Цитирай Първоначално написано от PinkPan7her Виж мнението
Ох, ама именно!
Калпазанка ти казва, че в чужбина я научават да работи с техники, каквито в България все още не са навлезли, следователно тя може да ги приложи, когато се прибере.
Ти казваш, че и професионалистите в България се интересуват от новости и ходят по изложения - да, това е така, супер, браво (никой не го е отрекъл!), но как се сравнява с това да пипнеш нещото и да те обучат на него?

И понеже съм си Мара Подробната, намерих и двете изложения, за които е възможно да говориш (подозирам, че щом се обърна към Калпазанка, е медицинското), отворих им homepage-a и програмата. Еми, speakers corner и workshop... Това наистина може да те запознае с нещо ново, но няма да те научи как да работиш с него.
Парадокса е, че аз никога не съм отричал повишаването на квалификацията независимо в какво направление. Иначе да, ще се обучи, ама дали ще го използва като се прибере е относително и зависи от оборудването с което ще разполага. Подобен вид изложения показват наистина интересните неща, неща които колеги са направили за да може калпазанка да си върши работата и да учи нови неща. Това само като едно лирическо отклонение (: