храна. Ако тази маса не може да съществува и да живее пълноценно, няма и държава.

  9. #509
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Ами аз имам роднина, който е ел.техник и си купи къща във Варна.
    От работни места, до работни места разликата е голяма. В джобса е пълно с обяви за сервитьорки/шофьори/продавачи/готвачи.
    n00bs

  10. #510
    А миньорите как са ?
    Ами сестрите и медиците от спешна помощ?
    Добрите готвачи заминават да работят по-корабите и чужбина също. Аз сервитьорки и продавачки, чистачки, които издържат семейства малко не съм видял. Шофьорите също не знам с какво са цъфнали и вързали.

    Не отричам, че няма и реализирали се!

  11. #511
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Явно не схвана, че това е да ти покажа, че има достатъчно работа за неквалифициран персонал. И неща от сорта на - няма работа, не вървят. Може да няма работа в момента за ядрени физици, които искат да работят по специалността си, но това е доста тясна нисша.
    n00bs

  12. #512
    Чак пък достатъчно, може да се каже, че има само летния сезон по Черномеорието.
    Не схванах, да. Мислих, че обсъждаме паричните средства на тези хора и как живеят те.
    А в малките населени места съвсем няма избор. Много често има само 1 или няколко компании, които търсят персонал. Напуснеш ли работното си място, връщане няма и трябва да емигрираш. А нямаш нито апартамент, нито нищо. Така отиваш на квартира, която струва колкото заплата ти.
    Тези примери не ги давам от личен пример, ами от наблюденията си.

  13. #513
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Ами половината ми приятели работят във Варна, вземат около 600-800 лв. заплати и си живеят на квартири.
    Един авер който си работи пак във Варна, но лятото е на Златните, на 2 места работеше, но за 3 месеца изкара 10хил лв.. Много хора отиват по бригади да правят УЖ пари, като и тук явно може да се изкарат.
    n00bs

  14. #514
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Ами половината ми приятели работят във Варна, вземат около 600-800 лв. заплати и си живеят на квартири.
    Един авер който си работи пак във Варна, но лятото е на Златните, на 2 места работеше, но за 3 месеца изкара 10хил лв.. Много хора отиват по бригади да правят УЖ пари, като и тук явно може да се изкарат.
    И сега за оцеляване ли ще спорим
    Ами аз мога и с 200 лв да живе, 150 ми стигат за храна.
    Със 600 -800 лв деца не се гледат. Значи те може да има хора, които и с по-малко гледат, но не е правилно.
    Лошото е, че не само утайката на обществото работи за такива пари, ами и интелигенцията - учили, асистенти, доктори, най-различни случжители със стаж и опит.
    При младите е по-лесно, ние можем да напуснем държавата, да разчитаме все още на родители при напускане на някаква работа за помощ, но по-възрастните, вече със семейства, изгубили работа, или изпаднали в положение да работят като роби, защото не виждат изход -това е масово.

  15. #515
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Допиването е проведено от германския изследователски и социологически институт GfK Group, най-големият институт за проучване на общественото мнение в Германия и четвърти в света.
    На въпроса "Одобрявате ли анексията на Крим?", цели 82% отговорили "да, категорично". Други 11% отвърнали с "по-скоро да". Само 2% отговорили с "не", а други 2% казали, че не могат да преценят. Три процента отказwat да изразят виждането си. От етническите татари, които са 10% от населението на Крим, присъединяването на Крим не е одобрено едва от 4%, като от тях над половината - или 55% - смятат така, защото присъединяването не е станало със съгласието на Киев и в съответствие с международното право. Други 24% смятат, че референдумът за присъединяването "се е провел под натиск", което трябва да се разбира като политически и военни заплахи, за да се гласува или да се гласува в подкрепа на прсъединяването.
    http://m.actualno.com/world/Jitelite...---463529.html

  16. #516
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Самия начин, по който бе проведено това гласуване е просто глупав. Защо не го направят както в Шотландия? А не хора с автомати да стоят пред всяка секция...
    n00bs

  17. #517
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    Самия начин, по който бе проведено това гласуване е просто глупав. Защо не го направят както в Шотландия? А не хора с автомати да стоят пред всяка секция...
    Вероятно, защото не са достигнали цивилизационното равнище на Шотландия.
    Welcome to the Jungle...

  18. #518
    Мега фен Аватара на anonymous908491
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    13 898
    Цитирай Първоначално написано от yakuza_ Виж мнението
    А не хора с автомати да стоят пред всяка секция...
    Не само пред секциите, зачислили са по един с автомат до всеки живеещ в Крим, те за това социологическите проучвания са такива, интелигентен кухар като теб би трябвало да го знае, освен ако са забравили да ти снесат тая информация, защото не са предполагали, колко си прост.

  19. #519
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DarkTemplar Виж мнението
    Вероятно, защото не са достигнали цивилизационното равнище на Шотландия.
    ако и в Шотландия преди референдума бяха станали същите събития като в Киев (преврати, мейдани и фашистки групировки) и там щеше да има войска при референдума, най-вероятно, за да може да подсигури реда и сигурността, че да бъде извършен.
    Последно редактирано от defender : 03-23-2015 на 19:34

  20. #520
    Мега фен Аватара на DarkTemplar
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    10 117
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ако и в Шотландия преди референдума бяха станали същите събития като в Киев (преврати, мейдани и фашистки групировки) и там щеше да има войска при референдума, най-вероятно, за да може да подсигури реда и сигурността, че да бъде извършен.
    ама разбира се, че майданът и фашистите () в Киев са виновни за всичко.

    "Добрите" руски фашисти

    Скандалният неофашистки форум в Санкт Петербург скандализира дори руската общественост, склонна да приема всякакви крайни идеи и да им дава държавна подкрепа. В малкото медии, в които могат да се изразяват и различни от официалните мнения, доминират възмущението, срамът, потресът от неофашисткото сборище на маргинални партии между които за наш национален срам е била и българската партия "Атака". Става ясно, че целта на форума е била само една – да покаже, че в Европа има подкрепа за антиевропейската политика на Русия. Финансирано от руските власти сборището отврати още повече честните хора от официалната руска политика и пропаганда. А твърдението в някои пропутински медии, че това са били "добри фашисти", за разлика от "лошите" в Киев, направо ме срази.
    Дефенди, къде викаш са фашистите?
    Welcome to the Jungle...

  21. #521
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ако и в Шотландия преди референдума бяха станали същите събития като в Киев (преврати, мейдани и фашистки групировки) и там щеше да има войска при референдума, най-вероятно, за да може да подсигури реда и сигурността, че да бъде извършен.
    тука след 97ма да имаше военни по улицата, които да пазят секциите?
    на папагала не виждам смисъл да отговарям, ясно е че е газ пикае, дори само като ми види ника
    n00bs

  22. #522
    Нима твърдиш. че шотландците и ние сме по-образовани от руснаците и украинците?
    За съжаление е обратното, ако поне ще ги сравняваме с българите. Руснаците и украинците са имали задължително средно образование, голяма част имат висока култура и разсъждават. В България по-скоро вече трудно се намират разумни хора.

    97 няма нищо общо със ситуацията в Украйна през 2014.

  23. #523
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    В Юта върнаха разстрела при смъртно наказание

    Смъртното наказание е разрешено в 32 американски щата.
    Към октомври 2014 г. в САЩ е имало 3035 души, очакващи смъртната си присъда.
    http://www.vesti.bg/sviat/amerika/v-...azanie-6033476
    Последно редактирано от defender : 03-24-2015 на 11:10

  24. #524
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    Нима твърдиш. че шотландците и ние сме по-образовани от руснаците и украинците?
    За съжаление е обратното, ако поне ще ги сравняваме с българите. Руснаците и украинците са имали задължително средно образование, голяма част имат висока култура и разсъждават. В България по-скоро вече трудно се намират разумни хора.

    97 няма нищо общо със ситуацията в Украйна през 2014.
    и как прецени колко са умни в русия, ти ли им водиш часовете? хващам се на бас, че през живота си, си говорил с максимум 2ма руснаци, е аз всяко лято имам вземане-даване с поне 30, масата не говорят никакъв втори език, а като действия са като инфантилни, къртят врати, отиват на плаж с дистанционните в джобовете, масово си губят ключовете, пияни са преди да са се събудили, веднъж имахме група с деца, ръководителката замина за една седмица в друг хотел, при 2ма руснаци, а тия деца никой не ги гледаше, едното се разболя, не можем да я намерим 2 дни в кой хотел точно е, бяха около 10-12 годишни момичета, набиха едното, че откраднало някакви пари от друго, накрая се оказа, че парите му били на дъното на сака, а на всичкото отгоре и дължат още пари за предната година
    една година имахме група смесено Украйна и Русия, 25 човека, всичките до един бяха изгорели на очила, идваха техници от Булсат, бяха умрели от смях като ги видяха
    Последно редактирано от yakuza_ : 03-24-2015 на 12:11
    n00bs

  25. #525
    Забележи интревютата по всички телевизии на възрастни хора в източна Украйна, после ги сравни с нашите, по нашите села какво говорят и какво мислят.
    На плажа съм виждал руски групи ученици със страхотна дисциплина, но е различно.

    пияни са по традиция всичките, чупят, не поправят, но си имат познания

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си